Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел Ссп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парцел Ссп

    Здравейте,

    Някой има ли опит с това, за какво може да се ползва парцел в устройствена зона Ссп. Четох по дефиниция това е зона позволяваща застрояване без смяна на предназначението за целите на аграрния туризъм. Това например означава ли, че може да се построи жилищна сграда и стопанска постройка при съотношение на зп 1:1? Как също така стои въпроса с инженерната инфрасттуктура-ток, вода? Ще съм благодарен за всякакво инфо.
    Танки грязи не боятся!

  • #2
    Здравейте на такава земя мой познат сега строй къща за живенне.Просто използва законови вратички който са разрешени и щом са разрешени, защо да не се възползва,нали?Наредба 19 е за стройтелство без да се променя статута на земята .Много хора се орентираха да купуват земя до регулация ,защото знаем какви са цените в регулация в Лозен Герман Панчерево Бистрица Кокаляне Иваняне Банкя и др скъпи села на Гр София.

    Коментар


    • #3
      Също така на подобен тип земя може човек да сложи преместваеми неща като Контейнери или цели Модули и други който за тях се иска само от общината Разрешение за Поставяне и нищо друго.Това нещо се вади лесно.Също така много хора поръчват къщи на колела където за тях нищо не се изисква от общината,защото това е Каравана нищо ,че тези дето ги правят в Гр Харманли и вече има две фирми в гр София ,които каравани са по 10,15 см с изолация и ти правят обзавеждането каквото каже клиента.Те ти го докарват на Тир Ръмарке ,стоварват ти го и си готов за живеене.
      Последно редактирано от Венци- малкия; 16-01-23, 16:02.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от vasko12 Преглед на мнение
        Също така на подобен тип земя може човек да сложи преместваеми неща като Контейнери или цели Модули и други който за тях се иска само от общината Разрешение за Поставяне и нищо друго.Това нещо се вади лесно.Също така много хора поръчват къщи на колела където за тях нищо не се изисква от общината,защото това е Каравана нищо ,че тези дето ги правят в Гр Харманли и вече има две фирми в гр София ,които каравани са по 10,15 см с изолация и ти правят обзавеждането каквото каже клиента.Те ти го докарват на Тир Ръмарке ,стоварват ти го и си готов за живеене.
        Може ли да обясниш от къде се поръчват тия неща с колелата защото и аз съм на този хал и мислех за един стар фургон върху, който да позиционирам мобилната барака?

        Ако колелата са афиф ще клати от вятъра и ще мърда при ходене, което е кофти усещане ако ще се живее вътре.
        Последно редактирано от Венци- малкия; 16-01-23, 16:02. Причина: премахване на линк
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Могат да се направят стабилизатори като при караваните. Четири или повече стари крика, от моргата с малко модификация мисля че биха свършили работа.

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Това е ясно, но за бюрократчиците това може да означава преминаване в друга категория и следват глобите, сроковете + нареждане за премахване и т.н.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Щом има колела, регистрира се шасито като туристическо ремарке, и става каравана.

      • #5
        Проблема не е ка кда си направиш къща там , а как да си докараш комуникаците , ток , вода , път
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 16-01-23, 13:42.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          сещам се само за един начин - с пари!

      • #6
        BatGeorgeone Кwпуваш рамарке колкото по голямо по добре от Тир ако бъде още по добре ,хващаш двама майстори и за 45 дни си готов със къщата на колела .Лесно можеш да стабилизираш рамъркето със Бетонни блокчета или болдюри .

        Коментар


        • #7
          Здравейте намерих Архитект който съдейства изваждане на Виза за Проектирана на строителство в Земеделска Земя в Зони ССБ И ССП за Град София Тел 0878548459

          Коментар


          • #8
            Аз вече взех виза за проектиране на земя от зона ССП и вече съм на финала за разрешително за строеж хора да се похваля
            Много борба но си заслужава.Мечтата ми е да имам ферма на подобен тип земя и там да живея и така съм си във град София.
            Хем ферма в столицата,хем наблизко имаш всичко.

            Коментар


            • #9
              KamAZadjiq Комуникациите или взимаш много близко до населеното място подобен тип земя да можеш по лесно после да се свържеш към тези неща или варианта е соларна система и сонда друг вариант нямаш .Но погледнато реално цена на земя която взимаш в София селата и като знаем цените на Упи каква е просто си заслужава според мен.

              Коментар


              • #10

                KingofROAD
                Може и тир ремарке което е почти 14 метра както направи едно момче от село Плана и така си направи страхотна модерна къща на колела към 75 кв ! Така си спести от Виза да вади,Архитекти да му правят проект както при мен стана и отидоха няколко хиляди лв за документи и тн.Сега всичко е скъпо и Архитектите взимат скъпо доста.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X