Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да храним кучето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво да храним кучето?

    Който обича кучето си, не му дава сладко.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #32
      От: С какво да храним кучето?

      Да попитам: защо кортофите да са вредни за кучета?

      Коментар


      • #33
        От: С какво да храним кучето?

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        Да попитам: защо кортофите да са вредни за кучета?
        Не са вредни. Доколкото ми е известно, просто не ги усвояват. Т.е. безсмислено е да им се дават.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: С какво да храним кучето?

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          За кучетата се препоръчва еднообразната храна.
          Моята яде сурова кайма и остатъци от масата.
          Според джоба и мерака за готвене.
          Би ли разказал малко по- подробно? Защо еднообразна храна? Стомахът им трудно се справя с разнообразието, предизвиква някакви чревни реакции? Стана ми интересно, понеже аз се опитвам да вървя към разнообразно меню, а ти застъпваш обратна теза. Може и да съм на грешен път.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: С какво да храним кучето?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Тоооо, пържено, сладко, солено и разни други неща са вредни не само за кучетата, ами и за хората. Ама си ги ядем.
            В умерени количества не е толкова вредно пърженото и сладкото. Ама при кучетата не е така, предполагам знаеш защо- липсата на панкреас. Помня как моето куче на 2,3 месечна възраст изяде половин мекица и 3 дена не спря да повръща и да дриска.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #36
              От: С какво да храним кучето?

              А добре ли е да се дава по някое топченце рибено масло? Котката ни се беше излъскала от него като никелирана.
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • #37
                От: С какво да храним кучето?

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                В умерени количества не е толкова вредно пърженото и сладкото. Ама при кучетата не е така, предполагам знаеш защо- липсата на панкреас. Помня как моето куче на 2,3 месечна възраст изяде половин мекица и 3 дена не спря да повръща и да дриска.
                Ти ела да правиш мекици и чакай кучето ми да повръща! И панкреаса е свързан единствено с произвеждането на инсулин.
                Моето специално само гъби не яде в никакъв вид от нашата храна. Аааа...и концентрат не бара!
                Веднъж в седмицата-сурово месо.
                Седем години-ни болест, ни махмурлук.

                Коментар


                • #38
                  От: С какво да храним кучето?

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  И панкреаса е свързан единствено с произвеждането на инсулин.
                  Пишеш празни приказки..
                  Панкреасът има екзокринни клетки, а тези клетки отделят ензими, които помагат за храносмилането. Не помня кои бяха трите ензима, но единият е Амилаза. Всеки, който е учил Биохимия знае, че амилазата разгражда храната, дори я има в човешката уста. Секретите, които са придружени с ензимите от панкреаса се наричат ''панкреатичен сок''. Сега разбираш ли?
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #39
                    С какво да храним кучето?



                    Много ми е интересно някой като каже "само роял канин щото иначе няма да е куче" ето моите разбойници
                    Рошавия - вече на 6 години, яде гранули от лидъл, пилешки фенери, по едно време похапваше и триъгълните сандвичи от "бъргър" (изпадаха добри количества на добри пари)
                    Като цяло похапва си всичко. Здраво право около 80кг добиче без да е вкусвал роял канин.
                    Малкия хулиган се оказа с доста чувствителен стомах, получи зверско разстройство от една подобна на роял канин скъпа и много прехвалена храна. Сега е на гранули (сравнено с канин направо евтини) + ориз или спагети, зеленчуци обича, а за банан умира направо.
                    И двете се развиват добре и определено не са изостанали в разтежаи не им липсва енергия защото не съм им давал само роял канин.
                    Сладко не даваме, кухи кости също.
                    Картофи и ветеринаря каза да не давам, каза и защо, но не помня.
                    Макар че дакела на нашите живя 17г а ядеше и сладко и пържени картофи като луд. До последно си беше жизнен и с присъщия за дакел характер, дори след като беше разскъсан от един родвайлер... но това вече е друга тема.

                    Та като цяло кучетата показват кое им харесва повече и кое ще хапнат само за да не са гладни.
                    Иначе пак по съвет на ветвеинаря - плодовете и зеленчуковете са полезни както за нас така и за кучетата, та ако му харесва нека похапва. Без зеле - много издувало корема.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #40
                      От: С какво да храним кучето?

