Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за домоуправител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за домоуправител?

    Колеги здравейте!Вчера, след събрание на входа взехме решение да използваме услуги на фирма за управление на входа.Има няколко зрънца дето няма оправия с тях.Та въпроса ми е: ако имате наблюдения и отзиви от фирми , предлагащи тази услуга да драснете по един ред /съвет/ тук.Че чувам мнения и за такива, които злоупотребяват като представят нереални разходи за извършени примерно ремонти по входа и некоректно фактурирани материали.
    Благодаря предварително !
    п.п.Става въпрос за София,Младост 4
    Последно редактирано от traun; 05-02-15, 07:35. Причина: допълване
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Въпрос за домоуправител?

    В София, Младост-4 ползваме "Добрите съседи". Не мога да се оплача, но и не мога да ги похваля. Във вход с 40 апартамента прибират 12лв./апартамент за 2 пъти седмично почистване на общите части(без плащадката между апартаментите, където се заключва). Демек стълбището и 2м2 пред асансьора + смяна на крушки и ключове, когато се наложи. Мисля, че има два пъти годишно машино почистване. Съседи, които не плащат се твърди, че са техен проблем, но на практика нищо не се прави по въпроса. Прибират парите за 3 месеца напред и реално ние плащаме за тези, които не плащат. Вследствие, на което малко се обезмисля тяхната услуга. Според мен взимат много за това, което предлагат.

    Бизнесът на подобен тип фирми лежи върху неорганизираността на съседите в един вход/блок. И с идеята, че никои не би се наел да се занимава с това, те на практика са несменяеми, след подписване на договр на първото и последно общо събрание, което свикват(пак с идеята този въпрос да не се дискутира).
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за домоуправител?

      Здравейте и от мен. Ние ползваме КОС България да ни управляват входа (6 етажа с по 5 апартамента на етаж), ползваме ги от 4-5 месеца и до момента се показват като стабилни, успяват да си събират задълженията и да ни поддържат входа в много добро състояние. Имали сме ситуации, в които е била наложителна тяхната намеса и са реагирали адекватно. С две думи, засега съм доволен от тях, дано и занапред бъде така.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за домоуправител?

        Първоначално публикуван от _Mitaka Преглед на мнение
        ...успяват да си събират задълженията...
        Как?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за домоуправител?

          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          Как?
          Има си то начини. Аз съм ги прилагал докато съм бил домоуправител-доброволец ама е много разправия. Професионалните са подготвени и го карат на конвейр. Ако някой е много упорит се стига до съдебен изпълнител.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за домоуправител?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Има си то начини...
            Ясно е, че има. Въпросът е кой е работещия?

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за домоуправител?

              Почва се с нотариална покана.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X