Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    И от еко, още половин час до София
    ЕКОто е преди "Папе", а от "Папе" до Красна поляна може и да е два пъти по толкова в час пик, а и гара Подуене някои я броят за център, щото е до театър София, който е до Паметника Левски, който е до Александър Невски.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ЕКОто е преди "Папе", а от "Папе" до Красна поляна може и да е два пъти по толкова в час пик, а и гара Подуене някои я броят за център, щото е до театър София, който е до Паметника Левски, който е до Александър Невски.
      И централна гара, и паметника на В. Левски и университета и руския паметник и НДК и министерство на земеделието са били извън София по времето когато е живяла баба ми.

      Коментар


      • #93
        От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        И централна гара, и паметника на В. Левски и университета и руския паметник и НДК и министерство на земеделието са били извън София по времето когато е живяла баба ми.
        Тя ще да е била римлянка-сердикийка явно. Живяла е в стените на "Сердика меа Рома", т.е. в подлеза на ЦУМ и днешните "Булбанк" и католическата черква "Св. Йосиф" са били отвъд Северната порта.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #94
          От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Тя ще да е била римлянка-сердикийка явно. Живяла е в стените на "Сердика меа Рома", т.е. в подлеза на ЦУМ и днешните "Булбанк" и католическата черква "Св. Йосиф" са били отвъд Северната порта.
          За римлянка - не знам, ама дедото и е един от ктиторите на църквата Света Петка самарджийска пред ЦУМ.
          Имаш гугъл - виж кога е строена.

          Коментар


          • #95
            От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            За римлянка - не знам, ама дедото и е един от ктиторите на църквата Света Петка самарджийска пред ЦУМ.
            Имаш гугъл - виж кога е строена.
            Оххххх, Пенчо, преди да развихриш фантазията си, защо не прочетеш сам:
            Върху криптата, която е много стара римска гробница (крипта) от IV в., което означава, че е имало предишна обредна сграда, в ХІ век е издигнат настоящият храм
            Демек, дядо ти, бил ктитор, казваш?
            Ктитор или спомоществовател (на гръцки:κτήτωρ) е почетно наименование на лица, дарили земя за изграждане на манастир, църква или параклис.
            Преди 1000 г. подлезът при ЦУМ е бил негов? На дядо ти? Демек ти си на... 500 г.?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Оххххх, Пенчо, преди да развихриш фантазията си, защо не прочетеш сам:

              Демек, дядо ти, бил ктитор, казваш?

              Преди 1000 г. подлезът при ЦУМ е бил негов? На дядо ти? Демек ти си на... 500 г.?

              Ктитор е бил на баба ми пра-пра дядо и.
              Името му е на табела закачена в дясно от входа.
              Разходи се, ако ти се слиза от хемито.

              Коментар


              • #97
                От: Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Ктитор е бил на баба ми пра-пра дядо и.
                Името му е на табела закачена в дясно от входа.
                Разходи се, ако ти се слиза от хемито.
                По 200 години да са живели, пак нещо не се връзва. А на две-три места из интернетя пише: "ктитор е бил дарителят на Боянската църква-севастократор Калоян"... Претендираш да си негов славен потомък, а?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ктитор е бил на баба ми пра-пра дядо и.
                  Името му е на табела закачена в дясно от входа.
                  Разходи се, ако ти се слиза от хемито.
                  Да слезе с HEMIту.

                  Еййй, сцепИхте ме от смЕх !

                  Сипвам си една ракия с домашно сиренце от Стария !

                  P.S. На връщане, с возене без зор по старият път през Нови хан, от Вакарел до Румънското посолство точно 30мин.
                  Това преди час.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 31-08-17, 22:13.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #99
                    От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...точно 30мин.
                    Това преди час.
                    Ми да ти кажа - половин час, в десет през нощтта, в сезон когато градът е празен - хич не звучи добре. Всъщност, за толкова време, аз мога да обиколя пеш, споменатите от Пенчо места (без гарата и министерството на земеделието да кажем) и да пия една бира преди да се прибера.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Е ти тая бира на екс ли ще я пиеш
                      Иначе за половин час се стига на Пазарджик също.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Е ти тая бира на екс ли ще я пиеш
                        Не бе, присъща ми е изразено бодра крачка .
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ...
                          Иначе за половин час се стига на Пазарджик също.
                          Така е, ама аз се пусках почти по инерция по баира докато ровех по станциите, че са проблем, а и казах, че се "возех".
                          ...

                          Ясно е, че който живее в Люлин се оглежда в нещо на запад, а който живее в Дружба в нещо на изток. По-практично е.

                          ... освен ако няма обективни причини за друго.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Стига сте се дърляли за глупости!
                            Според мен най правилния подход е парцел в максимална близост до магистрала водеща директно до метростанция без влизане с автомобил в града.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Ясно е, че който живее в Люлин се оглежда в нещо на запад, а който живее в Дружба в нещо на изток. По-практично е.

                              ... освен ако няма обективни причини за друго.
                              Аз работя в югоизчточната част,а търся нещо на северозапад...
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                                Аз работя в югоизчточната част,а търся нещо на северозапад...
                                В днешните мобилни времена работата се сменя на 2-3 години, училището и университета на 4-5 а къщата добре ситуирана може да е за цял живот.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X