Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

    Отговорът на заглавието е ясен - геотермална помпа и слънчеви панели за нейното захранване.

    Ще си готов за края на света, отвсякъде.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      10 декара райграс.Ох Котьоооооо.....
      Вариант 2 : 10 декара домати . Оооо , мами блу ....
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А рикиджос и салата от къде?
      Ибаааго ! Ся , у селата ток може и да нема . Природен газ от братска Русия - тоже .
      ..обаче за ракиджос със салата да питаш откъде у наше село ...
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-11-18, 21:40.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Вариант 2 : 10 декара домати . Оооо , мами блу ....
        В оранжерия.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          В оранжерия.
          Е ква оранжерия , човека трактор търси
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

            Едно е да си откъснеш доматито сам.
            Също и с рикиджоса.

            Което обаче налага някаква градина и не става само райграс.

            ПП рикиджос става и от домати : D
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Е ква оранжерия , човека трактор търси
              Ми такава, че да може да се разхожда вътре с трактора с ремарке пълно с тор, за да не го кара с ръчна количка.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                ....Тези, които твърдят, че имало невероятно незаконно изсичане, нямало залесяване, самозалесяването и прираста били по-малки от изсичането, пелетите щели да станат лукс... - някой от Вас някога брал ли е дърва? ...
                Аз съм брал . Ма това настрана .

                Тук никой не говори за незаконна сеч . Защото в сравнение (като процент ) със законната е чисто кокошкарска история за пред медиЙте . И за пред патрЕотарите , да се надъхват с онЕя , чернокраките .

                ..А иначе да , продължавам да твърдя : сече се яко , като за последно . И то - законно . Питай ме откъде знам .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ми такава, че да може да се разхожда вътре с трактора с ремарке пълно с тор, за да не го кара с ръчна количка.
                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ми такава, че да може да се разхожда вътре с трактора с ремарке пълно с тор, за да не го кара с ръчна количка.
                  Ехх д`ева , да моеше трактора и да ги кОпа и да ги плЕви и да ги полива и да ги връзва и да ги пръска и да ги бЕре .... ама сам ... а аз в туй време да си пием ракиджоса ....

                  ...дааам.... ратаите , ратаите .... Пенчо спомена нещо по въпроса .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Добрия климатик дори и при - 20 С СОР му е около 2, а до - 8-7 С е над 3.
                    Благодаря, полезна информация. Не съм се задълбавал.


                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Отговорът на заглавието е ясен - геотермална помпа и слънчеви панели за нейното захранване.

                    Ще си готов за края на света, отвсякъде.
                    Ако спестиш превръщането на слънчевата енергия в електрическа, после в механична и обратно в топлинна, а я приемеш направо като топлина в колектор дали няма да е по-просто и ефективно ?
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                      Ти кажи, аз поне не си го представям. Електричеството ще е необходимо единствено за да функционира ротора на помпата.
                      Последно редактирано от emanuilis; 28-11-18, 22:45.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Отговорът на заглавието е ясен - геотермална помпа и слънчеви панели за нейното захранване.

                        Ще си готов за края на света, отвсякъде.
                        И ако са Хаутек и Зоненкрафт ,ще е най-добре.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аз съм брал . Ма това настрана .

                          Тук никой не говори за незаконна сеч . Защото в сравнение (като процент ) със законната е чисто кокошкарска история за пред медиЙте . И за пред патрЕотарите , да се надъхват с онЕя , чернокраките .

                          ..А иначе да , продължавам да твърдя : сече се яко , като за последно . И то - законно . Питай ме откъде знам . Ще ти отговоря тук, че надолу не е удобно. Въобще не ме интересува, че да те питам. Има си такава промишленост - дърводобив. И това и е работата - да сече. Има си горски, които са учили в училище и имат планове кое и къде може да се сече. Имат проверяващи, които аз съм виждал, че си вършат сериозно работата. Обясни кое е нередното и докажи, че наистина е нередно
                          Че баш ти си го казал (за удебеленото говоря тук)
                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Мдаааа . Влиза чичо у корията , вади резачката , бррр , бррр , сваля 2-3 кубика , товари на каруцата , пряга магарето - и те ти Огрев до Коледа .

                          ...ако така си ги представяте селата - ок . Ама след 20год. ше има трънки ! Всъщност , не след 20 , а далеч по-скоро .Доста от участниците тук няма да са се пенсионирали още .
                          Сори за спама .
                          Очаквам залога
                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...да се хванем ли на бас , че след 10 години (живи и здрави да ги стигнем !) дори пелетите ше са лукс ?
                          Последно редактирано от Veselin Monkov; 29-11-18, 00:32.

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                            Научна фантастика. Последните три страници. Потресен съм. Исках да ви напиша нещо смислено и не мога. Такова чудо-термопомпа да се захранва целогодишно от фотоволтаици къде сте виждали при нашия климат? Реално изпълнено, не проект! Каква площ фотоволтаици трябват за това, колко акумулатори и какви пари струва всичкото това безсмислено нещо.......
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                              „Смислено нещо" така и не си успял да напишеш. Освен това, явно си предубеден. Иди в Белгия да видиш колко слънчеви панели има по къщите, имайки предвид слънчевата експозиция там. Въпросът е да е светло, не „слънчево". Ако имаш джобен калкулатор с такъв панел можеш да си направиш сам този „експеримент".
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                                Без панел е глупаво да се мисли за каквато и да е автоматизация, ако ще да има и трезвен огняр.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X