Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

    Помощ, днес окосих ливадата и някъде съм изпуснал ключа на фолксвагена. Утре предстои голямо претърсване с малък шанс за успех. Няма ли някакъв начин /детектор/ за лесно откриване на автоключ с дистанционно отключване?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

    това съм го играл един път , за съжаление ... не беше ФВ ама ..
    ключа и до ден днешен не е намерен!

    Вариантите са :
    - викаш местния иманяр и ако му е читава техниката , може и да му дадеш 20 кинта отгоре пазареното (такива люде работят много малко , ама много скъпо или работят много ама без файда)
    - намираш врачката и квото покаже боба ... - не вярвам .
    - приятел в нужда се познава - колесар и до най близкия читав ключар.

    Първия вариант не даде резултат - момчето взе 10 кинта и не можа да разкрие тайните на металните слоеве в парцела (около 500 м на 2ра) .
    последва помощ от авер. Горното ..транспорт на колесар и ключар...

    Не ти го пожелавам .Огледай си по-добре площите (или джобовете..)
    успех !

    Коментар


    • #3
      От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

      С металдетектор е безнадеждно - урбанизирана територия, осеяна с всевъзможни находки. Дали няма нещо, което да "усеща" чипа на ключа? Че най-накрая прекопавах и ако съм го заровил - край!
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

        Може,но едва ли е приложимо.А и ключа кара на 2-3 сантиметра,за облъчването може и от Хирошима да стане.

        Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

          Е, ще търся, пък дано имам късмет. Утре най-вероятно ще питам за ключар в Търново.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #6
            От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

            Дистанционния достъп би трябвало да сработва от около метър...
            Това, което ми идва чисто теоретично като идея - един от тези ретранслатори за кражба на автомобила... Единия обикаля из мястото, а другия натиска бутона на автомобила... Отключи ли се - значи в близките метри е ключа...
            Обаче такова устройство съм виждал само в ю-тубата... Пък и съответно 'потребителите' на такова устройство едва ли са достатъчно надеждни...
            Ако сменяш ключа, не забравяйте да изтриете стария от компа...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

              Ключа кара на 2-3 сантиметра,става въпрос за чипа на имобилайзера,той работи на принципа на,индукцията,магнитно поле ,при пресичане на силовите линии се самоиндуцира електродвижещо напрежение което захранва чипа,радиуса е не повече от 2-3 сантиметра.Дистанционно за аларма независимо от това дали е в ключа или отделно,няма как да го накараш да излъчва,освен ако не полееш цялата градина,и да се надяваш да почне да излъчва някакъв сигнал,който почти сигурно няма да е на правилната честота.
              Това само за протокола.

              П.п Имам безжичен честотомер до 3 гигахерца ,както и устройството за което говори слоултравелер.
              Чипа в ключа е пасивно устройство до момента в който не получи захранване от индукцията ,което е мижаво като стойност и време.
              От другата страна ,ако теоретично кара на повече от 2-3 сантиметра,а на метър,то имобилайзера в ключа се чете без кой знае какви трудности,което значи че докъто се разминаваме с теб по тротоара,за по малко от половин секунда,ще имам дубликат на твоя.

              Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
              Последно редактирано от Roninn; 24-04-16, 07:31.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                Имах предвид безключовия достъп (предполагам колегата е с такъв)? При него радиуса е 1-1.5м - т.е. когато си на 1-1.5м от автомобила при натискане на бутона или хващане на дръжката, автомобила 'пита' ключа, а ключа автоматично отговаря...
                Това имах предвид като начин на търсене на ключ (да, би станало и ако разхождаш автомобила из изораното поле, ама едва ли ще е лесно изпълнимо да гасиш, махаш другия ключ и да пробваш да заключваш през 2-3 метра)...
                Според информация в нета, крадците могат да ходят и с по-голяма антена (например замаскирана като чанта за чертеж/платно), и да 'хванат' ключа от 4-5 метра например ако си го оставил в антрето на автомобила...
                Например ето тук (от 7 минута нататък)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                  Урааа...,ключа се намери след тричасово търсене под дъжда. Три пъти сме го подминали двама човека, накрая почнах да обръщам наред с вилата и о... чудо! Колко малко му трябва на човек за голяма радост, че и повод за пиене довечера. Оставих го да изсъхне, дано му няма нищо. Модераторите да решат какво да правят с темата. Някой може да организира такава услуга - търсене на ключ с чип, пари ще направи. Колата беше завряна на кофти място за вадене, щях да я патя, ако не го бях намерил.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                    "..повод за пиене..."
                    E честито

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                      Връщам се назад преди няколко години. Дадоха ми едно почти ново Рено да си свърша работа. Свърших я и вечерта с гаджето (сега жена ми) обикаляхме напред-назад. Отидох да я оставя в квартирата и ... ключа го няма. Последва търсене в тъмното, но никакъв резултат. Около колата беше пълно с рехава есенна шума от кестен. Преспах в квартирата и на другата сутрин рових, рових в шумата и ключа се появи . А точно там поне 10 пъти рових в тъмното. Не знам как щях да се оправдавам за чуждата и почти нова кола, а ключа струваше 350 лв няъде ...

                      Друга случка: Звъни ми баджанака, Форд-а му не ще да пали. Отидох, лампата на имобилайзера свети и не пали. Призна си, че му превъртял ключа (от ония дето са като пирон) и някакъв приятел му го залепил. Да ама вътре имало някаква ампулка 3х10 мм, онзи я извадил и му я дал в ръцете, че не знаел за какво служи ... И баджанака я изгубил по път някъде. Тръгнахме между блоковете и по някаква луда случайност я намерихме върху един пясък преди да се е заровила.

                      Та има едни джаджи, които се закачват като ключодържател. После с приложение на смартфона се настройва, като го повикаш, джаджата започва да пищи и си намираш ключа. Подариха ми преди време едно такова рекламно и върши добра работа.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                        А за по заблеяните колеги-това:https://www.google.bg/search?q=%D1%8...CD-qdYlLy2M%3A
                        Свиркащ ключодържател. Ти свиркаш, той ти се обажда къде е.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли лесен начин за намиране на изгубен в тревата автомобилен ключ?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          ... Последва търсене в тъмното, но никакъв резултат...
                          Те за това се търси под стълба с лампата , където е светло...
                          LZ1AIV

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X