Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

    Не мярвах, че ще ми дойде до главата, ама на - случи се. Моята половинка през последните седмици се е отдала на щателно разузнаване на тема "домашни роботи - прахосмучки", водена от идеята, че това е изцелението от котешките косми, които ръси нашата Кити (порода "улична превъзходна"). Та след обстойно разследване и четене на всевъзможни форуми, гледане на рекламни клипове и прочее, се очерта един двубой iRobot срещу Neato. Честно казано, и двете ми звучат като учебник по квантова механика, та затова реших да се обърна към вас за помощ. Моля, който има някакъв опит - положителен, отрицателен, горчив, солен и т.н., да сподели! Ще бъда безкрайно благодарен!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

    iRobot 650 при нас. Котешки и женски косми събира много, но определено не може да се навре навсякъде и не можеш да разчиташ само на него. С кабелите по пода враждува - понякога се заплита в тях и прави няколко опита напред-назад да се разплете, след което се отказва и писка тъжно. По килими не е убедителен. В ролките събира по-дълги косми и се налага да бъдат почиствани. Направено е да е лесно, но си е досада.

    Котаракът го мрази. Преди го биеше, сега просто се качва някъде на високо докато офанзивата отмине.

    Коментар


    • #3
      От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

      Истината е че туй машина е направена за модерен дом който се предполага е равен без особена разлика в терена,наличие на персийски килими,прагове и т.н. нормални бг екстри.
      Също така е идея за улеснение на модерният човечец който е много ай ти ала бала ориентиран и няма време за чистене и стоене у дома и тая благинка се грижи там да не е хептем кочина на пода.Прахта навсякъде другаде си иска Карсон под наем с парочистачка или поне баба Яга с турбо метлата.
      Мое мнение.
      П.С.НЕ смятам,че си струва парите.Клиенти на който съм монтирал неща от моят бранш и имат подобен род машинки са на същото мнение.Та така.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

        Неравни дъски не го морят. Също си знае да не слиза по стълби. Праговете за него са стена и ходи покрай тях.

        Коментар


        • #5
          От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

          Чувал съм че работи или само на килими (тип за килими) или само за гладки подове (тип за гладко).
          Две в едно няма.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

            Имам и двете, но съм по доволен от ,,Нито", квадратна е и чисти ъглите, не се блъска в мебелите и влиза във всички стаи, без да и е необходима навигация. Батерията и издържа за почистването на апартамент осемдесет квадратни метра с едно зареждане. На ,,Скубата" съм залепил отпред гумена лента, за да няма поражения. За ,,Нито" прагът не е препятствие, преминава го и чисти в другата стая, ако не е затворена вратата. Ако трябва сега да избирам, бих избрал ,,Нито".
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

              Имам iRobot от доста години...
              Впечатленията:
              + Чисти добре на равното - при мен е ламинат и гранитогрес и става перфектно. Но след това се иска периодично минаване (на няколко дена) и със стирка. Навярно трябва да взема още една, която пък да мие пода
              + Обхожда целия апартамент без допълнителна навигация, въпреки, че имаше в комплекта 2 навигационни 'фара' (или 'стени' - превключваха се).
              + лесно се почиства (но и всеки път продухвам малките филтърчета, което пък си е мръсна процедура )
              + с ъглите няма проблем, защото в терсене места подхожда със стърчащата въртяща четка, която обира точно ъгъла..
              + батериите издържат много

              - при преминаване на мръсен мокър участък може да го разнесе навсякъде. Което е недостатък ако имаш домашни животни (може да им разнесе и паднала храна - нашите животинки никога не са толкова лакоми и остава храна).
              - челното паразитно колело се задръства често от косми. Което му пречи на навигацията - колелото е черно/бяло и има фотосензор дали се върти явно за да мери разстояния или отчита движение. Задръсти ли се - пак се справя, но с повече лутане и не съвсем логични действия.
              - лесно се включва (при мен е един бутон и сензори отгоре). Което е недостатък, защото котките обичат посред нощ докато се разхождат да го натискат този бутон, или да сядат върху прахосмукачката, и тя почва да пищи от промените на настройките по сензорния екран/бутони... Последния път костенурката бе пусната на разходка, и тя успя да стартира прахосмукачката...
              - скъпи консумативи и цялостна цена.

              Не знам как са Самсунг - имаха интересна система за навигация чрез горна камера...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                Прахосмукачката е хубава екстра, но личното ми мнение е ,че не става за животни, колкото и да твърдят обратното. Имам Irobot и съм го ползвал не повече от 5м. Даже май още е в гаранция и седи в кашона. Чистенето му след като почисти е по-досадно и от чистенето с прахосмукачка. Да не говорим, че и самият него се налага да чистя с прахосмукачката. Е може мойто куче да пуска много косми... ама според мен не си е работа. Ако нямаш животни съм с 2 ръце за!

                Коментар


                • #9
                  От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                  С кучешките косми нямаме драма, ама с котешките - да, има такъв проблем - завлачва четките...
                  Човешките косми също правят сериозни проблеми......
                  Между другото - 'robot'-а вече е около 4-5 годишен и акумулатора му почна да сдава багажа...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                    Акумулаторите им са лесни за рециклиране.

                    При нас котешките косми не създават проблем, само женските. Ама то сигурно зависи от котката и жената.

                    Коментар


                    • #11
                      От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                      Като заговорихме за тия роботи, взех че го извадих да позачисти малко и ми направи впечатление, че си мина през базата няколко пъти и я направи на мармалад. После като свърши да чисти се опита да се прибере, ама не стана, щото я обърна преди тва. Някой има ли идея от какво тва и за ремонт ли е ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                        Базата включена ли е в контакта (мига ли и зеления светодиод)?
                        И почисти малко 'окото' и на базата - навярно е доста прашно...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                          Чистих я и нея и базата, не става - блъска я! Иначе ако случайно не я размести, като свърши с чистенето си се прибира... странна работа

                          Коментар


                          • #14
                            От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                            не е ли базата закрепена рано или късно я обръща, а при сгода захапва и кабела

                            Коментар


                            • #15
                              От: iRobot vs Neato vs ... Демек има ли условия за живот на тези животни у нас?

                              На хлъзгав под може и да не успее да се качи върху нея... Моята съм я лепнал с двойнозалепящо
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X