Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Калине, и аз имах такива идеи преди 10-ина години. Дори си купих място, но доста по-далеч. Не го мислех за постоянно живеене още от началото, но имам приятели, които си живеят там и(с. Искрец) и работят в София. Моята цел беше да НЕ виждам София от прозореца. Почти декар, с наклон, който свършва в реката, на мястото с най-чист въздух в България (санаториума е на няма и 500 м) доказано още от Фердинандово време. Покриваше всичките ми тогавашни виждания, освен че имам и родители, които щяха да останат без дом още по- на северозапад и преместих фокуса на инвестицията. Полянката си стои и не знам какво да предприема за нея, но въпреки маршрутките, вероятно щеше да е по-трудно с децата и училищата...
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
      Калине, и аз имах такива идеи преди 10-ина години. Дори си купих място, но доста по-далеч. Не го мислех за постоянно живеене още от началото, но имам приятели, които си живеят там и(с. Искрец) и работят в София. Моята цел беше да НЕ виждам София от прозореца. Почти декар, с наклон, който свършва в реката, на мястото с най-чист въздух в България (санаториума е на няма и 500 м) доказано още от Фердинандово време. Покриваше всичките ми тогавашни виждания, освен че имам и родители, които щяха да останат без дом още по- на северозапад и преместих фокуса на инвестицията. Полянката си стои и не знам какво да предприема за нея, но въпреки маршрутките, вероятно щеше да е по-трудно с децата и училищата...
      Там е прекрасно , но ми е далеч

      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Това за най-чистия въздух в България съм го чувал за поне 5 населени места

        В Банкя, където живея в момента се твърди, че имало някакво течение, което е Европа го имало само нейде в Швейцария. В Житен като разпитвах местните ми казаха, че между Верила и Стара Планина духало директно от Средиземно море. В родното село на дядо ми в Родопите пък било еквивалент на Шамони Легенди съм чувал и за Горна Баня.

        Истината е, че в близост до големите градове няма как да има прекрасен въздух. Трябва да се намери компромис със степента на цивилизация, но със сигурност на 5-10км от околовръстното е в пъти по-добре, отколкото вътре в джаза. Всеки ден минавам по покрайнините и гледам как е в едната посока и как е в другата.

        Аз лично трудно си представям да живея дори във Владо Тричков, камо ли някъде нагоре, макар че и сега пътувам 70км на ден.

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Добре де, харесва ми района Божурище и близките села-Гурмазово, Пожарево, Хераково, Пролеша...... но дали скоро ще направят отсечката Бъкстон-кръговото на Люлин от околовръстното?

          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Добре де, харесва ми района Божурище и близките села-Гурмазово, Пожарево, Хераково, Пролеша...... но дали скоро ще направят отсечката Бъкстон-кръговото на Люлин от околовръстното?
            По-скоро не. Там е ад с отчуждаването на терени за разширението та дори се стигна до идея за тунели и естакади. Не се надявай да е скоро.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              аз от години мисля, че ще бъде мост, няма да отчуждават....

              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Добре де, харесва ми района Божурище и близките села-Гурмазово, Пожарево, Хераково, Пролеша......
                Ходил ли си с колата на живо
                От Пожарево до Божурище няма минаване сутрин, още повече че там се изгражда промишлена зона и не ми се мисли за проблеми
                Бих търсил около Костинброд и бъдещата магистрала

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  сутрин не съм минавал, но колко хора минават там, че се образува задръстване?
                  Може да не съм прав, но търся някаква височина да има.... малко по-височко да бъде.... около Костинброд е равнинно.
                  Последно редактирано от kalinntv; 08-09-17, 15:36.
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Михайлово над Банкя, баща ми продава две места.По един декар са,големшки са.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                      Михайлово над Банкя
                      Колко отнема като време от там до Руски паметник?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        Добре де, харесва ми района Божурище и близките села-Гурмазово, Пожарево, Хераково, Пролеша......
                        По-добре гледай Божурище, че по селата транспорта не е баш... Но това за задръстванията от Пожарево до Божурище го чувам за първи път и според мен не е вярно.

                        Пролеша държаха по-високи цени имотите до скоро, там само баровци купуват, не че за живеене има големи плюсове. От другите, само Гурмазово е близо до Божурище, че и почти ще се свърже с него, щото се позастрои пътя до там. Но пак са си три километра, и не е удобно за членове на семейството без превозни средства.
                        Зимата не винаги е на ниво почистването на снега, дори в Божурище, което е един от поводите майка ми да казва -"Е, село сме си, нема к'во!!!" (Както и когато примерно за спешен случай, идва линейка от Сливница или Костинброд... не баш за пет минути).

                        Сега с тангентата и околовръстното на София, може би няма точка в града която да се достига за повече от 30-40 минути с кола и до около час с транспорта(което ще е важно за децата).

