Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно домашна аларма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет относно домашна аларма

    Свяляш този софт и го пускаш на някой Windows който е в локалната мрежа на dvr-a - http://felenasoft.com/xeoma/download...beta_win64.exe

    След няколко минути сканиране той ще открие dvr-a. С дясното копче цъкаш на него и ще се отвори екран с картината от камерата и отстрани списък с опции нас ни интересува най горната която е "камера" цъкаш върху нея и там има една стрелка сочеща надолу цъкаш я и ще видиш така нареченото streaming Url - едно или няколко (запиши си ги всичките) което е нещо от рода rtsp://192.168.2.162//user=admin_password=tlJwpbo6_channel=1_stream=1.sdp - ако успееш да го намериш с този метод го кажи тук и вероятно ще намерим подходящ софт за андроид. Метода го пробвах онзи ден с незнаен модел китайска ип камера която не отлепяше под нищо освен ie но не пречи да се пробва и при теб.
    Последно редактирано от persuader; 03-05-16, 23:32.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #17
      От: Съвет относно домашна аларма

      Благодаря ти много. Утре - т.е. днес ще го пробвам и ще пиша.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет относно домашна аларма

        Какъв е модела и производителя на този DVR?

        Коментар


        • #19
          От: Съвет относно домашна аларма

          В първия ми пост съм писал какво пише на дънната платка и евентуално какъв модел би трябвало да е DVRa

          Коментар


          • #20
            От: Съвет относно домашна аларма

            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
            Свяляш този софт и го пускаш на някой Windows който е в локалната мрежа на dvr-a - http://felenasoft.com/xeoma/download...beta_win64.exe

            След няколко минути сканиране той ще открие dvr-a. С дясното копче цъкаш на него и ще се отвори екран с картината от камерата и отстрани списък с опции нас ни интересува най горната която е "камера" цъкаш върху нея и там има една стрелка сочеща надолу цъкаш я и ще видиш така нареченото streaming Url - едно или няколко (запиши си ги всичките) което е нещо от рода rtsp://192.168.2.162//user=admin_password=tlJwpbo6_channel=1_stream=1.sdp - ако успееш да го намериш с този метод го кажи тук и вероятно ще намерим подходящ софт за андроид. Метода го пробвах онзи ден с незнаен модел китайска ип камера която не отлепяше под нищо освен ie но не пречи да се пробва и при теб.
            Нещо нищо не открива... като стане на 100% ми излиза само това:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cam.JPG
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5714147

            Камерата /по-точно dvr-a/ е на 192.168.2.9 и я виждам по вътрешната мрежа. 192.168.2.1 e рутера.. за какво и е на програмата паролата на рутера...
            Последно редактирано от DaGa; 04-05-16, 12:17.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет относно домашна аларма

              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Нещо нищо не открива... като стане на 100% ми излиза само това:

              [ATTACH=CONFIG]865645[/ATTACH]

              Камерата /по-точно dvr-a/ е на 192.168.2.9 и я виждам по вътрешната мрежа. 192.168.2.1 e рутера.. за какво и е на програмата паролата на рутера...
              На 80 ти порт ли слуша dvr-a ? Може да пробваш да добавиш по ip/pass от иконката с плюс .
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #22
                От: Съвет относно домашна аларма

                Пробвах го и това - пак не намира нищо... Иначе - да, на 80 порт е. По вътрешна мрежа и от вън по статично IP през IE се връзвам, няма проблеми

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет относно домашна аларма

                  Можеш да пробваш и с този софт - https://www.ispyconnect.com/download.aspx#. При сканирането цъкни на download database за да свали базата със известните му url-ta. Също така е добре да сканираш ip-to със нмап - https://nmap.org/dist/nmap-7.12-setup.exe (scan all ports) от отворените портове може би ще добием някаква представа как се процедира нататък.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет относно домашна аларма

                    Със zoneminder под линукс, със сигурност ще стане...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет относно домашна аларма

                      Със Zoneminder а и със Motion под линукс ще стане със сигурност но не и без да се знае streaming урл-то на dvr-a.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет относно домашна аларма

                        Колеги, понеже dvr-a е брандиран с името на една фирма за видеонаблюдение реших днес да се свържа с тях. /Честно бях доста скептично настроен,понежа dvr-a е доста стар/
                        Благодарение на тях вече имам наблюдение и под андроид. Също така ми изпратиха всичката налична документация,която имат запазена за този dvr. Оказа се доста стар модел. Апп-а е - vMEey, с VMeySuper не работи.

                        Много съм Благодарен на фирмата и ако не се счете за реклама и модераторите разрешат ще напиша името. Честно не очаквах,че ще ми обърнат внимание при положение,че не е закупена от тях техниката,а и вече е спряна от производство.

                        Ако на някой колега му е нужна документация или софтуер за PC /и такъв ми пратиха/ с радост ще ги споделя.

                        Искам да Благодаря и на всички вас,които се включихте в темата.

                        Поздрави,
                        Данчо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X