Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да храним кучето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: С какво да храним кучето?

    Аз съм си заредил пуканките за тая дискусия и много се забавлявам. Мислех да не се включвам, но един въпрос много ме напира. Много хапват с голям апетит и лайна. Що не им ги включвате в менюто? Като гледам другите неща, които им давате, може да се окаже, че са и по-пълноценни.

    Коментар


    • #47
      От: С какво да храним кучето?

      Умното куче само показва какво обича и какво не.Без сладко и подправки ,може много неща които ядем и ние като манджи.Моето не понася зеленчуци и подобни ,давам и пилешки дреболии, сурова риба,кокали ,гранули и манджи.Много обича кисело мляко с хляб.Държи си 35-40кг./карпатска овчарка/ и винаги е със страхотна енергия,изпълнява основни команди като машина,дворно куче е и не е на синджир.Храната е основен фактор за тонуса и интелекта на домашните ни любимци.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170621_152319.jpg
Прегледи:1
Размер:287.7 КБ
ID:5757111
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: С какво да храним кучето?

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Точно заради неговия пост написах и моят. И точно той казва, че правилния начин бил ..... или еукануба и роял канин. И как благодарение баш на въпросната храна неговото куче е по-голямо от събратята си и с по гладък косъм и ... абе рекламира си я
        Роял Канин е един от правилните начини, не единственият. Има и други храни, които са пълноценни, съдържащи всичко пълноценно за едно куче. Моето не яде Роял Канин от близо година и половина. Храни се с фенери, гръкляни, кайма, ориз, хляб и разни такива храни. Интересното е, че яде като невиждал дори и само сух хляб. Не мога да се оплача, добро прасе е, тежи 62 килограма.
        Ето една снимка, за протокола- баща ми е 195см. висок.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12193662_1248628438487147_7673535443219007146_n.jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5757112
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #49
          От: С какво да храним кучето?

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          Аз съм си заредил пуканките за тая дискусия и много се забавлявам. Мислех да не се включвам, но един въпрос много ме напира. Много хапват с голям апетит и лайна. Що не им ги включвате в менюто? Като гледам другите неща, които им давате, може да се окаже, че са и по-пълноценни.
          Ш мЪ извиняваш, но поне моите са с изградени хигиенни навици, като видят лайно заобикалят та да не се изцапат, а като се изакат и отскачат напред (пак поради същата причина)
          Не знам защо, но някак си не мога да повярвам, че в гранулирана храна бъкана с каква ли не химия има повече полезни вещества от сварени пилешки фенери, ориз, пресни зеленчуци и някой друг плод.

          Все едно бульончетата на бабата на Маги са по-истински от бульона получен при варене на оргиналдЪ пиле....


          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Ето една снимка....
          Красавец
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #50
            От: С какво да храним кучето?

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            ...
            Ето една снимка, за протокола- баща ми е 195см. висок.
            [ATTACH=CONFIG]919129[/ATTACH]
            Тогава, съдейки от снимката, кучето трябва да е към 2.50.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: С какво да храним кучето?

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Ш мЪ извиняваш, но поне моите са с изградени хигиенни навици, като видят лайно заобикалят та да не се изцапат, а като се изакат и отскачат напред (пак поради същата причина)
              Не знам защо, но някак си не мога да повярвам, че в гранулирана храна бъкана с каква ли не химия има повече полезни вещества от сварени пилешки фенери, ориз, пресни зеленчуци и някой друг плод.

              Все едно бульончетата на бабата на Маги са по-истински от бульона получен при варене на оргиналдЪ пиле....


              Красавец
              Аааа, нямам никакво намерение да те убеждавам в нещо такова. Преди няколко години бях пуснал тема за правилното хранене на кучето. Оплюха ме и ме направиха луд. Виждам, че нищо не се е променило. Даже "разбиранията" стават все по експертни. Овен от хранене много разбират и от анатомия на кучетата. Разбра се, че нямали панкреас. Това според мен тотално разби ветеринарното лоби, което години наред лъже, че панкреатита е една много често разпространена сред кучетата болест, заедно с диабета. Щом лъжат за панкреаса, значи лъжат и нарочно че кокалите са вредни, за да продават гранулите на търговците за храни.

              Коментар


              • #52
                От: С какво да храним кучето?

