Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краде ли ме енергото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Краде ли ме енергото ?

    Вчера жената ми се оплака, че от известно време печката не пече добре. Днес рекох да я прегледам за проблеми и се оказа, че всичко и е наред. Но като замерих напрежението на нагревателите се оказа 213V. Рекох да проверя колко е на входа на таблото в къщата, пак 213V. Значи затова печката не пече както трябва. Сега въпроса е дали по този начин енергото не ми вдига сметката, отделно от това дето вдигат цените ?
    Моето мнение е, че чисто си ни крадът. Но нека се изкажат специалистите.

  • #2
    От: Краде ли ме енергото ?

    Е. там имате силен ток !
    Тука само лятото е толкова.
    Зиме се радваме на 205 волта.

    Иначе. без да съм специалист. мисля. че краткия отговор е "ДА".
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Краде ли ме енергото ?

      Новия собственик на енерго-запад,продължава с циганските номера.Снощи и на мен ми направи впечатление тук в Нови Искър,влизам паля лампата ,нещо ми мръчкаво,пусках телевизора и зяпам, по едно време спря и остана само светещ тъмен екран без образ,спрях го ,пускам отново,пак така изведнъж лампата усили светлината до нормалното и телевизора си тръгна ,плоските са чувствителни на напрежение и то явно е било на ръба.Ще почвам да меря редовно,че тия са ми трън.Не стига че вдигат цената постоянно ,а качеството на услугата е танганайско.Сега ще почнат от десет кладенеца вода да вадят и носят ,за следващо поскъпване!Вече имам оферта и почти крайна цена за фотоволтаик ,та може и да се откача от наглите им кражби!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Краде ли ме енергото ?

        Читав електромер мери енергия, и дали е ниско напрежението не му пречи.
        А краднат и со гъзете си, ама не е заради ниско напрежение.

        Коментар


        • #5
          От: Краде ли ме енергото ?

          Бисер до бисер в тая тема. Четете преди да мрънкате де...
          Напрежението в електрическата мрежа не е 230.000V. По стандарт има някакви толеранси. Да кажем +/-10%, +10/-15% или нещо подобно. Ха сега хващайте калкулаторите за да си отговорите на въпроса "наред ли е токът в стената"?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ...плоските са чувствителни на напрежение и то явно е било на ръба...
          Да, преобладаващата част от тях работят в диапазона 100 до 260V. Капризите му с капризи...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: Краде ли ме енергото ?

            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            Рекох да проверя колко е на входа на таблото в къщата, пак 213V. Значи затова печката не пече както трябва.
            Моето мнение е, че чисто си ни крадът. Но нека се изкажат специалистите.
            Не знам дали се бъзикаш или говориш сериозно но 213 волта си е напрежение напълно в рамките!Даже добро бих казал!
            Никъде не е точно 220 волта.
            Освен това в договорите изрично си го пише че има толеранс мисля че 5%.
            Уредите трябва да работят нормално в интервала 200-240В.
            Сега ако ти си търсиш виновник що печката не пече добре е друг въпрос!

            Коментар


            • #7
              От: Краде ли ме енергото ?

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Читав електромер мери енергия, и дали е ниско напрежението не му пречи...
              Ами то няма други в употреба. Тия които не са читави, не минават сертификация и метрология.

              Сега остава за се открие какво всъщност измерва електромера, и какво се явява напрежението в измереното нещо, както и как и дали влияе.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: Краде ли ме енергото ?

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ами то няма други в употреба. Тия които не са читави, не минават сертификация и метрология.
                ...
                Кис кис кис!
                ЕРП си произвежда електромерите, и нямаш избор. Метрология може да минават колкото на валяците при Дизелгейт.
                Все едно зарзаватчията да си произвежда сам кантара, и да няма кой да го провери, нито ти да имаш възможност за свой кантар.

                Коментар


                • #9
                  От: Краде ли ме енергото ?

                  О, извинявай, не съобразих - тема за мрънкане и оплакване. Тук си в свои води. Няма да влизам в спор. Оставям те да се развихриш.

                  Дръж ги тигре! Изяж ги!
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Краде ли ме енергото ?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Кис кис кис!
                    ЕРП си произвежда електромерите, и нямаш избор. .
                    Поне при мен не е произведен в Чешко. Някога бях с електронен електромер на ЧЕЗ после ми го смениха с "Дейзи". Принципно твърдо бях решил, че ме крадат (т.е. при висока консумация отчита повече от реалните) ама гмъц в два поредни месеца сметката се различаваше само с два лева ( то си е нормално ) между ЧЕЗ-кия и Дейзито. "Кражбата" идва от високите цени и всякакви такси, а не от директно надписване, но е тема за друг разговор......
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Краде ли ме енергото ?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      О, извинявай, не съобразих - тема за мрънкане и оплакване. Тук си в свои води. Няма да влизам в спор. Оставям те да се развихриш.

                      Дръж ги тигре! Изяж ги!
                      М-не. Вярата не ми е силна страна. Нивгаш не съм видял разумни аргументи от вярващ.
                      Аз си имам съвсем обективни причини да не вярвам на ЕРП.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Краде ли ме енергото ?

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        М-не. Вярата не ми е силна страна. Нивгаш не съм видял разумни аргументи от вярващ.
                        Аз си имам съвсем обективни причини да не вярвам на ЕРП.
                        Ами слагай подходящ генератор и се разкачай от изедниците.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Краде ли ме енергото ?

                          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                          В... се оказа 213V. ...
                          207V e законовия нимимум. 230V +/- 10%. Смени нагревателите, не се оправдавай с напрежението пред жената.

                          ПП Терзиев, време е малко да ни освободиш от спама си.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Краде ли ме енергото ?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Бисер до бисер в тая тема. Четете преди да мрънкате де...
                            Напрежението в електрическата мрежа не е 230.000V. По стандарт има някакви толеранси. Да кажем +/-10%, +10/-15% или нещо подобно. Ха сега хващайте калкулаторите за да си отговорите на въпроса "наред ли е токът в стената"?


                            Да, преобладаващата част от тях работят в диапазона 100 до 260V. Капризите му с капризи...
                            А кажи ми как лед крушка свети като свещ и как телевизор с мин.100v прави тъмно син екран.С тоците съм наясно,работя ги до 3000v. Яд ме е че не премерих веднага като видях крушката ,та и телевизора пуснах....,ма съм на щрек и ще меря ,щото бая техника може да се прецака.Засраховка на къщата имам ,но утре ще проверя със сигурност дали покрива подобни евентуални щети....,мамка им токаджийска.Гинка не е включила фотоволтаичните полета сигурно и за това стават падове явно....
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Краде ли ме енергото ?

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              207V e законовия нимимум. 230V +/- 10%. Смени нагревателите, не се оправдавай с напрежението пред жената.

                              ПП Терзиев, време е малко да ни освободиш от спама си.

                              Явор е напълно прав, това са законовите допуски за пренос на енергия ниско напрежение. 213 волта си е напълно изрядно. И да, крадат/цакат ни, но по други параграфи.
                              Както казаха и колегите, провери си по-обстойно печката.
                              Само за проба - измери напрежението и с друг уред.
                              Последно редактирано от l.m; 08-07-18, 14:20. Причина: проблем с шрифта
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X