Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    И аз нещо се превъзбудих на тема газово хладилниче за поляната. Някакви идеи за марки и доставчици? Аз намерих това: https://gasmagazin.com/%D1%85%D0%BB%...ooler-gas.html , но нямам идея дали е читаво (да подържа ~ 5 гр. на газ). Други варианти? Около 40ина л. мисля че ми е достатъчно.
    Мисля, че моят е същият.Ползвам го вече година и половина непрекъснато само на газ.Не ми е създавал проблеми.През топлите месеци водата във формичките не може да замръзне.Когато е студено имам лед за водката.
    На два пъти през около 6-7месеца се случи хладилника да работи без да охлажда.Тогава трябва да се разклати няколко пъти и се оправя.
    Може да има и значение, че стои само на вилата без да го разнасям по коли и палатки, но за момента съм доволен.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      От опита ми с караванни хладилници мога да кажа следното-амонячните хладилници работят в зависимост от околната темрература.Колкото по-топло около хладилника,толкова по-топло и в него.Държат се по-добре при наличие на охлаждане.Ако имаш ток,по-добрия вариант е компресоорна ракла на 12V.Ще харчи 2-4 ампера на час,работи добре независимо от околната температура.Но това само при наличие на ток.
      Компресорния на 12в е добре, ама като има бол ток.

      Имам такава ракла вече 6-7 години. отделно от този в караваната. Ами сгода си е, стига да не го зарежеш на слънчева поляна.
      Както и има мурафети при употребата.
      Аз го включвам поне 24 часа преди пътуване на 220в в къщи празен! Нещата за уикенда са в домашния хладилник и във фризера.
      Преди тръгване ги местя в него / като тези от фризера са най-отгоре/ и го влючвам на 12 в по време на пътуването.
      После му намирам подходяща и проветрива сянка извън автомобила и го подкарвам на газ.

      Наздраве! Моя го взех от Мовера в Дружба.

      п.с. През времето когато не е на разходка, е в къщи и студи бирата целогодишно на 220в.

      Коментар


      • #18
        аз имам предвид компресорна ракла,не амонячен охладител..
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          аз имам предвид компресорна ракла,не амонячен охладител..
          На 220волта работи ли?
          Щото при мен в 95% от времето работи в къщи на мрежово захранване.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

            На 220волта работи ли?
            Щото при мен в 95% от времето работи в къщи на мрежово захранване.
            Работи на 12,24,220V.Но е с компресор като домашните хладилници.Даже има и инверторни компресори.
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X