Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    ....
    Въобще не ме интересува колко е престижно близо до София.
    Разглеждах Делта Хил, много красиво (това е правилният за живеене склон на Витоша все пак), може да се купи сравнително евтино готова, обзаведена къща.
    Дойде ми далече, поне на мен. Не като километри, като време за път.
    Разбира се, за колегата може да е поносим компромис, с оглед ползите които ще получи.

    Коментар


    • #77
      Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      За куцото влизане от Околовръстното си прав.
      Човекът, обаче, не търси нещо в което да влезе тутакси, а да купи празен парцел за около 20 хиляди и тепърва да строи.
      Посочвам му район, който сега не е много скъп, но предстои да се развива. Заради метрото ще се отпуши и подхода на останалия транспорт, както и инфраструктурата, а в Горна Баня не е само Лицея.
      От инвестиционна гледна точка може да се мисли...но все пак с оглед цените (вероятно в диапазона 30-50 евро) ми се струва, че колегата не търси този вариант.
      Покойният ми тъст беше добър художник и спокойствието и красотата осигурени от пребиваването му там бяха страхотни. Но, според мен, деца поне тийнейджъри, за да влезе на обсъждане.
      В Горна Баня, разбира се има много неща, но са на автомобилна дистанция, лицеят беше по-скоро шега (но пък е много на път ). Има ли друго смислено училище за децата?

      Коментар


      • #78
        От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
        Това е точно срещу крепостта Кракра - от другата страна на пътя за Радомир и Кюстендил в планината - на 800метра е от Болницата и на 2км от главният път Кюстендил - София.На 4км от площада на Перник!На 29км от София..
        ...или много преди Батановци, че даже и преди кв.Бела Вода на Перник, който е преди отклонението за Батановци!
        Ще дадеш ли по-точни координато да го погледна в гугъла, че ме заинтригува
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #79
          От: Парцел около София,но къде?

          Здрасти,
          Аз бях пред твоята дилема преди 10 г., как я реших - започнах обиколки всяка вечер след работа лятото в околните на София села. Когато виждах хора задавах въпроса "извинете, да знаете някой да продава... ).
          Така попаднах на Мало Бучино, и вече 3 години живея с удоволствие. На 5-6 км е от околовръстното, работя до хотел Кемпински (умишлено не споменавам новото му чалга име ) - пътувам сутрин и вечер по 40 мин. Има градски рейс до метрото, страхотна гледка към Софийското поле и Стара Планина. Много е интересно зимата, да видиш как при нас е слънчево, а цяла София и Софийско поле са в мъгла. Селото е любимо на доста оффроудъри, защото от там е единия вход на Люлин планина.
          Цените на имотите са 20 000 - 30 000 евро за парцел между 900-1000 квадрата. Ако имаш архитекти в семейството може да си купиш и със статут на земеделска земя - по-евтино е и по-лесно (имало вратички за стоеж). Чез смениха цялата мрежа, стълбове, кабели.... Няма канализация, но се борим активно и имаме уверение, че в следващите 3 години шанса е голям. Зимата без 4х4 не е комфортно, но не е и невъзможно. Ако решиш обади се, ще те разходя с удоволствие да огледаш. Имаме и сайт (сега го пълним със съдържание) www.malobuchino.org
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #80
            От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            ОК успех,може би някой четящ темата може да ти отправи оферта-за мен на Вакарел е доста далеч от София,нищо чудно да размисля,но на този етап нещата се по този начин
            Далече?!!
            По магистралата за нула време си в София.На МЕТРОто ти е метрото.Кеф ти магистрала кеф ти старото шосе......
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #81
              От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Далече?!!
              По магистралата за нула време си в София.На МЕТРОто ти е метрото.Кеф ти магистрала кеф ти старото шосе......
              Ставай от компа и организирайте аронията, че идвам !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Парцел около София,но къде?

                Живея вече 20 години за постоянно в Банкя.
                Къщата е наследствена. така че. не съм бил в състояние да избирам.
                Само мое лично мнение. с което не задължавам никого:
                1. Ако през прозореца се вижда София. за предпочитаните квартали. това означава. че изгледа е в грешната посока - най вероятно - север.
                2. Стария принцип. че трябва да се живее на място. до което отива влак важи и днес. особено в нашата държава. пълна с непредвидими "изненади".
                3.В основно перо се превръщат разхода по транспорта и времето. което отнемат.
                4.За децата - ако детската градина е удобно близко - само след две години това ще е без значение. после пък училище. гимназия и т.н.
                Дори и в София е трудно осъществимо подобно пълно щастие. всичко да е на обозрима дистанция.
                5.Колкото до размера на парцела. вЕрвайте ми.и един декар е много!/ ...е. ако сте в състояние да си назначите градинар на постоянна работа. това не важи/
                6.В голяма част от случаите. притежаването на смислено возило 4х4 е силно препоръчително. ако не належащо.
                7.За апартаментен жител преселването в къща за постоянно пребиваване може да се окаже/поне първоначално/. не дотам приятна изненада - представите за "близко" и "далече" се променят.
                8.Колкото повече се доближават изискванията до изброените точки/а може и още/. толкова по-висока ще е първоначалната цена на придобиване на имота.
                9.Много хора мислят. че "готова". или сглобяема къща ще е обозримо като цена - нямам опит. но не се сещам за нито един пример - защо ли?!
                10. Като цяло. живеенето в къща е доста по-скъпо. заради преки и косвени разходи.

                ...и така нататък. и така нататък.

