Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    Циеилизация има в Костинброд.... Драговищица си е село
    това защо?

    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • #62
      От: Парцел около София,но къде?

      А да се кооперираме 2-3-4 човека да купим(с железен договор) голям парцел => да му се вкара скица/регулация/ток/вода/Интернет и т.н. и после да се разцепи на части както си трябва, така ще излезе много по-евтино, по-бързо и ще се вземе по-хубав парцел и ще си гарантира човека читави съседи, говоря съвсем сериозно, има или желаещи?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #63
        От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
        Tози човек kbot,пише,колкото да е в дискусията
        мне, оня ден слизах по люлинската магистрала и още ми е прясна гледката.
        Имам декар и половина. Поддръжката само на тревата си е доста работа. Голям двор е добре, но си иска време, а от пътуването не остава много
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #64
          От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          А да се кооперираме 2-3-4 човека да купим(с железен договор) голям парцел => да му се вкара скица/регулация/ток/вода/Интернет и т.н. и после да се разцепи на части както си трябва, така ще излезе много по-евтино, по-бързо и ще се вземе по-хубав парцел и ще си гарантира човека читави съседи, говоря съвсем сериозно, има или желаещи?
          С читави съседи нищо писано не ти трябва.

          Ако някой ми предложи да сме съседи, но да пишем нещо на хартия, ще гледам да избягам от там поне на 20км.
          ...

          Живея в къща на 3.5км от ЦУМ, и преди '90-та нямахме огради м/у дворовете, баща ми и комшията си прехвърляха през балконите с летва и торба по някоя бутилка ако е спешно, да не се разкарват по стълбища нагоре-надолу, а сега синовете му почти не си говорят, другите ми комшии които и преди си живееха във филм от 16-17г. са в Щатите и филма станА още по-сериозен, а този който ми е съсед по етаж на близнака на къщата, живя три години в Северна Корея, после три в Мюнхен, после пет-шест в Москва, и си мислеше че трябва и другите да живеят като в Бавария през '90-те, а преди това с баща му се правеха трапези на балконите ни които са като един общ.
          Имам и двор, но съсобствениците не са се вяствали поне от 7-8г.
          Та такива съседи, адекватни на новото време, и съответните отношения, на никой не му трябват.
          По-нормални и човешки взаимоотношения има само по-далеч от София, но пък отиваме в друга посока.
          От комшии тарикати единственото което може да очаквате е да не ви искат нищо, и до тук.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Парцел около София,но къде?

            Това е точно срещу крепостта Кракра - от другата страна на пътя за Радомир и Кюстендил в планината - на 800метра е от Болницата и на 2км от главният път Кюстендил - София.На 4км от площада на Перник!На 29км от София..
            ...или много преди Батановци, че даже и преди кв.Бела Вода на Перник, който е преди отклонението за Батановци!
            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

            Коментар


            • #66
              От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
              Това е точно срещу крепостта Кракра - от другата страна на пътя за Радомир и Кюстендил в планината - на 800метра е от Болницата и на 2км от главният път Кюстендил - София.На 4км от площада на Перник!На 29км от София..
              ...или много преди Батановци, че даже и преди кв.Бела Вода на Перник, който е преди отклонението за Батановци!
              Отговарям на колегата дето ме е питал дали става въпрос за Батановци!!
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #67
                Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                Всеки си хвали неговото, та да си дам и аз предложението.
                При нас, на Бонсови поляни (в.з."Люлин") над Горна баня могат се намерят прилични празни парцели. Минималната площ е 600 кв.м. По-голямата част от къщите се обитават целогодишно. На около 3 км. е от Горна Баня и на 5 км. от Околовръстното и бъдещата начална спирка на метрото - Трети лъч. Като се пусне метрото, имотите неминуемо ще поскъпнат.
                Относително ниската цена сега се дължи на факта, че нямаме централно водоподаване и съответно - канализация. Всички сме на кладенци, сонди и септични ями. Планове за включване, обаче има. Автобус № 103 стига до там, но линията е излетна, т.е. не е начесто, тъй като разстоянието от Горна Баня туристите го минават предимно пешком. Мястото е перспективно. Въздухът е кристален. При социализма е имало климатично училище. Сега е само скелетът на сградата и паркингът.
                Страхотна гледка към София, чист въздух. Много (за мен) куцо излизане към София - на околовръстен път над Овча Купел. До излизането, в час пик - 20-30 минути. После, ако работиш на нормално място - още 30 минути до центъра, до Нова ТВ - 45-60 (много е неприятен трафикът казват живеещи в Овча купел).
                Няма нищо наоколо, буквално нищо, освен ако в последните 1-2 години не са отворили магазин (невероятно ми се вижда, но не съм се качвал, кой знае).
                Не става с малки деца, освен ако някой в семейството ексклузивно се занимава с тях (разбирай, не работи или е на половин ден), има кола и пари да я кара.
                Е, ако детето влезе в Италианския лицей, ще е удобно