                      Разликата между кучето и прасето е че едното по бързо (и евтино) трупа килограми.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: С какво да храним кучето?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Пишеш празни приказки..
                        Панкреасът има екзокринни клетки, а тези клетки отделят ензими, които помагат за храносмилането. Не помня кои бяха трите ензима, но единият е Амилаза. Всеки, който е учил Биохимия знае, че амилазата разгражда храната, дори я има в човешката уста. Секретите, които са придружени с ензимите от панкреаса се наричат ''панкреатичен сок''. Сега разбираш ли?
                        Аз НИКОГА не пиша глупости.
                        Виждам, че от хранене на кучета си нямаш понятие, както и от биохимия.
                        Инъче точно си попаднал на човека, дето не е учил такива работи.
                        И за да не е спам: Амилазата не разгражда храната, а само някои ди и полизахариди. В слюнката на устата се съдържа пепсин, в стомашния сок-трипсин. И двата са на основа солна киселина. Панкреатичния сок, както го наричаш произвежда ензими за разграждане на трите основни групи хранителни вещества-въглехидрати, белтъчини и мазнини. И за разлика от теб аз знам как се казват и какво правят.
                        Да не се отплесваме...

                        Коментар


                        • #42
                          От: С какво да храним кучето?

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Аз НИКОГА не пиша глупости.
                          Виждам, че от хранене на кучета си нямаш понятие, както и от биохимия.
                          Инъче точно си попаднал на човека, дето не е учил такива работи.
                          И за да не е спам: Амилазата не разгражда храната, а само някои ди и полизахариди. В слюнката на устата се съдържа пепсин, в стомашния сок-трипсин. И двата са на основа солна киселина. Панкреатичния сок, както го наричаш произвежда ензими за разграждане на трите основни групи хранителни вещества-въглехидрати, белтъчини и мазнини. И за разлика от теб аз знам как се казват и какво правят.
                          Да не се отплесваме...
                          Противоречиш си. Преди малко пишеш едно, сега друго. Мога доста да поспоря, ама темата не е за това. Може да отворим раздел Биохимия и там да видим кой знае и кой не. Тук ставаше въпрос за хранене на кучета, преди 3 години пуснах такава тема в този раздел, изписа се доста, хайде да си имам понятие как се храни куче и какво трябва да му се дава, и какво не.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: С какво да храним кучето?

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение

                            Много ми е интересно някой като каже "само роял канин щото иначе няма да е куче" ето моите разбойници
                            ...
                            без да е вкусвал роял канин.
                            ...
                            една подобна на роял канин скъпа и много прехвалена храна.
                            ...
                            не им липсва енергия защото не съм им давал само роял канин.
                            ...
                            Доколкото виждам, в тази тема ти си единственият, който споменава Роял канин, при това многократно ... Тази скъпа, но за сметка на това - боклучава, храна до някое време най-много я препоръчваха доста ветеринари, щото на търговеца явно му беше силен маркетинга, а и като да нямаше голямо разнообразие. Ама сега не е като да няма избор на по-хубави гранули, че и на по-ниска цена. Хубави гранули обаче никак не означава, че марка Х е най-добрата за всяко едно куче. Много са си индивидуални нещата. Едно може да я яде и ушите да му плющят, а друго - да се посира само като я вкуси.

                            П.П. Коригирам се. И Райковски е споменал прословутия Р.К., ама не видях да е рекъл "Само тази и никоя друга".
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-06-17, 13:34.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: С какво да храним кучето?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Доколкото виждам, в тази тема ти си единственият, който споменава Роял канин, при това многократно ...

                              П.П. Коригирам се. И Райковски е споменал прословутия Р.К., ама не видях да е рекъл "Само тази и никоя друга".
                              Точно заради неговия пост написах и моят. И точно той казва, че правилния начин бил ..... или еукануба и роял канин. И как благодарение баш на въпросната храна неговото куче е по-голямо от събратята си и с по гладък косъм и ... абе рекламира си я
                              Иначе да му е живо и здраво кучето, аз много обичам кучета и уважавам хората, които се грижат добре за домашните си любимци.
                              Иначе си прав - много повторения направих с името, но това е защото недоумявам как и защо са си втълпили хората, че само тази храна била най- добрата и ако не си храня кучето с точно това едва ли не ще умре.
                              В един момент се замислих дали пък 90% от пишещите за кучешка храна в интернет не са търговци именно на тази марка

                              Спирам да спамя, че темата е за друго.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #45
                                От: С какво да храним кучето?

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                ... правилния начин бил ..... или еукануба и роял канин. ...
                                Да бе, Роял Канин. Аз куче ли храня или прасе угоявам! Само като му видя състава ...

                                СЪСТАВ: царевица, дехидратиран птичи протеин, царевично брашно, животински мазнини, дехидратирани протеини от свинско месо, хидролизирани животински протеини, цвеклова каша, царевичен глутен, минерали, рибено масло, соево масло, дрожди, хидролизирани ракообразни (източник на глюкозамин хлорид), хидролизиран хрущял (източник на хондроитин сулфат). ...
                                Това се състои най-вече от царевица и производни. Било имало "дехидратиран птичи протеин", ама да не си помисли някой, че става дума за птиче месо! Един от шефовете на фирмата-производител преди някоя година рекъл в едно интервю в Щатите, че нямало лошо протеинът в храните за домашни любимци да идвал от преработка на птичи пера ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X