Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Последно
    Чистия въздух, го забрави като критерий, освен ако някой не е с респираторни проблеми.
    Също и наличието на хр.магазин на съседната пресечка. На третия път като забравиш хляб или цигари и ти става като навик,като се прибирсш да се чуеш с жената и да прескочиш до магазина.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Замислих се за Вакарел.Според сайтове за недвижими имоти-цените са доста приемливи,предлагането е по-голямо,може би ще се намери перфектен парцел.Онзи ден засякох по магистралата за 15-20мин се стига до околовръстното при скорост 90км/ч.....НО до работата на жена ми са 43км в едната посока!!!???Това си е сериозен преход.Не толкова като време,но като километри,гориво,амортизация......
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Колко от вас пътуват по 100км всеки ден за да ходят на работа? Аз лично съм го правил това 2 месеца. За София е пълно самоубийство. Ставаш колкото е възможно по-рано,да избегнеш тапите,тръгваш си по-късно,пак по същата причина. Ако тръгваш навреме, си висиш по пътищата и кръстовищата. Амортизацията и горивото на кола/колите ще прогресира право нагоре.Ако сметенете тези 2ч по дневната ви ставка, как бихте ги инвестирали?
        За мен лично, такъв вариант извън населенот място,само ако работата позволява remote. Всичко друго е утопия,или ако ходя на работа,колкото дане си стоя вкъщи,т.е доходите ми го позволяват да си губя времето.

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Като софиянец, завършил в Благоевград, никой вече не може да ме уплаши с пътуване. 5 години, 4 дена в седмицата (в рамките на учебната година) по 200 км всеки ден. Тежко беше първата година. После се свиква. За тия 5 години убих напълно една кола и втората стигна почти до разпад. Само от каране. А нямаше как да се изнеса там, защото вечер работех в София. Равностойна работа в Благоевград нямаше и на снимка....Но се свиква с пътуването. Което няма нищо общо с това животът ти да тече нормално.
          Дали е страшно? Ами страшно е! Натрупва се чудовищна умора в един момент. И това е с големите летни ваканции на студентите. Ако трябва да издържите така дори 7-8 години, паралелно с деца, семейство, евентуално втора работа, някакъв бизнес или работа на смени с една никаква отпуска в годината...не се залъгвайте-малцина ще се справят. Аз не бих си го причинил.
          10-15 км от града е ОК. Нататък става трудно и прекалено голяма част от живота ви минава по пътищата. ОК е за хора, които си падат тираджии по душа. За другите ще е трудно.

          Задръствания от Пожарево до Божурище няма, никога не е имало, но с тия темпове на застрояване между Гурмазово и Божурище, нищо чудно да се появят. Имаме къща в Пожарево, цялото ми детство е минало там и едва ли има камъче в тоя район, дето да не го знам. Забавяне доста често правят местните ченгета като заседнат с радара в храстите до конната база. Тогава всички карат с 40. Проблемно се очаква да стане между София и Божурище заради строежа на индустриалната зона. Говори се за продължаване на метрото и нов път, продъллжение от кръговото на Околовръстния покрай Баумакс посока Божурище. Но засега само се говори, а строежите в зоната си вървят. Транспорт по селата в община Божурище....по тая тема могат книги да се напишат....с твърди корици....! Никак не е розово положението. Има маршрутки и горе-долу спазват някакво разписание....но често пропускат спирки, курсове...
          Като цяло всички села в общината са ОК. В Гурмазово се продават доста прилични парцели. Но не са на обява-трябва на място да се разходите, да разпитате местните.
          Самото Божурище...цените са фантастични, а самият град вече е поизчерпан за развитие. Няма парцели. Отвсякъде граничи с поделения или земи на военните. С тях знаете как е-всичко става бАААААвно!
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Нямаме инфрастуктурата да си позволим живот извън града.Това е. Не гледайте какво дават по телевизията. Не са глупави западните хора,практикуващи този начин на жовот,да карат само нови коли.Гаранционни. Има си причина. За себе си съм преценил,нямам ли доход да си покрия чисто нова кола среден клас,без да ми тежи по никакъв начин. ще живея в града.
            За семейство,трябва да са две.
            Всеки си знае.

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              ....по магистралата за 15-20мин се стига до околовръстното при скорост 90км/ч.....НО до работата на жена ми са 43км в едната посока!!!???Това си е сериозен преход.Не толкова като време,но като километри,гориво,амортизация......
              Свиква се лесно... много по-лесно от колкото мислиш.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Колко от вас пътуват по 100км всеки ден за да ходят на работа? .....
              Аз, от три години всеки ден.... та и почивните от време на време. По един-два пъти в месеца се усещам, че ми се иска да си стигна малко по-бързо вкъщи, когато съм ного изморен.... и по 10 пъти на ден се радвам, че не живея в града, а само работя там. Баланса е добър за мен
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Говоря за разходи, финанси,.....
                Иначе с 40 мин каране по магистралата зная че се свиква

                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  И с тях се свиква... без изобщо да говоря от позицията на някой който ги бере от дърветата....
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Всеки си знае за баланса,и това което го устройва най-добре. Аз от градският живото не мога да се оплача.До толкова,че ми е удобен от към транспорт от-до местоработата. Времето което прекарвам в него,не ми бърка директно с много в джоба.Но да си губя времето по 2ч всеки ден,само да се прибера ...

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Колко отнема като време от там до Руски паметник?
                      Там съм живял като малък само лятото,та да не излъжа.
                      Но от Надежда е 20мин. по Ломско и новата магистрала,и от Надежда до Руски п. още 15 мин. мисля да е толкова 30-35 мин.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                        Там съм живял като малък само лятото,та да не излъжа.
                        Но от Надежда е 20мин. по Ломско и новата магистрала,и от Надежда до Руски п. още 15 мин. мисля да е толкова 30-35 мин.
                        Както написах по-пряко е през Факултето. Пробвано много пъти - 20 мин. е рекорда, иначе средно 30 минути ако не хванеш бариерата на прелеза в Факултето.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Е то през фукалтето никак не е зле да познаваш и тартора на миячите на стъкла на прелеза ))
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е то през фукалтето никак не е зле да познаваш и тартора на миячите на стъкла на прелеза ))
                            Аааа, че то кой не го знае?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              https://www.imot. bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j148232239073210&slink=3234aj&f1=1

                              В тоя ред на мисли - някой знае ли я тая къща?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е то през фукалтето никак не е зле да познаваш и тартора на миячите на стъкла на прелеза ))
                                Достатъчно е два пъти да с е запознаеме!
                                После - бегат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X