Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    Ето как става с тези терени, дето са давани по постановление н.4/ за самозадоволяване/ навремето:
    Търсиш имот със оценителен протокол от поземлена комисия, издаван на ползвателите.Архивите са във Земеделието по райони/ защото навремето е давана земеделска земя/.Там проверяваш дали наистина човека има такъв протокол. и дали си го е ПЛАТИЛ на общината по тогавашната оценка!В този протокол е обособена точната квадратура на парцела и квадратурата на вилите/масово са около 35кв.м./толкова е било разрешено/ но с минимални отклонения не е било проблем/Когато видиш , че към този протокол има и квитанция за плащане...това ти гарантира, че човекът си е абсолютно законен собственик на имота..и никой няма как да му го вземе или бутне!Тъй наречената суперфикция/ процедурата упомената до тук/ е напълно достатъчна за да се довериш на човека, но за да стигнеш до Нот.Акт , ти трябва още малко тичане и разноски - Вадиш данъчна оценка в общината за имота и скица от кадастъра/ ако има кадастр. план/, ако няма - не е проблем , това не е твоя вина!Отиваш при един читав Нотариус и с протокола и квитанцията, заедно с другите документ , човека става собственик на Нотариален Акт, които е актуален и вписан където е нужно!После двамата изповядвате сделка - покупко - продажба...и вече си горд собственик с Нотариален акт на онова което купуваш!
    ...ако замят6а все още се води земеделска и няма влязъл в сила кадастрален план..има още малко тичане и разходи , но за това кое и как ..друг път!
    Не е страшно, стига да знаеш какво ти е нужно.Това е!
    Ако нямат протокол и платена квитанция..собствениците нямат практически нищо законно!!!Там - вече се процедира по друг начин, малко по-сложен и труден във времето, но не и невъзможен, особено ако знаеш какво и как да придвижиш ...
    Документ че са му го дали,платена такса,трасировка,оценка,заповед на кмета,въвод за владение,след това нотариус с констативка /пожелателно,но може и без/.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
      ...
      Из дефилето имаше и "нормални" вилни зони, в регулация и пр. Терените "давани" за самозадоволяване, бяха на селскостопанска земя, водеха се там пустеещи, или ненепригодни за интензивна, механизирана обработка (не претендирам за точна терминология - по смисъл), но строителство - масивно и етажно, не беше позволено.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Ей, усрахте я и тази...... а имаше хляб в тази тема[emoji26][emoji26][emoji26]

        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Тази тема е амнайста във форума, в която някой, комуто вниманието е привлечено от ниските (откъде ли пък накъде!) цени из дефилето, споделя колебанията си.
          Ако много ти се "яде хляб" по въпроса, такъв много и не само в този форум, а къде ли не още.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Какво ви е мнението за Герман и прилежащите му вилни зони-махали?
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • Парцел около София,но къде?

              Не си точно “на село”, цените в Герман са високи, ниско е и сравнително близо до Околовръстен път.
              Отлични комуникации (не за всички махали), огромна детска градина, градски рейс, цивилизация.
              Според мен, подходящо за твоите нужди (доколкото съм ги разбрал), но доста скъпо.

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                E аз гледам точно махалите,а не самото село-по-високо са,а и цените са по-приемливи,особено ако се намери нещо не в регулация...а тенденцията е тези махали да се развиват и населват.Дори посока към манстира....Сега ако няма улица,някой ден ще има....Канализация е ясно,че няма,но с водата и тока как е въпроса?
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                  ..а тенденцията е тези махали да се развиват и населват.
                  Извинявай, ама нема такава тенденция. Тенденцията е цяла България да дойде лека-полека но неизбежно в София и да се завре да живее по "южните квартали", т.е. мочурищата и сеизмичния разлом в сянката на северните склонове на Витоша.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Епа шо, Герман да не е на север
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Епа шо, Герман да не е на север
                      Герман е "Бевърли, майна"... или требе да бъде "Бевърли, копеуе"?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                        E аз гледам точно махалите,а не самото село-по-високо са,а и цените са по-приемливи,особено ако се намери нещо не в регулация...а тенденцията е тези махали да се развиват и населват.Дори посока към манстира....Сега ако няма улица,някой ден ще има....Канализация е ясно,че няма,но с водата и тока как е въпроса?
                        Някога, когато бях в родната казарма, един чичка, подобен ентусиаст - да живее без официален път, в ливадите над сервиза на Скания - спонсорира коледната ми трапеза, за да мина няколко пъти с Урала(поверен ми от БА ) през 50-60 сантиметровия сняг на няколкото стотин метра(може и близо километър да беше) между къщата му и пътя към манастира. Това, за да може да си ходи пеша до къщата в кловозите (щот' съм ларж даже ги разминах/удвоих на връщане да са му по-широки, и ако е мераклия да чисти на ръка, да му е по-лесно).

                        Ток, мисля че имат. За вода не съм сигурен. Но имаше едни корита, пак там, над сервиза на Скания, и там имаше питейна вода, та може и да има на места водопровод.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Някога, когато бях в родната казарма, един чичка, подобен ентусиаст - да живее без официален път, в ливадите над сервиза на Скания - спонсорира коледната ми трапеза, за да мина няколко пъти с Урала(поверен ми от БА ) през 50-60 сантиметровия сняг на няколкото стотин метра(може и близо километър да беше) между къщата му и пътя към манастира. Това, за да може да си ходи пеша до къщата в кловозите (щот' съм ларж даже ги разминах/удвоих на връщане да са му по-широки, и ако е мераклия да чисти на ръка, да му е по-лесно).

                          Ток, мисля че имат. За вода не съм сигурен. Но имаше едни корита, пак там, над сервиза на Скания, и там имаше питейна вода, та може и да има на места водопровод.
                          ... това преди колко години, кога последно си ходил там...?

                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            ... това преди колко години, кога последно си ходил там...?
                            Ооо, не ми е актуална иформацията, преди близо 15 години. Но вярвам, че сняг си пада и сега, та в изолирани махали не е оферта - подножие на планина си е...
                            Иначе строителството сигурно много е напреднало в региона, последно преди 5-6 години ходих до сервиза за камиони, и още тогава много неща бяха изникнали. Но си се приближава и като цени и като климат със "змиярниците"(коментирани по-напред).
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              ... за климат не съм съвсем сигурен...

                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                                ... за климат не съм съвсем сигурен...
                                За климат - ще установиш как климатици нЕма да ти трябват, освен за... отопление (ама няма да са достатъчни)... през лятото
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X