                Няма вредни кокали за кучета.Моята яде всякакви кокали даже и такива които спецовете казва че не трябва.Ма то куче бе ,като го пусна в полето и хване пиле ,кво да му кажа да не го яде ли.Досега съм видял че не яде,а само убива,кучета,таралежи,плъхове и котки.Като е ядосана и на арматурната оградна сетка налита.Вълците и дивите кучета да не би да си подбират плячката.При такива случаи са важни и ваксините,най -вече след налитане на диво.Кво да се прави ,"дивото зове".Carpathian shepherd.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #53
                  От: С какво да храним кучето?

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  ...Вълците и дивите кучета да не би да си подбират плячката.
                  Подбират си.

                  Коментар


                  • #54
                    От: С какво да храним кучето?

                    Хм... след снимката на Бързака, започвам да си мисля, че имаме и по- близки маркови родственици.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170621_203002_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5757121
                    ако има някакво значение за храненето, де.
                    Иначе, изключително трудно е да я снимаш. Подвива опашката и се крие под бюрото на дъщерята. Дори не сме успяли да ѝ направим читава снимка за паспорта, а тази година ще я водим по чужбините... напрао не знам. Горната снимка е най- читавата от трийсетина опита.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: С какво да храним кучето?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Подбират си.
                      Виждал съм доста следи из Балкана на разкъсани пернати и следи около тях на лисици или вълци.,та много не подбират с оглед на структурата на костите.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: С какво да храним кучето?

                        Домашното куче е силно нефелно животно.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: С какво да храним кучето?

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Роял Канин е един от правилните начини, не единственият. Има и други храни, които са пълноценни, съдържащи всичко пълноценно за едно куче. Моето не яде Роял Канин от близо година и половина. Храни се с фенери, гръкляни, кайма, ориз, хляб и разни такива храни. Интересното е, че яде като невиждал дори и само сух хляб. Не мога да се оплача, добро прасе е, тежи 62 килограма.
                          Ето една снимка, за протокола- баща ми е 195см. висок.
                          [ATTACH=CONFIG]919129[/ATTACH]
                          Снимката не е коректна! Ако може кучето на кантара и да се вижда циферблата... Колко вУци съм виждал по 80-се кила, ехееее....

                          Коментар


                          • #58
                            От: С какво да храним кучето?

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Хм... след снимката на Бързака, започвам да си мисля, че имаме и по- близки маркови родственици.
                            [ATTACH=CONFIG]919138[/ATTACH]

                            Иначе, изключително трудно е да я снимаш. Подвива опашката и се крие под бюрото на дъщерята. Дори не сме успяли да ѝ направим читава снимка за паспорта, а тази година ще я водим по чужбините... напрао не знам. Горната снимка е най- читавата от трийсетина опита.

                            Да попитам - защо си причиняваш това - да вземеш голямо куче от приют, да го социализираш, па даже и в чужбина да го мъкнеш?! Кучето ще е наплашено до края си, с подвита опашка, бог знае какви издевателства е понесло, преживе...?!
                            Куче да Е, от сой да Е!

                            И по темата - за качеството на храната и усвояването и от вашите любимци съдете по... лайната им!
                            Последно редактирано от n960; 21-06-17, 20:58.

                            Коментар


                            • #59
                              От: С какво да храним кучето?

                              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                              Да попитам - защо си причиняваш това - да вземеш голямо куче от приют, да го социализираш, па даже и в чужбина да го мъкнеш?! Кучето ще е наплашено до края си, с подвита опашка, бог знае какви издевателства е понесло, преживе...?!
                              Куче да Е, от сой да Е!

                              И по темата - за качеството на храната и усвояването и от вашите любимци съдете по... лайната им!
                              защото човека е преценил че ще се почувства по добре като спаси един живот. Достойнa за уважение мъжка постъпка - за пример!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: С какво да храним кучето?

                                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                                Снимката не е коректна! Ако може кучето на кантара и да се вижда циферблата... Колко вУци съм виждал по 80-се кила, ехееее....
                                Защо да не е коректна? Никого не карам да вярва колко тежи, нито ще снимам кантари. Исках да покажа, че кучето е охранено, а не да пораждам съмненията ви, че лъжа или се изхвърлям.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X