Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка - робот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струва ми се, че си в грешка. Прахосмукачката не работи със стари карти. С пускането, прахосмукачката сканира помещението и си съставя план за действие.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • I.Stoyanov
      I.Stoyanov коментира
      Редактиране на коментар
      Баш моята ползва старата за референтна! Както казах, постоянно прави ъпдейт на картата, но ползва старата като оправна точка и схема на действие.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Значи в случая аз съм в грешка.

  • Сега пак погледнах моята, че наистина ми стана интересно. При отваряне на приложението и избиране на прахосмукачката се зарежда картата от последното чистене. Но като я пусна да чисти си сканира помещението и действа. Сканирането си продължава и по време на почистването, защото от ЗС няма как да види всичко.
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-12-09-16-34-43-942_com.xiaomi.smarthome.png Прегледи:0 Размер:205.5 КБ ID:6798301
    Така изглежда картата като съм я пуснал и спрял веднага.На следващото пускане това зарежда като карта.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-12-09-16-51-49-923_com.xiaomi.smarthome.png
Прегледи:263
Размер:200.6 КБ
ID:6798303
    Последно редактирано от kameno karp; 09-12-21, 15:55.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Сийка ЗАРЯЖЕНАЯ!!!
      Със глас се смях!!!

  • От две години ползвам Xiomi със скенер. Никакви проблеми, само през някоя седмица продухване със сгъстен въздух, че дава сигнали за запрашени сензори - приземния етаж си е прашен.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Ако нямате килими и минава редовно , се чисти само четката от косми оставени от жените в къщата, ако обаче имате килим за едно минаване си пълни контейнера с изчеткани власинки от него. Буквлно го бръсне.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Подстригва ли го?

    • Веско
      Веско коментира
      Редактиране на коментар
      Аз имам навсякъде килими, но нищо не им прави, даже добре ги изсмуква, познава че е килим и вдига оборотите на смукалото.

  • Моя Румба не ще да свърже с Алекса.Или тя не иска връзка с него.Някой успешен сватовник?
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • На моята Румба и е забранено да комуникира и Алекса, и други такива. Да търка с парцала и да не се занимава с флиртове.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Krelion
        Krelion коментира
        Редактиране на коментар
        Моята Алекса стои в кухнята(където е мястото на всяка помощничка),на хладилника и служи за събеседник.Пусни радиото,какво ще е времето днес,как свършиха вчера Баерн и Леверкузен,кога е роден едикойси.....Искаше ми се да свърши и някаква работа.Да пусне една прахосмукачка например.Ама явно не се харесват с Румен(Румбата)

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Т.е. етап "говоря си с радиото"?
        Нищо лично!

        Преди време един колега разказваше, как се прибрал и заварил "умния дом" да свети и мига като коледна елха... Не ми се пише, било е "йекшън".

        Та събрал "помощниците" и "помощничките" в кашона и ги "уволнил".


        Не отричам прогреса, 21век!
        Прахосмукачката е благина, особено за хора с половин метър коса и педя брада като мене!

    • Бе аз дори не зная за какво говорите.
      За чий и е да се задява с Алекса?
      Имам някакви много мъгляви подсказки за какво се ползва Алекса.
      Идеята е… Какво? Да говорите на прахосмукачка ли?

      Аз съм пещерняк, копчето ми стига.

      Между другото зачетох се по-нагоре за картите.
      Не разбирам защо се бута в предмети, които са винаги на едно място и отдавна за на картата.
      Тоест какъв е смисъла от карта като се подбутва в бюрото?
      Както и да е, не ми дреме особено - нали не го е поместила.
      Да се оправя там!

      Та Алекси…



      Враг усраине

      Коментар


      • Krelion
        Krelion коментира
        Редактиране на коментар
        .....Не разбирам защо се бута в предмети, които са винаги на едно място ....
        Ми тъпички са си.Моя редовно се катери на кантара в банята.Запецва и почва да пищи.Преди(като беше млад) му разчиствахме терена.Сега и ние сме го оставили да се оправя.Да си изработва парите.

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Аз в повечето случаи и сега го правя.
        Но не за да няма драскотини по "боята" а просто за да си свърши работата по-добре.
        Помещенията са малки и ако няма разстояние между тях остават големи непочистени повърхности.
        Та при мен картата в голям процент от случаите е статична.
        И въпреки това когато се е случило да я погледна докато работи е точно както прилеп с уокмен

    • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Бе аз дори не зная за какво говорите.
      За чий и е да се задява с Алекса?...
      Щото е модерно да твитнеш във фейсбук, как си свързал румбата с алекса, за да може да обсъжда с кафеварката колко стиснат бил хладилника.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Така няма ли все някога да стигнат до извода, че човека е паразитът в цЕлата схема?
        На хората от различни неща им става но напоследък чувам за все по-странни “хобита”.
        Вчера например гледах в тубата как собственик на електричка си планира пътуването до морето.
        Хвана гъдел още в началото, издържах до средата та всъщност не го гледах цялото.
        Типът каза още в началото, че именно този начин на пътуване, което всъщност е основно предизвикателство и еквилибристики го кефи.