                Коментар


                • #68
                  Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Имам място до Вакарел, което купих '95 с идеята за ежедневно и целогодишно ползване.
                  Намира се м/у магистралата и старият път до антената, на 1.5км от вакарелската бензиностанцията, само асфалт, по който се минава и зимата при непочистен сняг.
                  Гората е на 200-300м.
                  Събота и неделя вакарелската маршрутка, която минава покрай мол "Сердика", идва до махалата и прави обратен пред мойто място.
                  Под махалата имам спирка на влака в посока София.
                  Ако се построи къща от вторият етаж се виждат София, Витоша, Стара планина, Лозенската планина, Рила, като мястото е в началото на Средна хора и на 6-7км от яз. Огняново по асфалтиран път през гората.
                  До Орлов мост са 20-30мин. според карането, без значение по кой път се минава. По старият е по-пряко, но по магистралата се кара по-бързо.

                  Мястото е от два парцела в регулация, с обща площ 1.3дка.

                  Наскоро стигнах до извода, че не искам да имам нищо, и съответно ще махам и този ангажимент, въпреки че съм го търсил обикаляйки 3-4г. всички махали докато намеря точно това което да е подходящо за целогодишна употреба.
                  Още не съм го пуснал за продажба, а и не съм му докарал търговски вид.
                  Не ми се продава, че ми беше мечта още от преди '90-та да живея там, но в момента нито ми е възможно, нито искам ангажимент като къща.
                  За 20 минути не мога да стигна от Нова ТВ до...бул. Брюксел, в час пик
                  Преди няколко месеца гледах Вакарел, със същата идея. Сравнително далеч е, но е приемливо (удобен подход към София, за работещите в източната й част). Но, много диво. Бях там към края на зимата, в нещото, което е отляво на магистралата в посока морето. Жив човек нямаше, тръпки ме побиваха дори в колата.
                  Видя ми се абсурд с малко дете.
                  Бил съм само веднъж (изключвам ходенията в някаква вила от другата страна), не знам коя е махалата, може да е по-добре.

                  Коментар


                  • #69
                    Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    А да се кооперираме 2-3-4 човека да купим(с железен договор) голям парцел => да му се вкара скица/регулация/ток/вода/Интернет и т.н. и после да се разцепи на части както си трябва, така ще излезе много по-евтино, по-бързо и ще се вземе по-хубав парцел и ще си гарантира човека читави съседи, говоря съвсем сериозно, има или желаещи?
                    Има, ама не е проста задача да се разберат, според мен. Иначе, двама сме даже такива желаещи
                    Както беше писано горе - поне по декар двор. Аз и партньор сме ОК да платим до 100 евро за регулиран квадратен метър, в тези размери на парцела
                    Може и по-малко, ако е неустоимо предложение

                    Коментар


                    • #70
                      Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      Това е точно срещу крепостта Кракра - от другата страна на пътя за Радомир и Кюстендил в планината - на 800метра е от Болницата и на 2км от главният път Кюстендил - София.На 4км от площада на Перник!На 29км от София..
                      ...или много преди Батановци, че даже и преди кв.Бела Вода на Перник, който е преди отклонението за Батановци!
                      Да допуснем, че ще намерим детска градина наоколо (наоколо, наоколо, вероятно няма да е пешеходна дистанция). Какво правим с основното училище и насетне? Втора кола, за жената? Може, 40-60 км. в посока (30 са вероятно до първата табела с надпис София, нейде около Люлин мринайсе, за да стигнеш до нещо смислено, ще се кара още, плюс време), 100 на ден, по две, по 10 литра газ/нафта/бензин...иска и гребен, и ножици.
                      Детето след няколко години ще иска на кино през уикенда. Най-близкото е Арена Запад. Кой рейс/маршрутка ходи до там? За колко време се стига с него?
                      Всичко е решимо...но...иска време, пари, мазохизъм.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                        За 20 минути не мога да стигна от Нова ТВ до...бул. Брюксел, в час пик
                        Преди няколко месеца гледах Вакарел, със същата идея. Сравнително далеч е, но е приемливо (удобен подход към София, за работещите в източната й част). Но, много диво. Бях там към края на зимата, в нещото, което е отляво на магистралата в посока морето. Жив човек нямаше, тръпки ме побиваха дори в колата.
                        Видя ми се абсурд с малко дете.
                        Бил съм само веднъж (изключвам ходенията в някаква вила от другата страна), не знам коя е махалата, може да е по-добре.
                        За четири години съм обиколил всичките 24 вакарелски махали, като съм ходил поне веднъж седмично да гледам кое къде и как при всякакви условия, което като общ разход сигурно е почти покупната за онова време цена, като не броя времето защото обичам да се разхождам.
                        Единствено Полиовци и Ездерастовци са по-близо до магистралата, но пък са по-далеч от Вакарел и старият път, и са по-виладжийски махали.
                        В мойта живеят целогодишно доста хора, като си личи и стандарта им. Цигани няма, както и случайно преминаващи защото пътят е от-до махалата.
                        Не си хваля моето гардже, щото е на тезгяха, а споделям за изборът си който е плод и на доста положени усилия.
                        Все още не съм решил дали да го продавам, но пък е нещо което скоро няма да мога да ползвам, и знам, че трябва да превъзмогна сантиментите и да го разкарам.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Парцел около София,но къде?

