Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
    Странно решение да си купиш бутилка втора употреба...
    Еми ако в България правеха алуминиеви, а не само ръждясващи тенекета дето тежат колкото 5 като тази, щях да си взема нова. Тази и след 20 години ще е същата.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Ще сменя едно от двете. Само ако може да измериш диаметъра на резбата в основата, че забравих.
      28.6 -28,7 трудно се мери. Истината е някъде там. Газаджиите ще и знаят точния.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        28.6 -28,7 трудно се мери. Истината е някъде там.
        При мен е 28.6. Значи в това отношение няма проблем. За всеки случай ще се пробвам първо да намеря правилния редуцир вентил като по-лесно.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

          При мен конуса е метален в редуцира, страницата -там където не улява е пластмаса. Аз бих играл шкурка или бих постоплил редуцира с пистолета за горещ въздух или сешоар.
          Немски беше редуцира-възможно най-скъпия преди 7-8 години.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

            При мен има пък един редуцир дето влиза нормално и друг дето влиза с много мамата. Бутилките са български, редуцирите май също.

            Моето впечатление е че гумичката работи с натиск по посока оста на вентила, а не странично.

            п.п. алуминиеви бутилки откъде се вземат?

            Коментар


            • #21
              От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

              В продавалника изкачат на моменти. Аз пробвах 2 редуцир вентила - един немски и някакъв си - забравих марката. И натисках и въртях и не искат.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                А газаджията как я е заредил ? На теория и неговата пълначка не трябва да стане . Ако ти се наложи да сменяш вентила на бутилката метни я във фризера на - 20 да едно денонощие и развивай спокойно .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  А газаджията как я е заредил ? На теория и неговата пълначка не трябва да стане .
                  ...
                  И аз това се чудех ?!
                  Понякога, ако е нова и стегната гумичката, редуцира влиза с много зор.
                  Най-добре бърза консултация с тия дето пълнят.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И аз това се чудех ?!
                    Понякога, ако е нова и стегната гумичката, редуцира влиза с много зор.
                    Най-добре бърза консултация с тия дето пълнят.
                    Там е възможно да има някоя десета отгоре хлабаво за да влизат леко всички вентили . Днес ще премеря българските и руските вентили имат ли разлика като размер защото визуално са различни но и на двата модела си влизат нормално нашите редуцир - вентили .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                      На газстанцията я заредиха с адаптер, чийто захват се отваря и се заключва направо върху вентила, а не се нанизва отгоре.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                        Махни гумичката само за проба и щракни вентила.
                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                          Тази сутрин се поразвънях по фирми продаващи такива части, едните казаха, че стандартите са различни и няма да намеря такъв редуцир вентил в България. Не бяха напълно сигурни и използваха изрази от рода "доколкото сме виждали...". Иначе съвсем авторитетно ми казаха, че няма къде да я заредя. Аз пък им казах, че вече я заредих и минах на следващите. Те също не бяха сигурни дали в Испания е различен стандарта, но пък ми казаха, че български вентил няма да стане - нямало да пасне резбата. Звъннах на трети. Те бяха най в час. Разговорното име на нашите вентили било Шел вентил (Шел глава) или още Джъмбо. Човека каза, че преди време имало вентили с по-ниска игла - руски стандарт, но после ги сменили с европейския стандарт. Не знаеше баш в Испания дали се различават, но каза, че не е изключено. В Германия ползвали ъглови вентили, в Турция били различни и т.н., но щом външно е същия като нашите, то резбата би трябвало да стане.
                          Бях позатрил телефона на тоя дето ми я продаде, но тъкмо успях да го изровя и му звъннах. Човека каза, че у тях си е с такава бутилка, снабдил даже цялата кооперация и никой няма проблем. Явно няма разлика в стандартите, просто трябва да намеря правилния редуцир-вентил. Довечера ще пробвам без гумичка, макар че не изглежда да е от нея проблема и с много мамата да видим.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                            Гумичката ти е опечена,смени я и ще се оправи проблема,но когато поставиш новата намажи леко с веро горния ръб за да се пързаля когато влиза.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                              Махнах гумичката - щракна си като у тях си. Уж е мека, ама като я гледам не е ползвана. След като вече се изясни проблема, с помощта на верото и много въртене, най-накрая влезе.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_175210.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5740365

                              Благодаря на всички
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стандарти при вентилите на битовите газови бутилки?

                                На ден имам десетки такива случаи,как не видях темата по-рано за да ви напътя към решението.Важното е,че вече всичко е наред.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X