Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Застраховка живот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Застраховка живот

    Здравейте,

    От известно време обмислям идеята да си направя застраховка живот. Признавам, че нямам никакъв опит с подобни продукти и умишлено не съм правил проучване на пазара. Предпочитам да подходя колкото е възможно по начисто и да избегна маркетинговите капани на застрахователите.
    Главната цел на задачата е да имам някаква "сигурност", че ако нещо ми се случи няма да оставя семейството си в съвсем безпомощно състояние.
    От тук идват и възможностите:
    1. Обикновенa застраховка злополука/инцидент или както там се казва.
    Какви са предимствата и недостатъците? Предполагам по-ниска премия.
    2. Медицинска застраховка.
    Такава би трябвало да покрива и някаква недееспособност (временна и трайна), да покрива престой в болница и т.н.
    3. Спестовна застраховка живот.
    И тази ми е съвсем "тъмна Индия". Най-много ги рекламират от всички видове и това ме кара да съм повече нащрек.

    С две думи всякакви съвети и насоки ще са ми от полза. Естествено, "въоръжен" с вашите съвети и предупреждения ще отида да говоря със застраховател/брокер (не задължително само един).
    Може да е от полза да уточня, че не водя рисков начин на живот. Работя в офис, пред компютър и нямам някакви здравословни проблеми (освен една дискова херния, която си мъкна от години).

    Благодаря предварителнои за всякакви съвети и мнения!
    Последно редактирано от Dobs; 02-02-16, 10:56.

  • #2
    От: Застраховка живот

    Важно е и къде е направена.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Застраховка живот

      Спестовна застраховка живот съществува само за някои другари.
      Като дойде края, ще бъдеш уведомен, че имаш да вземаш по-малко отколкото си внесъл


      Понеже са много досадни с убежденията колко ще спестиш и вземеш от "фиксирана лихва/доходност", просто поискай в договора да има таблица на всичките ти вноски и задължително да е написан тотала който ще ти издължат накрая. (резко се оказва невъзможно да опишат доходността и спестовността )

      Ако те е страх от инцидент, нормалната за злополука и живот,с колкото повече толкова повече.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Застраховка живот

        Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
        умишлено не съм правил проучване на пазара.
        Като работиш в офис на компютър проучване на пазара е най-малкото, което можеш да направиш. Под проучване се разбира не да четеш рекламните материали и pdf-ите със ситния шрифт.

        Моят личен опит е следният:
        1. Застраховка живот към ING (вече NN) със спестяване. Основната премия покрива смърт, отделно вече можеш да добавяш каквито искаш допълнителни покрития срещу съответните премии разбира се: застраховка срещу трайна нетрудоспособност; застраховка срещу загуба на ръка, крак, око, глава каквот се сетиш; застраховка, покриваща лечение и разни такива; застраховка, която те освобождава от задължението да плащаш премия при трайна загуба на трудоспособност и т.н. и т.н. Уточнение за това последното: застраховка с премия се сключва за поне 10 години и съответно се задължаваш за това време да си плащаш премиите и да внасяш сума по инвестиционната част. Има минимална сума и ако примерно ти си внасял по инвестиционната част по 1000 лв. на месец, щот заплатата ти е 15 бона чисто и ако станеш безработен и безпаричен веднага можеш да смениш сумата на минималната. Прекратяване на договора преди третата година води до пълна загуба на всичко, което си внасял, а след това има възможността за откуп (да, точно така се води в общите условия), като единствено след шестта година можеш да прекратиш договора без никакви загуби.

        Инвестиционна част избираш обикновено от три фонда (това важи за всички не само на ING), в които да я инвестираш: агресивен, балансиран, нискорисков. Изборът си е изцяло твой колко ти се рискува, също така можеш да комбинираш едни пари в един фонд, а други в друг.

        2. Застраховка само живот в Алианц. Това ми го предложиха понеже съм им клиент, 10лв. е на месец и нищо, че имам другата застраховка викам „айде, още 10 лв. къде не отишли“, също така чисто финансовите обезщететия, които предлагат са частично по-добри от NN, например при смърт при пътуване в обществен транспорт обезщетението е двойно по-високо. При NN смъртта си е смърт независимо как е настъпила, интересно е, че обезщетението им покрива и самоубийство, а на Алианц — не. Обаче, ВСИЧКИ застрхователи НЕ покриват смърт при атентат, безредици, война и т.н.
        Между другото Алианц също ми предлагаха застраховка с инвестиция, но им отказах, защото като сравних с NN прецених, че условията са по-лоши.

        Най-общи насоки:
        — почваш да четеш общите условия, таксите и тарифите на застрахователите.
        — ако ще правиш с инвестиция е нужно да знаеш, че на това се гледа дългосрочно, а не като чуеш, че некой борсов индекс се е сринал и да се паникьосваш и да хукнеш да си „теглиш“ парите.

        Коментар


        • #5
          От: Застраховка живот

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Спестовна застраховка живот съществува само за някои другари.
          Като дойде края, ще бъдеш уведомен, че имаш да вземаш по-малко отколкото си внесъл


          Понеже са много досадни с убежденията колко ще спестиш и вземеш от "фиксирана лихва/доходност", просто поискай в договора да има таблица на всичките ти вноски и задължително да е написан тотала който ще ти издължат накрая. (резко се оказва невъзможно да опишат доходността и спестовността )

          Ако те е страх от инцидент, нормалната за злополука и живот,с колкото повече толкова повече.
          „Фиксирана лихва/доходност“ при инвестиционните застраховки НЕ СЪЩЕСТВУВА, а ако некой предлага такова нещо просто сте попаднали на откровен лъжец и шарлатанин.

          А що се отнася до това дали вземаш по-малко отколко си внел, ми то нещата не са проста аритметика. Българите много обичат да си държат парите на лихвен депозит в банката, от който реално нищо не печелят като се отчете инфлация, ама нали внасяш 100 и после теглиш 100,1 и всичко е ток.
          Последно редактирано от Fleetwood; 02-02-16, 11:50.

          Коментар


          • #6
            От: Застраховка живот

            Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
            Под проучване се разбира не да четеш рекламните материали, а pdf-ите със ситния шрифт.
            Малка, но важна поправка.

            Коментар


            • #7
              От: Застраховка живот

              NN -напусна България и застрахователния бизнес въобще,т.е не съществува такава застрахователна компания,има компавия която има из астрахователно покритие и спестовност над 7.0 %, НО ДА ДЕ Я РЕКЛАМИРАМ ТУК,на лични или на тел 0878555315

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X