                          Локацията си е за предпочитане, но водоснабдяването и канализацията е абсолютно задължително. Не си предстваям да черпа вода от кладенец, който е до септична яма. Не и в 21-ви век

                          Коментар


                          • #73
                            От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Да допуснем, че ще намерим детска градина наоколо (наоколо, наоколо, вероятно няма да е пешеходна дистанция). Какво правим с основното училище и насетне? Втора кола, за жената? Може, 40-60 км. в посока (30 са вероятно до първата табела с надпис София, нейде около Люлин мринайсе, за да стигнеш до нещо смислено, ще се кара още, плюс време), 100 на ден, по две, по 10 литра газ/нафта/бензин...иска и гребен, и ножици.
                            Детето след няколко години ще иска на кино през уикенда. Най-близкото е Арена Запад. Кой рейс/маршрутка ходи до там? За колко време се стига с него?
                            Всичко е решимо...но...иска време, пари, мазохизъм.
                            Аз можех да направя същата къщичка и във Филиповци, или Иваняне/ имам първи братовчед там със около 30имота в околността / от реституцията/, но избрах това, защото съм практически във борова гора с достъп целогодишно!Има рейсче през 40минути до всички квартали на Перник.Да, вече всяко семейство изисква поне по 2коли и това е разход..
                            До Арена Запад , по магистрала Люлин е 40км - за макс 30мин си там..Влезеш ли в задръстване в час пик ...е все тая до коя точка си в Центъра нали ще е бавно и трудно..
                            ...това са минусите за теб - но времето да стигнеш до първата табела на Околовръстното на София ти е 15-20мин!...от там за всички е еднакво тегаво..
                            Нека сега да ти кажа плюсовете...Математическа гимназия на 5мин с кола, детска градина също, е не са в София..но са прилични и елитни за Перник.
                            Цената на която ти си готов да плащаш кв. м. около София е около100Е..
                            Моят двор по нотариален акт е 1300кв./ ако случайно намериш такъв около София ще ти струва около130хил.Е..което е сума/Постройката - къщето е около 60кв застроена площ долу - етаж и тавански с голяма веранда около 30кв отпред...Срамно е да споменавам за пари, че никой няма да ми повярва убеден съм в това на каква стойност ми излезе всичко....Ти, за около 100кв.РЗП къща още колко ще вкараш в имота..
                            Само ще ти кажа, че инвестицията която ти ще направиш в селцата около София ще ти обезсмисли всички мотиви за икономисване от гориво за две, три или повече коли...дори и за 50години напред
                            Да не споменавам, че такса смет и данък на имота е около 60-70лв годишно.., а ти колко ще плащаш в Столична Община?
                            Иначе си прав...по е престижно около София, ние тук сме около 15-20 имота и още толкова необитавани и запуснати/ спокойно е, чисто е, диво е - не е като в Рударци и Кладница гъз до гъз и зверски цени, изкуствено завишени щото някоя и друга известна личност се заселила и сред средите в София се рекламира дестинацията/. Въпрос на приоритети и светоусещане...и на финансови възможности разбира се...
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Страхотна гледка към София, чист въздух. Много (за мен) куцо излизане към София - на околовръстен път над Овча Купел. До излизането, в час пик - 20-30 минути. После, ако работиш на нормално място - още 30 минути до центъра, до Нова ТВ - 45-60 (много е неприятен трафикът казват живеещи в Овча купел).
                              Няма нищо наоколо, буквално нищо, освен ако в последните 1-2 години не са отворили магазин (невероятно ми се вижда, но не съм се качвал, кой знае).
                              Не става с малки деца, освен ако някой в семейството ексклузивно се занимава с тях (разбирай, не работи или е на половин ден), има кола и пари да я кара.
                              Е, ако детето влезе в Италианския лицей, ще е удобно
                              За куцото влизане от Околовръстното си прав.
                              Човекът, обаче, не търси нещо в което да влезе тутакси, а да купи празен парцел за около 20 хиляди и тепърва да строи.
                              Посочвам му район, който сега не е много скъп, но предстои да се развива. Заради метрото ще се отпуши и подхода на останалия транспорт, както и инфраструктурата, а в Горна Баня не е само Лицея.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • #75
                                От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ....::
                                Дай съвет коя от махалите да се види. Аз където попаднах беше...неуютно.



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X