Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик с WI-FI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Климатик с WI-FI

    Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
    Мелисата е умно устройство а не дистанционно през интернет...
    Е умно е де. Щом разбира кога съм му в обсег. Научава ми навиците. Много впечатляващо. На пръв поглед и за техническите блондинки де.
    Но, започва да става досадно, целия гугъл плей да ме дебне къде съм и какво правя...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      От: Климатик с WI-FI

      И аз много не и виждам смисъла на подобна екстра.Моя е от по тъпите Дайкини- FTXN50LV1B9, но дори и той има добре работеща система за програмиране на включването и изключването, която постоянно ползвам.Ако температурите са много ниска каквито са в момента, когато няма никой в къщи, климатика си стои на 20 гр. Първия който се прибере го прави на 24-25 гр. и всички са щастливи. Ако температурите са по високи, климатика стои изключен и програмиран да се включи на 23 гр. един час преди да се прибере първия член на семейството.Това обикновено е около 16 часа и пак всички са доволни. Даже и да настъпят непредвидени промени в дневния график, функцията "Турбо" решава проблема.

      Коментар


      • #18
        От: Климатик с WI-FI

        Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
        И аз много не и виждам смисъла на подобна екстра...
        Както споменаха колегите - има смисъл за неактивно жилище...
        Имам два климатика в другия край на страната. Бих предпочел да мога да натисна бутна два дни предварително и като отида всичко да е темперирано...
        Да, мога да помоля някой приятел да мине през вкъщи и да ги включи, но приятелите там предпочитат да домъкнат дърва от тях си и да запалят печката - с високите технологии се оправят трудно
        И затова спрях да ги моля - отивам на студено, 'паля' климатиците и печката едновременно и докато не се стопли - стоя в кръчмата
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Климатик с WI-FI

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Както споменаха колегите - има смисъл за неактивно жилище...
          Имам два климатика в другия край на страната. Бих предпочел да мога да натисна бутна два дни предварително и като отида всичко да е темперирано...
          Да, мога да помоля някой приятел да мине през вкъщи и да ги включи, но приятелите там предпочитат да домъкнат дърва от тях си и да запалят печката - с високите технологии се оправят трудно
          И затова спрях да ги моля - отивам на студено, 'паля' климатиците и печката едновременно и докато не се стопли - стоя в кръчмата
          за това говоря. Както и ако да речем живееш в центъра на града и имаш крайградска вила. Тогава според заучен навик Мелиса ще ти пусне правилното устройство и ще се оттървеш от мисленето по този проблем.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #20
            От: Климатик с WI-FI

            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
            .... Тогава според заучен навик Мелиса ще ти пусне правилното устройство и ще се оттървеш от мисленето по този проблем.
            Не винаги има регулярност... Ако отиваш на вилата от дъжд на вятър, то устройството няма как да натрупа навик... А и да натрупа - ще е грешен...
            Тази година съм ходил сигурно 10 пъти. Миналата - един... Как точно да си направи статистиката такова устройство ако не му кажа кога искам да се включи, но дистанционно...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Климатик с WI-FI

              Мелиса каза, че не управлява панасоник.
              А панасоник имат доста машини...
              Така, че не ми върши работа.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Климатик с WI-FI

                Никой ли не ползва интернет за управление на климатика или за някой друг уред вкъщи?

                Прочетох, че Хайер и Самсунг не са за предпочитане, но само тези две марки предлагат тази функция, в нормалния ценови диапазон до 1200лв.
                Какви са недостатъците на Самсунг, предполагам по безпроблемно ще заработи WI-FI КОНТРОЛА ПРИ САМСУНГ?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: Климатик с WI-FI

                  Самсунг от новата, триъгълна в профил серия, са си класни машини. Последно съм гледал от тях в емаг, само че е с 200лв отгоре на бюджета ти.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Климатик с WI-FI

                    Извинявам се, но какво означава триъгална серия?
                    Вътрешното тяло е някакво странно, това на модела на който съм се спрял.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Климатик с WI-FI

                      http://www.technomarket.bg/products/...sung-ar-12hsfs
                      Точно този модел ме интересува?
                      Като параметри как е?
                      Този мисля е от триъгълната серия.
                      Какви са проблемите на Самсунг?
                      Какво да очаквам или да не очаквам?


                      Има ли някаква закономерност при монтажа, при мен ще се наложи вътрешното тяло и външното да са на едно ниво, гледам по балконите на съседите външното тяло навсякъде е по-ниско?
                      Последно редактирано от kra_kra; 26-01-16, 09:35.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Климатик с WI-FI

                        Този, на който си се спрял е от същата серия, но най-слабия модел, този в емаг е една степен нагоре. По-нагоре има и "S-класа", но там парите са други.
                        Имай предвид, че няма да си доволен от никой климатик по начина, по който ще го експлоатираш - да вдигне температура от "нула" за кратко време и после да го спреш. Просто климатиците не работят така.

                        Ако външното тяло е наравно или по-високо от вътрешното се прави обратна U-образна кривка с тръбите при външното, но това всеки монтажник го знае.

                        Самсунг имаха лоша слава доскоро, но с тези модели вече всичко е наред.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Климатик с WI-FI

                          Какви са точно негативните отзиви за Хайер и Самсунг,че никой не обясни,а търсачката мълчи.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Климатик с WI-FI

                            Samsung имаха серия, на която компресорите гърмяха като пуканки МАСОВО (грешка при проектирането и производството), но това беше преди доста години (може би поне 7). В последствие имаше МАСОВИ проблеми с платките за управление и калпав софтуер. От тогава фирмите, които монтират не ги искат, че им побеляха косите с онези. Но пък ги предлагат от Техно..... на смешни пари и хората се бяха набълбукали.
                            За Хаира някой друг да каже, там не съм запознат, макар че китаец за отопление???
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X