                        "Промишлени зони" звучи излишно страшно. Мръсни производства едва ли ще има, а задръствания няма как, понеже има поне два официални изхода на пътя за Калотина, и още няколко неофициални (вероятно в бъдеще при нужда ще се узаконят). В бъдеще ще има продължение на бул. Тодор Александров след околовръстното към Божурище, заради Бизнеспарка. Като цяло, този парк и индустриалната зона, са далече от жилищните.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Колко отнема като време от там до Руски паметник?
                          20-30 минути. През Факултето!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            За сглобяема къща печелиш единствено времето за изграждането и. Документите/ако се строи легално /са същите. Там където ще строиш трябва да имаш нормална улица в която да влиза минимум триос бетоновоз. Внимаваш ако терена е в близост до дере или кадастрално се води съседния дере. Във варна на по-малко от 20 м от талвега на дерето не можеш да строиш. Парцела ако е голям в повечето случаи остава петно, но ако е малък- може да пиеш студената. Всеки парцел си го проверявай в съответната община и подземен кадастър/ако има/ за подземни тръби и канали. Гледай и отгоре за жици-имат си сервитут. Понеже навярно си изпилен откъм цена, до 5-600 метра чакълест, ненаклонен път да не те плашат. По-евтинки са а ремонта даже и за аобствена сметка не е драма/естествено не говорим за асфалт/.
                            Социализацията на децата е нож с две остриета. Направо не го мисли. Ако няма с кого да си играе може да забие на таблета, но може и върху книга или нещо по - полезно.
                            Местностите около София не ги познавам и там не мога да помогна.
                            Всичко наоколо ще се разрастне-не си само ти с такова мислене.
                            Сглобяемите постройки не носят цена на вторичния пазар. Живота е динамичен. Никой не е казал че цял живот трябва да живееш там. По-добре малка тухлена къщурка със всичката и документация и някаква архитектура/кой как си иска да го разбира/, отколйото двускатен хамбар.
                            Долу-горе за същите пари.
                            От опит-не от друго.
                            Харесваш си няколко района и ги степенуваш. Отваряш сайтовете където най-много рекламират . Виждаш коя агенция работи най-много в дадения район/и. Гледаш едновременно и парцели и стари вили и къщи. Събарянето на малка стара сграда е въпрос на един ден багер, понякога и няколко камиона- 300- 2000лв.
                            Двамата с жена ти трябва да шофирате, да имате два автомобила и най-важното - мястото трябва и на нея да и хареса. Иначе може да се разведеш до няколко години.
                            Повече не мога да помогна дистанционно.
                            Последно редактирано от //Радо//; 08-09-17, 20:07.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              За сглобяема къща печелиш единствено времето за изграждането и. Документите/ако се строи легално /са същите. Там където ще строиш трябва да имаш нормална улица в която да влиза минимум триос бетоновоз. Внимаваш ако терена е в близост до дере или кадастрално се води съседния дере. Във варна на по-малко от 20 м от талвега на дерето не можеш да строиш. Парцела ако е голям в повечето случаи остава петно, но ако е малък- може да пиеш студената. Всеки парцел си го проверявай в съответната община и подземен кадастър/ако има/ за подземни тръби и канали. Гледай и отгоре за жици-имат си сервитут. Понеже навярно си изпилен откъм цена, до 5-600 метра чакълест, ненаклонен път да не те плашат. По-евтинки са а ремонта даже и за аобствена сметка не е драма/естествено не говорим за асфалт/.
                              Социализацията на децата е нож с две остриета. Направо не го мисли. Ако няма с кого да си играе може да забие на таблета, но може и върху книга или нещо по - полезно.
                              Местностите около София не ги познавам и там не мога да помогна.
                              Всичко наоколо ще се разрастне-не си само ти с такова мислене.
                              Сглобяемите постройки не носят цена на вторичния пазар. Живота е динамичен. Никой не е казал че цял живот трябва да живееш там. По-добре малка тухлена къщурка със всичката и документация и някаква архитектура/кой как си иска да го разбира/, отколйото двускатен хамбар.
                              Долу-горе за същите пари.
                              От опит-не от друго.
                              Харесваш си няколко района и ги степенуваш. Отваряш сайтовете където най-много рекламират . Виждаш коя агенция работи най-много в дадения район/и. Гледаш едновременно и парцели и стари вили и къщи. Събарянето на малка стара сграда е въпрос на един ден багер, понякога и няколко камиона- 300- 2000лв.
                              супер адекватно изказване
                              мерси

                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Средно по двама на ден срещам като теб.
                                Аз от дървена,през метална "пристройка" ,в момента зидам. Ядох го това цялото, а и с това се занимавам ,но за Варна.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X