Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна алармена система - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Домашна алармена система - каква?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    След като обещах да напиша някои неща относно охраната на имуществото реших да удържа на обещание...
    Благодарности за което от името на целокупния форум за изчерпателната информация :-)Ако не е тайна как се процедира при заглушаване на радио сигнала на централата със заглушител да речем?

    Коментар


    • #47
      От: Домашна алармена система - каква?

      Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
      Благодарности за което от името на целокупния форум за изчерпателната информация :-)Ако не е тайна как се процедира при заглушаване на радио сигнала на централата със заглушител да речем?
      Не мога да коментирам това но,
      Борбата с това се води много успешно от много колеги,всичко е въпрос на организация и финансови възможности на фирмата изпълнител.Всяка сот фирма която ДОПЪЛНИТЕЛНО ,е инвестирала няколко десетки хиляди долара в мрежата си няма как да охранява обект на цена 5-10 лева..друг е въпроса че в отдалечени краища на страната има в радиус от 50-80 км. една единствена фирма която ползва гсм телефон с набиране на телефонен номер на сот фирмата и на оператора вместо име стои адреса на обекта и пращат патрул да провери , няма честота за да не плаща на крс ,предоставя измислени услуги на цени от 30-50 евро на месец,как да ги познаете,трудно,вижте колите им,униформите,инструментите и сот техниката която предлагат,започнат ли да общуват по гсм ,бегай далече,не видиш ли антена на покрива не са сериозни а лъха на икономия,няма по бърза комуникация от радиостанцията в колата,а липсата е както казах силен недостатък по който можеш да съдиш за цялото състояние изпълнителя,разбира се това са само условности някакви.
      Последно редактирано от Roninn; 25-01-15, 01:05.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Домашна алармена система - каква?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Може ли да посочиш статистиката, щото така на едната ти гола дума става малко "някой си благо казал", което не е по-различно от ЕЖК? А за 30 минути не само ще те оберат, ами ще ти обърнат къщата с хастара наопаки. Ако СОТ-ът ще ми реагира за 10-30 минути - по-добре без него, че ще си е даване на грешни пари

        Миналото лято май бяха обрали доста добре Азис, въпреки, че СОТ-аджиите били дошли на 6-тата минута ...
        Чавдар, не бих писал точно в тази тема, но тя деградира до бг-мама като качество на съдържанието.
        Информацията ми идва по линия на семейството ми - баща ми се занимава със СОТ от средата на 80-те, брат ми - от началото на 90-те до момента.
        В центъра за контрол се събират детайлни данни за време на реакция, събират се данни за всеки успешен обир.
        Почти във всеки случай има вътрешен човек или някакво нарушение на правилата. Не включвам обирите за 5-10-15, докато дойде патрула. Ако е по-добре крадците да имат 2-3 часа, ОК.

        Всеки разбиращ човек от фирма, занимаваща се със СОТ ще препоръча да комбинираш пасивни и активни мерки за защита, като за клиента е важно да знае за колко време ще реагират в мястото където живее.

        Оттам нататък дали някой иска да ползва услугите им, си е негова работа. През мен в годините са минали няколко добри приятеля, които бяха обрани преди да си сложат СОТ.

        Надявам се, че няма да бъда обвинен в търговски пристрастия - умишлено не споменавам конкретни фирми и хора, аз никога не съм се занимавал с тази дейност.

        Коментар


        • #49
          От: Домашна алармена система - каква?

          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
          Благодарности за което от името на целокупния форум за изчерпателната информация :-)Ако не е тайна как се процедира при заглушаване на радио сигнала на централата със заглушител да речем?
          Заглушаването не е по силите на всеки крадец и не би било използвано за обект, в който се очаква да има лаптоп и 42" телевизор.
          Най-елементарният метод за защита е периодичен пинг от трансмитера, при липсата му следва да има реакция.

          Ронин го е казал добре - надеждни методи има, но са въпрос на инвестиция, която с оглед липсата на регулация в сектора и ниските такси, не всеки прави.

          Коментар


          • #50
            От: Домашна алармена система - каква?

            Ще следя темата,скоро мисля да сменям нашата аларма.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #51
              От: Домашна алармена система - каква?

              Цяла година не е била активна
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #52
                От: Домашна алармена система - каква?

                Колеги, огромни благодарности за изказаните мнения и съвети. Дори и по-горе да бе споменато, че темата е за сайт, като бг.мама не се срамувам, че съм попитал. Получих очаквано адекватни отговори. Акцентирам и над това, че макар и темата да се разрастна извън амплоато "опит за опазване на обикновена къща/вила на село", то тя е полезна. Дискусията в нея гарантирано е отдавна позната, като четиво още преди да е публикувана, имам в предвид за професионалните крадци. Имах идеята да не е по-скоро "библиотека" за нашего мургавия брата, който пък така или иначе никога не е чел. Аз лично намерих едно смешно решение и съзнавам, че е временно. Опознах живущите в този не голям ареал. Пихме по едно-две с повечето околни и се поопознахме. Разбраха, че заподозрените винаги ще бъдат бити при влизане в къщата дори без вина. А за щастие и местният побойник се оказа и почитател на ракията, който пък и живее недалеч от мен. Така или иначе ми трябваше човек да поддържа къщата, човека се нави да коси двора и да събира сеното с охота. Откакто го видяха в двора местните...вече оставям и на открито техника, не се вясва и пиле. Животът предлага елементарни решения срещу чашка гроздова веднъж месечно. Но е ясно, че е по-скоро частен случай, а не решение на други проблеми при други обстоятелства. Тъпо е, но съм си купил доста евтино спокойствие. Исках просто да кажа как се случи при мен. Далеч съм от това да е учебник за решения в айдучката ни държава.

