Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Понякога имам чуството, че хората говорят (пишат) колкото да са в дискусията

    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      Още от заглавието на темата става ясно, че топлофикация няма място в нея.... ю

      Постройките може да са на 40г, може да са на 100г,но съвременните технологии за изолация, дограми, отопление, рязане, цепене на дърва, пелети, термопомпи, соларни колектори и каквото още се сетите са факт...
      Факт. Само че "Топлофикация" определено има място в сметките къде е по-скъпо да се топлиш. А съвременните технологии са хубаво нещо, стига да нямаш пречки при прилагането им. Примерно, във вид на архитектурно-строителни дадености, фактори като наличие/липса на съсобственици и т.н.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ... Питах ги: "Бе, вие луди ли сте, хората се чудят как да се откачат от "Топлофикация"?", а те само ми подхвърлят:"Чудиш се, щото не живееш в къща!".
      То причината е пределно ясна, ако разглеждаш алтернативата само като "Топлофикация или хамалогия за печка на въглища/дърва". Гореспоменатите нови технологии могат да променят нещата. Естествено, срещу съответната цена.
      А то дори и "Топлофикация" може да е приемлива, ако става въпрос за къща с инсталация под пълен твой контрол и на входа да имаш собствен топломер. Т.е. без фактори като общи сградни инсталации, "пестеливи" съседи и т.п.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ..."Чудиш се, щото не живееш в къща!".
        Нормално. В къща не се краде.

        Когато не се краде цената на Топлофикация може да я бие (с малко!) само доволно скъпа термопомпа. Ако имаш късмет да ти я направят добре, защото технологията е малко алангле и не сработва всеки път.

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Хора, стига сте намесвали Топлофикация при зададените параметри. Техните цени не са фактор при каквото и да е ценообразуване поради простата причина-никой на практика не знае реалната стойност на тяхната услуга!

          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            А то дори и "Топлофикация" може да е приемлива, ако става въпрос за къща с инсталация под пълен твой контрол и на входа да имаш собствен топломер. Т.е. без фактори като общи сградни инсталации, "пестеливи" съседи и т.п.
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Нормално. В къща не се краде.

            Когато не се краде цената на Топлофикация може да я бие (с малко!) само доволно скъпа термопомпа. Ако имаш късмет да ти я направят добре, защото технологията е малко алангле и не сработва всеки път.
            Точно. Няма "общи части", а и контролът над енергийната ефективност (пр. каква термоизолация да си сложа) и консумацията е изцяло в твои ръце.
            Не мога да намеря тука имаше една тема, дето в един блок най-накрая всички се отказали от парно, щото "никой така или иначе не го ползвал". И на следващия ден - бум-бам, трясс - всеки от "така или иначе неползващите" влачи по асансьори и стълбища пернишки печки, климатици и бойлери...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Заповядайте в къща край Варна построена през 2014 година.
              Предлагам сметките за ток за последните 3 години.
              Температурата вътре е 22-24 градуса зимата на всите 180 квадрата включая коридорите, стълбите, тоалетните и сервизните.
              Най висока сметка ток Януари 2017 - 330 лв. при лятна сметка 100 лв.
              Термопомпа въздух вода с подово, 10 см + изолация и избегнати термомостове.
              Два етажа, плосък покрив, климатичен пояс Добрич, н.м. 320 м
              Телефон нула осем осем осем шест четири шест пет осем три - след 13.12.2017
              Поздрави
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Къща с дървена конструкция, брои ли се за сглобяема?

                200кв.м жилищна, 23*С навсякъде. 560м н.в.
                268лв за отопление и вентилация през последния Януари. През целия месец се сушеше замазката и нямах шанс да спра ТП или рекуператора заради конденза.
                Цените на тока са по "строителна тарифа", към 15-20% по-високи от битовите.

                Изобщо, с какво "сглобяемостта" пречи на топлоизолацията?
                Човек се учи докато е прост!

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                  ... с какво "сглобяемостта" пречи на топлоизолацията?
                  Ако искаш да стане както трябва не е ясно дали после ще е разглобяема. Това ако имаш такава амбиция де.

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Къщата е сглобяема,а не преместваема.Сглобяваш веднъж и няма разглобяване.
                    Gadnyara,може ли да ми кажеш кой ти я прави и т.нт
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Много бригади участваха - всяка операция от различни екипи, а повечето системи (Електро, СКС, ВиК, СОТ, CCTV...) сам си правих.
                      Само от групата за прегредни стени и тази с изолациите и мазилки отвън съм доволен. След другите доработвах сам.
                      Така, че всичко мога да разказвам, но не виждам голяма полза за автора на темата.

                      Разглобяема се надявам да НЕ е... Времето ще покаже.
                      Отговорих с пример за моята къща на публикуван и бързо изтрит въпрос в стила "такава сметка може, но не вярвам да е в сглобяема къща", веднага след мнението на колегата @rosen_offroad.
                      Човек се учи докато е прост!

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        Къщата е сглобяема,а не преместваема.Сглобяваш веднъж и няма разглобяване.
                        То в такъв един най-общ смисъл, всяка къща (и сграда) е сглобяема. Имаш предвид нещо строено от едрогабаритни елементи ли, или без мокри процеси?
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Понятието "сглобяема къща" е принципно погрешно, но за съжаление-навлязло широко в езика. Слага акцента върху технологията-някакъв вид сглобки между структурните елементи на сградата, а не върху понятието "къща", което всъщност я индивидуализира по най-съществения признак на обекта-неговото предназначение. Дали един обект може да бъде разглобен и сглобен отново някъде другаде е без значение.
                          Преместваемите обекти са отделна категория обекти, подчинени на изцяло различни правила.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                            Така, че всичко мога да разказвам, но не виждам голяма полза за автора на темата.

                            Разглобяема се надявам да НЕ е... Времето ще покаже.
                            Отговорих с пример за моята къща на публикуван и бързо изтрит въпрос в стила "такава сметка може, но не вярвам да е в сглобяема къща", веднага след мнението на колегата @rosen_offroad.
                            Аз съм автора на темата,и всякаква информация относно сглобяеми къщи от първа ръка ще е интересно за мен.
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                              Аз съм автора на темата,и всякаква информация относно сглобяеми къщи от първа ръка ще е интересно за мен.
                              И за мен!

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Днес се разходихме из махалите на Герман.Две-три махали ми хванаха окото,макар да беше заснежено ...Тук там има новопостроени къщи,в които се живее.Е магазини само в селото,но пълно щастие няма.До всички места,които ми харесаха видях стълбове,тоест тока не би трябвало да е проблем,жалко,че времето беше кофти и не успях да поговоря с някой местен.Но като гледам по сайтовете не се продват кой знае колко парцели там
                                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                                Honda Africa Twin XRV 750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X