Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучето ми не ме позна

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кучето ми не ме позна

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Кой казал, че всички големи породи умират от желание да търчат?!?
    Зависи от породата. Примерно Малиноа е най-неуморната порода за която се сещам. Всичките видове догове, хрътки и други ловни породи, добермани, ротвайлери, немски овчарки са много жизнени и енергични.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #62
      От: Кучето ми не ме позна

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      ... А приказки за интелигентни и тъпи породи са несъстоятелни. По върви обучаеми и по трудно обучаеми.
      Ти недей! Има си и по-интелигентни породи, което няма нищо общо с обучение. Примерно, ризеншнауцерите са ме оставили с впечатление, че са доста интелигентни. Искрено се забавлявах, когато гледах кучето на позната какви хитрости използваше за да си вземе обратно въжето за игра от друго куче.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Зависи от породата. ...
      Естествено. Както и от възрастта.

      А, изобщо, всичко е относително. Доста градски кучета са далеч по-добре откъм движение, отколкото голяма част от селските им събратя. "Гражданчето" като го извеждат до/в парка и е навърта някой и друг километър, докато онзи на село като го вържат на един тел или до колибата ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        От: Кучето ми не ме позна

        Примерно кане корсо е огромно куче, но от всички породи кучета, които съм виждал, една женска, около 60 килограмова дама от въпросната порода, е най-спокойното и уравновесено куче за мен. Неподатливо на закачки и провокации от другите, върви плътно до стопанина си без повод и го гледа в очите, той спира и тя спира... Имаше малки преди година и едното женско остана при мама. Пълно копие на поведението на майката.

        Коментар


        • #64
          От: Кучето ми не ме позна

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Примерно кане корсо е огромно куче ...
          Факт, че породата е принципно спокойна и уравновесена. То на голямо и тежко не му отива да търчи като някакъв териер. Но пък си има и разлики в поведението на отделните индивиди. Естествено, от значение е и как е работено с кучето.

          А за закачки и провокации от други кучета ... То е според зависи. Малките кляфкалници може и да ги подминава с пренебрежение, ама ако до един възрастен мъжки се завърти друг и, пази Боже, тръгне да демонстрира превъзходство ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Кучето ми не ме позна

            Съсед има кавказка овчарка... Тежи около 80кг (като ме настъпа - изглеждаше повече ) ... Най-спокойното и бавно куче, което съм виждал
            Разхождат го без каишка... Мога да ви пусна снимка наредени Кавказката, Вълкодава (т.е. малтийската болонка, дето се опитва да клеца кавказката), и минипинчера, който живееше заедно с кавказката (мъника почина от болест, ама сега мястото му е заето от друг мъник)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: Кучето ми не ме позна

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ти недей! Има си и по-интелигентни породи, което няма нищо общо с обучение. Примерно, ризеншнауцерите са ме оставили с впечатление, че са доста интелигентни. Искрено се забавлявах, когато гледах кучето на позната какви хитрости използваше за да си вземе обратно въжето за игра от друго куче.
              Това не е ли до конкретното куче? Имал съм от умни/хитри, през бльонове до откровени тъпанари, ма всякъкви, породни, безпородни.

              Коментар


              • #67
                От: Кучето ми не ме позна

                Да, трудно е да се надмине тъпотата на средностатистическите кавказци. Колкото за ротвайлерите, и двете ни бяха на галено "Глупи".
                Особено след дог и немска овчарка.
                До конкретното куче е, но всяка порода си има граници на възможностите.
                И не големината, а целите на селекция на породата са от значение.

                Коментар


                • #68
                  От: Кучето ми не ме позна

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Особено след дог ..
                  Стига бе, не съм гледал такова, ма щом ротвайлерите са ти били по "глупави" от това, разбирам защо не ги имаш за умна порода

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кучето ми не ме позна

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Какво да се обжалва? Наредбата е в духа на закона и не противоречи на него...
                    Противоречи, противоречи...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кучето ми не ме позна

                      Ех, Милене...
                      Хем не знаеш, хем си излагаш мнението...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кучето ми не ме позна

                        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                        Това не е ли до конкретното куче? Имал съм от умни/хитри, през бльонове до откровени тъпанари, ма всякъкви, породни, безпородни.
                        Със сигурност индивидуалните особености са от значение, но и си има разлики между породите. Хич не е случайно, че Съветите, като са тръгнали да правят нова порода служебно куче (руски черен териер), са тръгнали от ризеншнауцер.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кучето ми не ме позна

                          Ех, Ежко, хем знаеш, хем не ти личи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кучето ми не ме позна

                            Ще ти го кажа и на тебе: отгледай ротвайлер (ама не женски и не само до седмия месец); проведи му успешно общия и специалния курс на дресировка и тогава ще можеш да говориш компетентно по въпроса (за ротвайлерите само).

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кучето ми не ме позна

                              Белгиецът ми на вилата е вечно прегракнал. Всичко което минава по пътя е облайвано до откат. Най не обича пешеходци, колоездачи и мотористи. В трофеите му има три прасеца, за радост всичко се размина. Първото ухапване, беше в периода, когато беше пуснат свободно - изкатери се по мрежата, като котка! Другите са на гости, попаднали в обсега на синджира. Интересното е, че не го възприемам, като някаква необуздана агресия - винаги предупреждава достатъчно дълго и ясно, какво ще се случи, ако му влезеш в периметъра. Веднъж ме е хапал и мен - отивам да му сменя водата и усещам нежно стискане по крака, обръщам се, а моичкия лази зад мен по корем и посяга към другия крак. Сетих се, че току що си беше заровил кокал до купата с водата! Като го погледнах - спря, а като взех купата мисля, че за първи път видях куче да се срамува! Иначе е изключително умен и гальовен. Търси винаги зрителен контакт, предугажда какво искаш и го изпълнява, абе имам чувството, че той ме учи, а не аз него.
                              Та по темата, прибирам се по тъмно, пред мен имаше хора и го чувам как лае. Влизам и лаят се усилва, вглеждам се - нашият опънал синджира, оголил зъби и лае по мен. Тъкмо да се обадя, се чу едно виновни изскимтяване, легна долу и целия трепери. Отвързах го, седнах на стълбите, той дойде и седна до мене, притиска се и трепери, засмях се, а той ми тегли една шпакла и по мъжки забравихме недоразумението.
                              Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                              “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кучето ми не ме позна

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Ще ти го кажа и на тебе: отгледай ротвайлер (ама не женски и не само до седмия месец); проведи му успешно общия и специалния курс на дресировка и тогава ще можеш да говориш компетентно по въпроса (за ротвайлерите само).
                                Значи, казваш, че си треньор, а ръсваш долната остротия:

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                .. а не кавказци или ротвайлери, където постоянно следва да се парира специално селектирания стремеж към доминация, който заедно с неособено високата интелигентност е нужен на едно предимно стражево куче..
                                Гледал съм, погребвал съм и сега гледам ротвайлери. Расови. Не ми е приятно, че породата се ползва с лошо име, включително и сред кучкарите. Че е злобна, трудна за гледане и прочие. Ти го изкара и тъпанар. Е, не е. Според правилата на НКР/национален Клуб Ротвайлер/, за да изкараш развъдна годност, освен оценки от изложби и изследвания за някои наследствени заболявания, трябва да минеш и работен изпит. Малко послушание и малко защита. И на двете каракачанец едва ли ще може да се обучи. А пък ако си фен, може да работиш и още с кучето. Тази порода е сред малкото, които може да се обучават и за IPO.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X