Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъглошлайф 125мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ъглошлайф 125мм

    Привет колеги,
    още една тема в стил бгмама.
    Вчера благополучно си изпекох ъглошлайфа. Загина като истински викинг в пушек и искри. Както и да е. Вероятно ще го ремонтирам за да имам "резерва", но в момента на дневен ред е покупката на нов.
    Към момента съм се спрял на:
    1. Makita GA5030
    2. Bosch PWS 850
    3. BOSCH GWS 7-125

    Идеи, препоръки?
    Бюджета ми е преко сили 150 пари.
    42

  • #2
    От: Ъглошлайф 125мм

    А каква е причината да не включиш и Спарки?Плюс това,че е надежден,всяка една негова част се продава и като резервна такава.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: Ъглошлайф 125мм

      Няма причина, кажи конкретен модел да погледна
      42

      Коментар


      • #4
        От: Ъглошлайф 125мм

        Вземи си едно Спарки и не се занимавай с глупости.

        Те го-
        https://bashmaistora.bg/%D1%8A%D0%B3...-prod2742.html
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Ъглошлайф 125мм

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          Вземи си едно Спарки и не се занимавай с глупости.

          Те го-
          https://bashmaistora.bg/%D1%8A%D0%B3...-prod2742.html
          Оттеглям препоръката!! Защо ли? Защото са започнали да монтират "ключа" отгоре,а на мен ми е по-удобно да е отстрани,зад дръжката. Така се работи по-удобно с една ръка. Иначе и аз съм пристрастен,а както колегата каза-части навсякъде. Но са се изложили с тия новите модели.
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Ъглошлайф 125мм

            Аз си взех навремето,най-мощното.Мисля,че е 1250 W( не ми се слиза в тоя дъжд до работилницата).Взех Спарки по съвет от колега,по горе споменатите причини.За сега освен работа,моето друго не е виждало.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Ъглошлайф 125мм

              Големи кьотуци са тея спаркита, имам го същия.Както правилно е казал колегата пуснал темата, ключа е на неудобно място.Иначе търпи вандалско мачкане яката .
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Ъглошлайф 125мм

                И аз гласувам за Спарки ама имам впечатления от модел 850 вата без електроника, на няколко години. Аз го ползвам относително рядко ама бая народ се пробва да ми го утрепе, все не успяват.

                Дали и новите са същите нямам идея.

                Коментар


                • #9
                  От: Ъглошлайф 125мм

                  Професионално устискват само Бош и Макита . Работя с големите Бош-ове 1400 и най-малката Макита ,че е много удобна за работа с една ръка и не ремонтирам ,само работя.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ъглошлайф 125мм

                    Makita 9558HN / 840 W 125 mm / ползвам същия и съм повече от доволен
                    Трагичното не е смъртта, а животът, който
                    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                    Чарлз Буковски

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ъглошлайф 125мм

                      Аз пък искам да те предпазя от спарки,взех модела 750 със червения корпус,след като го натегнах на ламарина 3мм и на към 30 сантиметра срез изпуши.Веднага за рекламация но се оказа че за да важи гаранцията трябвало на всеки 6 месеца да го нося на профилактика.Взех след това една макита 5030 мисля че беше модела и до сега бачка без грижи,страшно лек модел.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ъглошлайф 125мм

                        125 мм макита е изключително удобен и здрав ъглошлайф. Отделно по веригите често е с добри цени. Ползвам от много години и препоръчвам.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ъглошлайф 125мм

                          Едно уточнение относно употребата на нещото - освен за леки отрези на тръби 2-3 мм от време на време, основната функция на шлайфа ще е около час непрекъснта работа с ламелна шкура, неподвижно на менгеме, лек шлайф на детайли от 65Г и обикновенна стомана 45. Проблема не е в натоварването а в дългата непрекъсната работа...
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ъглошлайф 125мм

                            Сигурен ли си че ъглошлайф точно е твоят човек?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ъглошлайф 125мм

                              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                              Едно уточнение относно употребата на нещото - освен за леки отрези на тръби 2-3 мм от време на време, основната функция на шлайфа ще е около час непрекъснта работа с ламелна шкура, неподвижно на менгеме, лек шлайф на детайли от 65Г и обикновенна стомана 45. Проблема не е в натоварването а в дългата непрекъсната работа...
                              Дългата непрекъсната работа -това не е ли натоварен режим на работа ?
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X