Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: „Вечна" память: къде може?

    Е точно за това трябва да се погрижиш приживе да не им създаваш проблеми като се преселиш. Защо ще ги караш в студ и пек да маат гащи по чукарите? Аз мисля като Ясен и най-важно минимум ангажименти на всички след случката. Моите уж съм ги убедил.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: „Вечна" память: къде може?

      А дали не може в двора? Примерно, ако някой е ходил по екопътеката на Девин по реката, накрая има къща и хората са си погребани там.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #48
        От: „Вечна" память: къде може?

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        А дали не може в двора? Примерно, ако някой е ходил по екопътеката на Девин по реката, накрая има къща и хората са си погребани там.
        Тъй, тъй. Роднините ми ще се изпокарат за мястото под канелката на голямото буре в мазата.
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #49
          От: „Вечна" память: къде може?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          ...
          А някой има ли представа какво се случва по големите гробища по време на задушница.
          На Варненското голямо гробище има опашки от автомобили по 5 километра дълги.
          Не бих го причинил на наследниците това.....
          В София е същата работа, а и около гробищата стават задръствания като в делничен ден.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: „Вечна" память: къде може?

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            А дали не може в двора?
            Виждал съм на няколко места в страната такава схема. Наскоро в новините един човечец го разнасяха че се опитал да погребе баща си така ама не знам дали изобщо е забранено или просто има засукана процедура направена да те откаже.

            Коментар


            • #51
              От: „Вечна" память: къде може?

              Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
              Тъй, тъй. Роднините ми ще се изпокарат за мястото под канелката на голямото буре в мазата.
              Сетих се за най-добрата идея, която съм чувал по въпроса:
              Първоначално публикуван от виден пияница
              Да сипете праха ми в джибрите, непосредствено преди варенето на ракията.

              Коментар


              • #52
                От: „Вечна" память: къде може?

                Стига ве... Цял живот ги мислите наследниците, че чак и за после да не би да имат неудобства/или пък да им е удобно!? Никой не е хартисал и после каквото-такова. Живейте си нормално, па и нищо лошо няма, даже е полезно, младите да ходят понякога на гробищата.
                П.п. Както се загатна и по-горе, в различните райони в България има различни обичаи/адети по тия ритуали. Даже в две съседни села нещата са различни, зависи кой от къде се е преселил и колко упорито държи на традициите.

                Коментар


                • #53
                  От: „Вечна" память: къде може?

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  Хахаха...
                  И аз съм го измислил вече подобно на Ясен и дядо Владо. Даже съм дал "официални" разпореждания на когото трябва. Ако не дай си боже се случи нещо да ме кремират и после праха да го хвърлят на нос Калиакра.Или на Камен бряг.
                  А ако случайно на някого му домъчнее за мене да дойде на Камен бряг на "огънчето" желателно на изгрев слънце да седне и да види изгрева и да си спомни за мен.Или да направи един плаж или да се гмурне в морето.Или да седне на бара на Калиакра и да гледа морето.
                  Не ща да ме заровят с другите и да ме ядат червеите Искам на воля...
                  Хм... Добър подход и добро място... Ще го имам предвид.
                  Но преди това има още неща да свърша и не бързам...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #54
                    От: „Вечна" память: къде може?

                    А крематориуми има ли извън София ? Щото съм чувал че няма ...
                    Аз пък на мойте съм им казал - там, където е най-евтино, и няма да се сърдя ако не идват често. И хич да не идват, все тая.

                    Коментар


                    • #55
                      От: „Вечна" память: къде може?

                      И в прагматичният стил на темата да отбележа:

                      Ако си мислите, че като смените измерението нещата няма много да се променят като отношение, много се лъжете.

                      Като сдадете багажа всички които се сещат за вас ще продължат да го правят, но все по-рядко и без поклоннически походи, освен за сефтето.
                      Спомените ще си останат, но може би по-изчистени и по-идеализирани, но и по-избледнели.
                      Децата ви ще се сещат за вас, но ще си продължат по своя личен и различен път с техните си семейства.
                      Повечето ще липсват на жените/мъжете си 2-3-5г., а може и цял живот, но той трябва да се споделя с някой.
                      На приятелите си също ще липсвате, но и те трябва да си пият кафето или бирата с някой с който разбира се да споделят, както може би е било и с вас, кръчмите, планината или морето, та и там нещата ще са по същият начин, и не защото причината е във вас, а защото живият живот е по-силен и няма да спре с вашето отсътвие.

                      ... тааа, инджойвайте се яко до като ви има !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: „Вечна" память: къде може?

                        Някой скочи, после падна,
                        да се хване не успя.
                        Сложиха го в дупка хладна
                        и му носеха цветя.

                        После спряха да му носят.
                        Той отдолу се засмя (ха-ха-аа)
                        Знаеше, че прошка просят.
                        Не от него - от пръстта!

                        Според Хиподил
                        Черно, мирише и разваля характера!

                        Коментар


                        • #57
                          От: „Вечна" память: къде може?

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          А крематориуми има ли извън София ? Щото съм чувал че няма ...
                          Приятел го 'командироваха' от Варна в София за процедурата... Няма се плашиш - има вариант
                          Аз и за тъщата проверявах
                          (баси и темата)
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: „Вечна" память: къде може?

                            Е що, нищо й няма на темата, това са си нещата от живота, па и тука сме се големи хора. За жалост не се питаме може ли да се кара мотор на тринаесе...
                            Колко излезе навлото от Варна до Сф, ако знаеш?

                            Коментар


                            • #59
                              От: „Вечна" память: къде може?

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ............
                              (баси и темата)
                              Само да припомня на Ясен и на другите, заявили желание за донорство да не разпространяват много това си желание и готовност, или поне да не бързат да подписват документи с подобен текст. Чувал съм, че бизнесът с резервни части понякога ползва и доста нехуманни средства. Инак, подобна позиция и готовност е достойна за уважение.
                              П.П. Мой приятел, преди две години дари единия си бъбрек на сина си (с два неработещи) операцията излезе неуспешна, но се появиха доста въпросителни около нея... съвсем различен е случаят, признавам си и не искам да обиждам докторското съсловие.... абе, баси темата, верно!
                              Последно редактирано от Тропчо; 24-07-17, 19:02. Причина: П.П.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: „Вечна" память: къде може?

                                Прав си, Ясен е все още в годна за употреба възраст и ще трябва да се пропие поне, за да не го ...
                                Иначе нас с тебе , а и други , дето са служили в казарма, т'ва не ни лОви, надали и апендиксът е читав барем.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X