Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    ЧАК УТРЕ е петък.

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Като пазарувахме парцел един от вариантите беше именно един "клъстер" от 8 парцела в регулация притежавани от един собственик, сумарно някъде към 8.5 декара. Човекът придобил земеделска земя, после я направил годна за строеж и я разделил на части (поредността на действията не ми стана съвсем ясна).

      Проблемът беше, че искаше да ги продаде заедно и като си представихме филма да търсим хора за партия директно се отказахме. Ако джорджоне има инвестиционни намерения и съмъшленици ще ви обадя къде се намира обекта

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Що спорите за глупости?
        Щото в другите теми спорите само за умности и се придържате в рамките им, та тук създадохме разнообразие

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Като пазарувахме парцел един от вариантите беше именно един "клъстер" от 8 парцела в регулация притежавани от един собственик, сумарно някъде към 8.5 декара.
        Да. В този случай няма да е налице съсобственост.
        Приключих.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          Като пазарувахме парцел един от вариантите беше именно един "клъстер" от 8 парцела в регулация притежавани от един собственик, сумарно някъде към 8.5 декара. Човекът придобил земеделска земя, после я направил годна за строеж и я разделил на части (поредността на действията не ми стана съвсем ясна).

          Проблемът беше, че искаше да ги продаде заедно и като си представихме филма да търсим хора за партия директно се отказахме. Ако джорджоне има инвестиционни намерения и съмъшленици ще ви обадя къде се намира обекта
          Ето я правилната посока ама нали първо псуем и после питаме за какво иде реч

          Всичко е подплатено с договор и всичко се движи от юристи, не е малоумие а стратегия, друг въпрос до колко е приложима в РБ

          Съсобственост е до момента в който се закупи, построи път ако няма, докара строителен ток, вода и канал, после ВЕДНАГА след това се разделя на отделни собственици.

          Това се прави за да се избегне парадокса половин декар да струва 60 бона а 10 декара да струват 250 примерно... това беше преди години, сега може и да не е така.

          Орташка работа но се наема трето лице, което да управлява парите, договора, разходите, проекта напълно независимо при ясно разписани условия и отново, дали това е постижимо в РБ не знам, щото не съм го правил с много хора, аз исках да го направя с 3 до 4 , тогава нещата са по прости и ясни, все едно баща има четирима сина и купува голям парцел, който вкарва в регулация, пуска ток, вода, нет, път и т.н. и после го разделя с четири НА на четиримата си сина, много ли сложно звучи?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ...не е малоумие а стратегия...
            Добра стратегия, Джорджоне. Но по-стратегически е да се планира и проведе... в Кабул
            Защо в Клета Майка?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Ето я правилната посока ама нали първо псуем и после питаме за какво иде реч

              Всичко е подплатено с договор и всичко се движи от юристи, не е малоумие а стратегия, друг въпрос до колко е приложима в РБ

              Съсобственост е до момента в който се закупи, построи път ако няма, докара строителен ток, вода и канал, после ВЕДНАГА след това се разделя на отделни собственици.

              Това се прави за да се избегне парадокса половин декар да струва 60 бона а 10 декара да струват 250 примерно... това беше преди години, сега може и да не е така.

              Орташка работа но се наема трето лице, което да управлява парите, договора, разходите, проекта напълно независимо при ясно разписани условия и отново, дали това е постижимо в РБ не знам, щото не съм го правил с много хора, аз исках да го направя с 3 до 4 , тогава нещата са по прости и ясни, все едно баща има четирима сина и купува голям парцел, който вкарва в регулация, пуска ток, вода, нет, път и т.н. и после го разделя с четири НА на четиримата си сина, много ли сложно звучи?
              Леле мале, таквиз пишман инвеститори някой как ще ги лапне.. а после резултата ще е по телевизията

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Имаме впечатляващо единодушие на юристите в темата.

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Аз си мисля подобен вариант, но с още един човек например-1 декар, се купува и се разделя на две....

                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Знаеш ли кой ще е човекът?

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Разделя се на две нещо, дето го позволява. Демек да е повече от определеното за минимум за УПИ. Пак има риск, ама след делбата приключва. Съсобственост на парцел, че и построен после, е наведена работа форевър.

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        В Подгумер и Войнеговци (няма шоп дето да яка) отдавна всичко се продаде.


                        ... и Подуене, деветка, селения и т.н., ама е друга тема.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Юристите малко да бъдат по снизходителни към нас простосмъртните, че ако сме толкоз безгрешни хляб и масълце няма да има за тях хич

                          Може би ще пусна друга тема, че сме царе да бягаме от въпроса и да ....
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Да-да. Аз как си купѝх офис на 900 евро / метъра, а същият вися обявен от 2006 г. на 2500, 2008 г. на 2000 евро/м. и т.н.?
                            Тези 2500 евро, просто не са били цената, нищо че някому много са се искали. Наоколо на такава цена продавано/купувано ли е - т. е. реални сделки има ли, за да говорим за падане от фактическо ниво?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Наоколо на такава цена продавано/купувано ли е - т. е. реални сделки има ли, за да говорим за падане от фактическо ниво?
                              Да. С кредити
                              Да отричаш спукването на имотния балон след 2008 г. чрез разни алабализми "цена "предлага" / цена "реални сделки"" не е като да обясняваш колко добре са живели българите по време на ЗТВ - прекалено много живи свидетели има. Пък и графики и анализи из интернета - бол. Прочее, на 900 евро / метър някъде през 2008 г. преди Големия срив моя тогавашна служителка си купи с прясно-прясно сключилия с нея брак съпруг, ново строителство в "Люлин". Много изгодно било. Викам ѝ: "Абе, недейте така, бре младежи, това е ненормална работа, цените ще паднат?!" А тя ми отговаря: "Айде-айде! Къде се е чуло и видяло цени на имотите да падат? Те винаги се движат само нагоре!".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                ...спукването на имотния балон...
                                Айде да е срив във сектора - колкото поради обективно съществуваща световна криза, толкова и поради насищане на търсенето (дотогава тук си имаше съвсем реална жилищна криза) - и си стискаме ръцете.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X