Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    ... поради което, не вярвам малко аромат на пушек да наклони везните...
    А , то за пушека изобщо ми е чудно защо се повдига въпрос Този аромат си има своя чар и който се мръщи от него - да не пали печка. Е , все пак говорим за горенето на дърва , не на кюмур .

    ..иначе наклона на везните е съвсем другаде . На село човек има два варианта: или да се направи на селянин и да живее като такъв ( демек : яко бачкане) , или да си направи една морава с райграс и лятото да се кефи на тишината с чаша кафе ( и с неизбежната изстудена домашна ракия с пресна салата ) , а зимата да се прибере в апартамента в Сф, на парното
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #92
      От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

      Автоматизиран котел с Реторна горелка няма е ли го като вариант...гори всичко има и опция за цепеници.

      Коментар


      • #93
        От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

        А рикиджос и салата от къде?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #94
          От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

          10 декара райграс.Ох Котьоооооо.....
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #95
            От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            А , то за пушека изобщо ми е чудно защо се повдига въпрос Този аромат си има своя чар и който се мръщи от него - да не пали печка. Е , все пак говорим за горенето на дърва , не на кюмур .

            ..иначе наклона на везните е съвсем другаде . На село човек има два варианта: или да се направи на селянин и да живее като такъв ( демек : яко бачкане) , или да си направи една морава с райграс и лятото да се кефи на тишината с чаша кафе ( и с неизбежната изстудена домашна ракия с пресна салата ) , а зимата да се прибере в апартамента в Сф, на парното
            Не се вписвам в нито едната категория Не мога да се превърна в селянин и да си бачкам на двора щото се налага да работя наистина... ама и не се прибирам на парно зимата... само сменям кафето на ливадата с вино пред огъня
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #96
              От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

              Добре де, нали ще си пенсионер? Притесняваш се от скуката, а те плаши хамалогията по 10 кубика дърва. Аз и сина ми ги режем, цепим и прекарваме до вкъщи за 1 ден. 7-8 ремаркета. Миналото лято намерих една цепачка в един склад за 100 лв и най-голямата хамалогия - цепенето - изчезна.

              Тези, които твърдят, че имало невероятно незаконно изсичане, нямало залесяване, самозалесяването и прираста били по-малки от изсичането, пелетите щели да станат лукс... - някой от Вас някога брал ли е дърва?

              Преди няколко години изчистих собствена ливада, която за 15-20 години вече имаше характеристиките на гора. Била е ливада (и по документи още е), не гора. Тоест - дървесните издънки там са по-малко от тези в гора. Това по въпроса със самозалесяването и прираста. След 20 години изсечена гора пак ще си е гора. Няма да е със същата кубатура, но на друго, неизсечено място тя ще е израсла.

              През един парцел имаше изсечена гора. Но беше залесена след това от човек. Това по въпроса със залесяването.

              Не бях твърде изряден с документите за сечта и навръщане ме хванаха. Доста четох съдебни практики, случаи и цитирания някъде в началото случай "бай Драган пали резачката и осигурява дървата до Коледа" рядко остава ненаказан. Горските (поне при нас) проверяват не само дървата в МПС-тата и тези в и пред дворове и глобите са сериозни. Баща ми веднъж с камиончето ми прекарвал дърва на една роднина, разгеле тоя път с документи - вика "патрулка с пуснати буркани ме стигна на пътя и ме спря да ме проверява". Та ми е интересно как и откъде сте сигурни, че дадено изсичане е незаконно?

              За залога за луксозните пелети след 10 години. Аз съм готов да се обзаложа (да сме живи и здрави). Какво залагаме?

              Едно кафенце от тая събота от една колиба в Балкана
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46524072_10210875992370937_1256119213563576320_n.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5804042
              Последно редактирано от Veselin Monkov; 28-11-18, 17:53.

              Коментар


              • #97
                От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                +1 за пропан-бутановия резервоар, стига да има редовен доставчик наблизо.


