Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следи от мишки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Следи от мишки?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    ...
    Това което показваш са консервативни ловни стратегии. Е, с изключение на шарените котки от първото видео които явно са второ качество и пречат на черния ентусиазиран младок.

    Стратегията се състои в това да се измори плъха до степен да не може да нанесе големи вреди при близък контакт, но и да не му се даде възможност да се смотае в някоя дупка. Сериозните котки така ловят и зайци.

    Другият вариант е дупката без изход - котката застава отпред и чака. Тя може да не яде два дни и няма да изгуби подвижност от това, докато нормален плъх след 4-5 часа нерви може и сам да умре.

    Коментар


    • #47
      От: Следи от мишки?

      Първото видео показва абсолютно неадекватно поведение на плъх.Поред бял ден да се движи към стадо котки.Това за мен (а и за котките навярно) е сигурен признак за бяс или за действие на някаква отрова.Въобще инстинкт за самосъхранение.

      Коментар


      • #48
        От: Следи от мишки?

        Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
        Първото видео показва абсолютно неадекватно поведение на плъх.Поред бял ден да се движи към стадо котки.Това за мен (а и за котките навярно) е сигурен признак за бяс или за действие на някаква отрова.Въобще инстинкт за самосъхранение.
        Нищо неадекватно няма. За плъха това също е стратегия за оцеляване, както се вижда - успешна. Евентуално подпомогната от токсоплазмозата ама да са внимавали с какво се заразяват.

        Коментар


        • #49
          От: Следи от мишки?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Нищо неадекватно няма. За плъха това също е стратегия за оцеляване, както се вижда - успешна. Евентуално подпомогната от токсоплазмозата ама да са внимавали с какво се заразяват.

          Как да няма нищо неадкватно.Нали, ако плъха се върне с приятелчета ,ще прочистят квартала от котки.

          Коментар


          • #50
            От: Следи от мишки?

            Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
            ако плъха се върне с приятелчета ,ще прочистят квартала от котки.
            Това е напълно възможно. Плъховете имат социална организация каквато котките нямат. Поради което няколко плъха заедно успешно изяждат котка.

            Затова има и квартали в които плъховете са неизтребими и това не предизвиква струпване на котки привлечени от лесен улов.

            Коментар


            • #51
              От: Следи от мишки?

              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
              Разбира се има и смели котки.......
              Имах сиамка, която разгонваше кучета, ядеше мишки и гущери, но от пуснат от капан плъх избяга.
              Така че без снимков материал ми е трудно да повярвам.
              Пълно е с документирани действия в противния смисъл:





              Ама сега да не кажете, че това са руски котки и затова са толкова бойни. Около "Мадарската градинка" в СФ няколко пъти съм виждал котка да гони и да хваща плъх с размери = на нейните.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: Следи от мишки?

                Тъкмо се сетих за породата "ленинградски плъхомор". Не ще да си е заслужила названието само с лежане на печката.

                Коментар


                • #53
                  От: Следи от мишки?

                  Може да са умирали от отегчение плъховете...

                  Не може да се каже по дифолт, че всички котки са такива или онакива. Както и за кучета, че и за хора дори. Из мрежата има колко щеш клипчета на кучета, дето ги е страх от котки, а съм имала случка котка (по-скоро котарак) да ми нападне кучето, ерделтериер, ловна порода, използвана за едър дивеч. Направо му съдра носа. Кучето не беше страхливо, нито нищо. Просто котаракът всяваше ужас...
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Следи от мишки?

                    Котарака в чизми vs Баскервилското куче....
                    Баси хоръра.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Следи от мишки?

                      Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                      Може да са умирали от отегчение плъховете...
                      Вероятно е страшно отегчително първо почти да умреш от глад, после да те гонят по ъглите докато ти изкарат джигера и накрая да те тръскат за шията докато се задушиш или ти се счупи гръбнака.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Следи от мишки?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тъкмо се сетих за породата "ленинградски плъхомор". Не ще да си е заслужила названието само с лежане на печката.
                        Каква е тази порода? Нищо не намирам за нея из интернето. На руски как е "крысомор" (излизат отрови), "крысодав" (излиза "американский крысодав") или другояче?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Следи от мишки?

                          Знам ли. Само съм чувал. Нещо с много плътна козина.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Следи от мишки?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Тъкмо се сетих за породата "ленинградски плъхомор". Не ще да си е заслужила названието само с лежане на печката.
                            Чел съм го преди време. На руски е...
                            http://fishki.net/1302694-koty-bloka...eningrada.html

                            Коментар


                            • #59
                              От: Следи от мишки?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ..... Сериозните котки така ловят и зайци....

                              .
                              Като хлапе на село имах див заек. Живя в селския двор няколко години.
                              Гонеше котките като империалисти. Дълго време котките въобще не влизаха в двора.
                              Не мога да си представя как котка ще хване зрав заек в естествената му среда, колкото и да сериозна.
                              А за плъховете ... Виждал съм "нашествие" на плъхове . Преминаха през селото за няколко часа. Сив килим плъх до плъх. През дворовете, през оградите, през къщите, влизащи и излизащи от всякакви кухини, отвори, ... Отваряш печката и от там се изсипват плъхове, нахлули през комина. Печките не се палеха в края на март.
                              След няколко часа нямаше нито един плъх, освен убитите.
                              Не нанесоха никакви поражения. Просто отиваха някъде.
                              Много години по късно и моето куче ловеше плъхове и ги редеше в редичка но не ги ядеше.
                              Последно редактирано от bogilloff; 13-12-16, 19:12.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Следи от мишки?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Пълно е с документирани действия в противния смисъл:
                                .............................

                                Ама сега да не кажете, че това са руски котки и затова са толкова бойни. Около "Мадарската градинка" в СФ няколко пъти съм виждал котка да гони и да хваща плъх с размери = на нейните.
                                Предавам се
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X