                Успех в избора!
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #83
                  От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  За 20 минути не мога да стигна от Нова ТВ до...бул. Брюксел, в час пик
                  Преди няколко месеца гледах Вакарел, със същата идея. Сравнително далеч е, но е приемливо (удобен подход към София, за работещите в източната й част). Но, много диво. Бях там към края на зимата, в нещото, което е отляво на магистралата в посока морето. Жив човек нямаше, тръпки ме побиваха дори в колата.
                  Видя ми се абсурд с малко дете.
                  Бил съм само веднъж (изключвам ходенията в някаква вила от другата страна), не знам коя е махалата, може да е по-добре.
                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ставай от компа и организирайте аронията, че идвам !
                  чакам те


                  Сега за Благо 3 000 души с постоянните виладжии а ти жив човек не видя


                  Продължаваме ако магистралата и старото шосе не те устройват може да стигнеш до София през Елин Пелин

                  Има жп гара и влакове рейс (панагюрския) маршрутка няколко пъти на ден(пресича София до централна гара“

                  Нещо важно детска градина и училище до 8 клас

                  аптека здравен център зъболекар супермаркет денонощна кръчма и магазин за пиене и цигари

                  има сот има иииидаже погребална агенция две конни бази


                  Постоянно обикалят хора и търсят къщи за купуване

                  много хора се заселиха за постоянно и си живеят и ходят до София на работа

                  Строи се много и из Вакарел и из махалите цело лето хвърчат бетоновози


                  Но всеки си има предпочитания

                  И нещо много важно като купуваш место-----наличие на подпочвена вода за сондаж или кладенец

                  без вода и даром да ти го дават бягай далече



                  За цените има и тако и вако-----срещу нас на главната улица почти на центъра се продаде двор декар с три къщи в него и други постройки за 100 000 лв под него 900кв двор с двуетажна гредоред за 30 000лв

                  едни роднини продадоха в най близката махала декар двор със стара къща и кладенец за 30 000лв

                  абе искат яки цени но ако търсиш ше намериш

                  желая късмет и да намериш ТВОЕТО място
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #84
                    От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                    ...
                    5.Колкото до размера на парцела. вЕрвайте ми.и един декар е много!/ ...е. ако сте в състояние да си назначите градинар на постоянна работа. това не важи/
                    ...
                    Не е по въпроса на темата, но ако позволите...

                    Декар двор коства час-час и половина с моторната коса. На две седмици ако поливаш, а аз понеже не поливам - веднъж в месеца за да ходиш комфортно без да се препъваш в трева. Нормална ливада с до десетина сантиметра пъстра трева. За кучето идва малко тясно, за деца - не знам още. Тоя дето евентуално ще го мери някой ден, още суче, пък баща му отдавна премина детска възраст.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Парцел около София,но къде?

                      Хвърлих едно око в imot, гледам в Божурище до сервиза на Ситроен едно място като за теб (нямам нищо общо с продавач или брокер). Една идея е по-голямо от твоите изисквания, но цената на квадрат е горе-долу твоята, та не е много по-скъпо. Близо е до автобус, той пък е на 20 минути и пътува около 20 минути до метростанция Сливница. Две детски градини, сносно училище(до 12-ти клас) две три аптеки, поликлиника...абе град...от 10-15 години вече...
                      Още спирка на влака за Банкя и нек'ъв нов бизнес парк...абе въобще живичко е...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Не е по въпроса на темата, но ако позволите...

                        Декар двор коства час-час и половина с моторната коса. На две седмици ако поливаш, а аз понеже не поливам - веднъж в месеца за да ходиш комфортно без да се препъваш в трева. Нормална ливада с до десетина сантиметра пъстра трева. За кучето идва малко тясно, за деца - не знам още. Тоя дето евентуално ще го мери някой ден, още суче, пък баща му отдавна премина детска възраст.
                        Подобна идилия беше и при мен. докато нейно Величество - Природата не реши. че е по-добре да растат храсти със скорост 2 метра в годината. които се превръщат после в дървета.
                        На мястото на отрязано такова растение излизат 4 нови и така в геометрична прогресия.
                        Феноменът се оказа масов и не само в наше село.
                        Замислил съм се за Agent Orange.но за начало напролет ще опитам с Раундъп/емотиконите са в почивка/.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #87
                          От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                          Подобна идилия беше и при мен. докато нейно Величество - Природата не реши. че е по-добре да растат храсти със скорост 2 метра в годината. които се превръщат после в дървета.
                          На мястото на отрязано такова растение излизат 4 нови и така в геометрична прогресия.
                          Феноменът се оказа масов и не само в наше село.
                          Замислил съм се за Agent Orange.но за начало напролет ще опитам с Раундъп/емотиконите са в почивка/.
                          Да го полееш зимата с вряла вода?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Парцел около София,но къде?

                            Ако става въпрос за "див орех", само нафта, инжектирана в прясно отрязания пън помага.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #89
                              От: Парцел около София,но къде?

                              От преди час и нещо:
                              От ЕКО на Ботевградско, през околовръстното, до центъра на Вакарел (щото Стария е тарикат и живее "на центъра" ) - 30-31мин., и това щото ми е китайска джипката и съм с олио, ама ако беше Гагич с HEMIту, щеше да го мине за 15.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                От преди час и нещо:
                                От ЕКО на Ботевградско, през околовръстното, до центъра на Вакарел (щото Стария е тарикат и живее "на центъра" ) - 30-31мин., и това щото ми е китайска джипката и съм с олио, ама ако беше Гагич с HEMIту, щеше да го мине за 15.
                                И от еко, още половин час до София
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X