                Друга тема, където се споменават разни цифри, макар и отпреди няколко години:
                https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83873


                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                В твоя случай в сегашната ситуация за мен има две решения - отопление на дърва и термопомпа въздух-вода ако позволява захранването.
                Термопомпата обаче почва да бледнее при минусови температури и трябва да имаш още един вид на отопление. Пък струва почти колкото да се топлиш на само на ток.


                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ... или да си направи една морава с райграс и лятото да се кефи на тишината с чаша кафе
                В града идеята за свободно време е да се седи на чаша кафе. Ако и на село идеята е свободното време пак е седене и чаши кафе, то каква е разликата? Само единия райграс ли?


                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                10 декара райграс. ....
                Що не? Нито е твърде много, нито е зле. Нещо такова:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5804044

                Коментар


                • #98
                  От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                  Аз къща с двор и райграс имам.И отопление на дърва имам.И така през целият ми живот.Ама автора явно няма и не знам как ще му понесе.
                  А и от двор до двор разлика много.Например при мен има 300м2 райграс ама се косят с ръчна косачка понеже не са на куп,а разделени из целият двор.
                  И си е заигравка.И си иска поливане.И това не е един път в месеца ами лятото е всяка вечер поливане през 3 дена косене.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Дайте съвети!
                    Не си идвал за по на кафе с новата ми машина..........
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      Ако и на село идеята е свободното време пак е седене и чаши кафе, то каква е разликата? Само единия райграс ли?
                      И чистият въздух, и гледката, и звуците - вместо автомобилен шум, колкото и приглушен да е - птички чуруликат, листа на дървета шумолят, да не говорим ако имаш рекичка наблизо, или както аз - море на двора :
                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                      [ATTACH=CONFIG]937146[/ATTACH]
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                        Според мен най-добрия вариант е комбинираното отопление. Някои колеги по-назад изказаха същото мнение. До скоро в апартамента бях с камина и с климатици. В студените дни палих камината, след като угасне климите поемат. Понякога ако ми е кеф си я паля, а ако е студено, но ме мързи климатиците си вършат работата.
                        Махнах я защото съм в апартамент, на висок етаж, без мазе!
                        Ако бях в къща, този същия вариант щеше да е моят избор.
                        Последно редактирано от cnc82; 28-11-18, 20:51.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                          Аз също обмислях варианта да добавя и климатици за ефективно отопление на ток. Това което ме спря (за момента) е, че климатиците са особено ефективни при отопление когато температурата навън е висока. При отрицателни температури КПД им пада доста, а при -10 си харчат колкото радиатор. Та в този ред на мисли не знам, ако е за допълнително ототпление има ли смисъл да се инвестира в термопомпени системи или да се разчита на класически радиатори/конвектори. Всъщност аз ел. радиатори имам няколко седящи в готовност, но май последните зими изобщо не са пускани.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                            Е то климатика си е почти задължителен за лятото. Тъй, че ще го има и зимата. Въпроса е дали да разчита на него за основно отопление на село.

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                              Защо да е задължителен за лятото? При 10дка двор и къща, в която съм затворил примерно 3 климатика (в пари) освен, че приоритетите най- вероятно ще са други, ттака и обективните условия-климат примерно, темпериране на тялото, преоткриване на нещо си и тн.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                Аз също обмислях варианта да добавя и климатици за ефективно отопление на ток. Това което ме спря (за момента) е, че климатиците са особено ефективни при отопление когато температурата навън е висока. При отрицателни температури КПД им пада доста, а при -10 си харчат колкото радиатор. Та в този ред на мисли не знам, ако е за допълнително ототпление има ли смисъл да се инвестира в термопомпени системи или да се разчита на класически радиатори/конвектори. Всъщност аз ел. радиатори имам няколко седящи в готовност, но май последните зими изобщо не са пускани.
                                Добрия климатик дори и при - 20 С СОР му е около 2, а до - 8-7 С е над 3.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X