        Та… Хора сЕкакви
        Враг усраине

        Коментар


        • stankos
          stankos коментира
          Редактиране на коментар
          Докато карах на метан често ми се налагаше да си планирам маршрута спрямо наличните метанстанции.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Да де, ама ти на метанстанциите сипваш, плащаш и бЕгаш. А на тока не мое му сипнеш 50-100 Ач. и да бегаш.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Никога не съм ползвал метан за каквото и да е но си спомням онези времена.
          Такситата от Перник ходеха да зареждат в София.
          И да - не отнемаше часове дори с чакането на опашка.
          Сега изглежда хората си причиняват подобни неща по различни от икономическите причини.
          Поне онзи твърди така.
          Пък и познавам фенове, за които съм сигурен, че не лъжат и не го правят за да им е евтино.

      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Бе аз дори не зная за какво говорите.
        За чий и е да се задява с Алекса?
        Имам някакви много мъгляви подсказки за какво се ползва Алекса.
        Идеята е… Какво? Да говорите на прахосмукачка ли?

        Аз съм пещерняк, копчето ми стига.

        Между другото зачетох се по-нагоре за картите.
        Не разбирам защо се бута в предмети, които са винаги на едно място и отдавна за на картата.
        Тоест какъв е смисъла от карта като се подбутва в бюрото?
        Както и да е, не ми дреме особено - нали не го е поместила.
        Да се оправя там!

        Та Алекси…


        Алексата нямам идея за чий и е на прахосмукачката, но картата НЕ се праве не за да не се бута робота! Той сканира всеки път и прави нова карта, защото мебелите, детските играчки и други предмети, поне в къщите на повечето хора не са застопорени. Картата се прави, за да можеш да пращаш робота да чисти определени зони, и за мен е супер полезно свойство.

        Иначе моята още си смуче безгрижно, макар и по-нарядко в сравнение с преди
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Да, има резон в това.
          Аз изключително рядко ползвам точно тази функционалност но може би картата наистина е основно заради нея!

      • И ако по някаква причина искаш да извикаш прахосмукачката при себе си, това няма как да стане, освен ако не и посочиш мястото на картата.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Обикновено прахосмукачката е на няколко крачки разстояние. Докато се викаме, тя докато ме чуе, и докато се дотътри, ще съм отишъл и взел в ръчичка и без да се налага да си повишаваме тон.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Хаха, да!

            Всъщност я пускам с тамагочи-то основно защото паркингът и е под секцията и не мога да натисна старт бутона с крак.
            Добре де, понякога я пускам и когато не съм в стаята.
            Ма да я викам през умнофона да ми се появи по служба не ми е хрумвало.
            Дори не знаех, че има такава възможност.

            Следващият път като се наложи да я обслужвам ще пробвам да си спестя... Клякането

            П.С: Хубава машинка е. Хубава работа върши.
            Обаче сега, след 2 години откакто я имам ако стои въпросът струва ли си да се дадат 1К лв за подобен уред:

            Категорично не!!!
            Враг усраине

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              каква марка и модел е смучкопрашката-робот?

          • Румба ай-нещо си.
            Ще трябва да проверя ако е важно.
            Сега не бих дал и 1/4 от цената му за подобен уред.
            Враг усраине

            Коментар


            • Да, и няма да има какво да разцъкваш на телефона!
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Аз имам Шаоми на около две години. Купих го за около 800.00лв.
                Противно на горното мнение, аз не мога да си представя живота си без тази прахосмукачка. Сутрин на тръгване вдигам всичко каквото може да и пречи. В колата в трафика я пускам да извърти къщата три пъти на макс мощност. Отнема и около 40 минути това упражнение. Ако реша, така и така съм събрал разчистил детски играчки и какво ли още не, мога да я пусна по някое време през деня отново.
                Ако някой ми каже, че като тръгне да смуче с ръчната прахосмукачка го прави 40+ минути, ще му стисна ръката, но аз това време го нямам. Предпочитам да го прави робота докато аз правя друго. Както предпочитам миялната машина да мие съдове вместо мен, иначе аз по-добре ще ги измия, но с време за такива простотии не разполагаме.
                Георги Тонев

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X