Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сажди от пожар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сажди от пожар

    Мислих къде да пусна темата, и имайки предвид, че е спешно-реших да е тук.

    Преди малко ми се обажда Таргата, и ме помоли да пусна тема с въпрос как се чистят сажди от пожар.
    Някакъв конткт(май) е наптавил беля, етажа от къщата му е горял, не всичко е изгоряло, но всичко е много опушено, и е в сажди. Това мебели, стени, покъщнина-всичко било в сажди.

    Ясно е, че ще започва да почиства, но го е страх да не направи някаква по-голяма беля със саждите.

    Та въпросът е има ли някакъв специфичен начин за почистване на сажди от мебели, стени и тавани, изобщо всякаква информация за след пожар ще е от полза.

    Няма ток и компютър, та аз ще следя какво има по темата и ще му предавам по телефона.

    Не е зле който има информация да даде и телефон, да се чуят давамата, така се получава информация от първа ръка.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Сажди от пожар

    Свинщина..... Ако бях там, щях да дойда и да ударя едно рамо.....

    Забърсване там където е възможно.
    Тапицерии - пране със пароструйка, препарати и сушение, само че сега ебати "подходящото" време....
    Стени/тавани - стъргане. Принципно знам, че съществуват бои, коите могат да се нанасят директно върху сажди, но още не съм работил с тях....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Сажди от пожар

      Първо с прахосмукачка,по възможност с воден филтър,особено там където има тапицерия.После с обезмаслител...
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Сажди от пожар

        Предадох информацията.
        Попитах го дали има нужда от помощ, паля и тръгвам, ама само дето не ме напсува.... Не можело да се вдигам от Шумен да ида да помагам.

        Но все пак после каза, че ако има желаещи да мъкнат чували с горели боклуци до казана-добре са дошли. Също и някой с теглич, че с ремаркето да изхвърлял други боклуци, ама това само местни хора. Не му било удобно да ходим от по-далеч.

        Та ако има някой от Варна с мерак да помогне на Таргата-да му звънне и да се разберат. Или направо при него.

        Оказа се,че не било толкова спешно, може да се мести темата в по-правилен раздел.
        От първия разговор разбрах, че му е спешно, а той вика,ч е боядисването щяло да не по-рано от седмица.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Сажди от пожар

          Фирма за почистване? Те знаят. Аз мога да спонсорирам само ( за съжаление ).
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Сажди от пожар

            Предвид че вече не гори местя темата на място където няма да дрънка на 100 човека на телефоните.

            За конкретика можете да питате davc - впечатленията му от аналогична случка са съвсем пресни.

            Все си мисля че за стените нищо по-малко от латекс не помага. За мека мебел може да се пробва с машина за пране на място (споменатите по-горе фирми за почистване ги имат). Нищо чудно да помогне и за някои мебели. Ама по-вероятно е да не помогне.

            В тая тема тука http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60935 също не са стигнали до успокоителни заключения.

            Коментар


            • #7
              От: Сажди от пожар

              Най после пуснах ток на компа. Благодаря за отговорите. Ясно е, че филма ще е голям. Смятам да пробвам да стържа таваните и стените с четки с твърд косъм и флекс с регулиране на оборотите. Ако се мъчи с бавнооборотна дрелка. Това с гъбата за стените е горе долу, но за таваните не си го представям. Хола с мебелите е тотал щета заедно с дограмата и стъклата. Другите стаи са опушени брутално заедно с дрехите. Нямам идея кое ще може въобще да се изпере. Определено е добре да се затварят вратите на стаите и гардеробите.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Сажди от пожар

                Вземи една машина за шлайфане на мазилка. Мисля, че е по-добрият вариант. Или под наем. Ще се изплати.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: Сажди от пожар

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Най после пуснах ток на компа. Благодаря за отговорите. Ясно е, че филма ще е голям. Смятам да пробвам да стържа таваните и стените с четки с твърд косъм и флекс с регулиране на оборотите. Ако се мъчи с бавнооборотна дрелка. Това с гъбата за стените е горе долу, но за таваните не си го представям. Хола с мебелите е тотал щета заедно с дограмата и стъклата. Другите стаи са опушени брутално заедно с дрехите. Нямам идея кое ще може въобще да се изпере. Определено е добре да се затварят вратите на стаите и гардеробите.
                  Ники, съжалявам за случилото се.... Ако бях във Варна, щях да дойда, да помогна с каквото мога.... Аропо - обади се на Ангелов, той може и да има опит с подобни помещения, ако не си го направил още, де.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сажди от пожар

                    Преди време го играх тоя филм. Без пожар. Започнал да тлее контакт заради духалка. Лампата свети - вътре тъмно като в г.з.
                    Дрехите се изпраха, но стаята трябваше да я измия първо с влажни парцали и после да я боядисам наново.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сажди от пожар

                      За стени съм работил със специален праймер на Левис.

                      Мога да потърся как се казваше.

                      Опушени стени не от сажди - ефекта беше супер. А после само една ръка бял латекс ударих,но на тавана.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сажди от пожар

                        Там е за тотален ремонт, не е за козметика, за съжаление.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сажди от пожар

                          Така де. Все пак стените няма да минат без обработка.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сажди от пожар

                            За хола препоръчвам да се облекат стените с гипсо картон било то на лепене или ако има външна стена на конструкция с вата. Така се избягват мокрите процеси през зимата и ако са добри майсторите ще излязат за един ден.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сажди от пожар

                              Позволявам си да кача снимки от профила на Таргата от фейс-а.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16426177_1783094888683622_2073830246979336692_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5742453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16265297_1783094905350287_3088659732891633418_n.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5742454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16265745_1783094902016954_2911559314976273941_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5742455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16387198_1783094785350299_4732746237378335013_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5742456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16406626_1783094792016965_6281101192503872395_n.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5742457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16406567_1783094805350297_8926727415688622917_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5742458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16265953_1783094918683619_4832754483406280673_n.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5742459
                              LZ1ZAH

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X