                Коментар


                • #53
                  От: Домашна алармена система - каква?

                  Боя не бил решение........Хахахаха Маке не е ли

                  Очаквам развитие аз,в нас съм с Ismart alarm ме няма да ги бие,тая опция я няма в пакета,но иначе за парите си става.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Домашна алармена система - каква?

                    Първоначално публикуван от mitaraf Преглед на мнение
                    Колеги, огромни благодарности за изказаните мнения и съвети. Дори и по-горе да бе споменато, че темата е за сайт, като бг.мама не се срамувам, че съм попитал. Получих очаквано адекватни отговори. Акцентирам и над това, че макар и темата да се разрастна извън амплоато "опит за опазване на обикновена къща/вила на село", то тя е полезна. Дискусията в нея гарантирано е отдавна позната, като четиво още преди да е публикувана, имам в предвид за професионалните крадци. Имах идеята да не е по-скоро "библиотека" за нашего мургавия брата, който пък така или иначе никога не е чел. Аз лично намерих едно смешно решение и съзнавам, че е временно. Опознах живущите в този не голям ареал. Пихме по едно-две с повечето околни и се поопознахме. Разбраха, че заподозрените винаги ще бъдат бити при влизане в къщата дори без вина. А за щастие и местният побойник се оказа и почитател на ракията, който пък и живее недалеч от мен. Така или иначе ми трябваше човек да поддържа къщата, човека се нави да коси двора и да събира сеното с охота. Откакто го видяха в двора местните...вече оставям и на открито техника, не се вясва и пиле. Животът предлага елементарни решения срещу чашка гроздова веднъж месечно. Но е ясно, че е по-скоро частен случай, а не решение на други проблеми при други обстоятелства. Тъпо е, но съм си купил доста евтино спокойствие. Исках просто да кажа как се случи при мен. Далеч съм от това да е учебник за решения в айдучката ни държава.
                    Това спокойстиве, ще е до момента в който решите да прекратите даването на каквото и да било на "пазача".А това ще стане, рано или късно. След време, ще му се вижда малко това което получава, ще иска повече и повече и става като лавина ..

                    p.s Един познат ми разказа веднъж, как трябвало да опазят доста къщи около коритото на една река. Само двама човека на смяна, и обикаляне.Ясно е на всички, че няма как да стане. И как си решили проблема - хванали най-големият бабаит и тарот на църните,посъветвали го, и го метнали в една дупка в една пещера. Църния се измъкнал.От тогава нямали никакви проблеми.Една прашинка не изчезнала повече.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Домашна алармена система - каква?

                      Сетих се да питам нещо. Съществуват ли решения за алармени системи (макар и по-скъпи), които не включват предварително полагане на кабели (за да са скрити). Примерно алармата функционира без кабели между датчиците и предавателната кутия или нещо такова?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Домашна алармена система - каква?

                        Има такива с безжична връзка между централата и датчиците.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Домашна алармена система - каква?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Има такива с безжична връзка между централата и датчиците.
                          Има да, и се заглушава/имитира или с обикновен смарт телефон или с горе-долу пак толкова голямо устройство.

                          Както Анатолий по-горе писа прави си малко анализ на нуждите според ситуациата, ако се очаква крадците да са ниво местен римлянин/алконавт тогава безжичните са супер надежни, ако обаче се пази скъп имот с множество скъпи предмети за крадене, такава схема не е надежна.

                          Също толкова ненадежна е и схема за видеонаблюдение с безжична връзка между камери и контролер, надежна е да си гледа човек колко му е изсъхнала тревата докато е на море но не става за сериозен контрол по сигурността.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Домашна алармена система - каква?

                            По отношение на заглушаването. Отдавна се оглеждам за устройства с мобилен нет, дето може да ги пингваш. Има такива решения, ама се лакомят да искат месечен абонамент.
                            Ако някой изкара такова нещо на пазара - няма как да го заглушиш. Всъщност излязоха някакви варианти за аларма за кола, трябва да проуча по-добре.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Домашна алармена система - каква?

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              По отношение на заглушаването. Отдавна се оглеждам за устройства с мобилен нет, дето може да ги пингваш. Има такива решения, ама се лакомят да искат месечен абонамент.
                              Ако някой изкара такова нещо на пазара - няма как да го заглушиш. Всъщност излязоха някакви варианти за аларма за кола, трябва да проуча по-добре.
                              За съжаление може да се заглушат супер лесно всички ДжиЕсЕм честоти, напиши глушилка в тубата и виж сам.

                              Заглушава се всичко което е радио, а като такова е безжичен нет, БлуТуут, ДЖИПИЕС и т.н.

                              За добра защита на автомобил се ползват комплексни системи при които когато нарушиш кой да е модул няма запалване на автомобила докато не възстановиш цялостно системата плюс се поставят модули с джиесем и локация със забавено активиране и много рядка комуникация примерно 1 път дневно в различно време и т.н.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Домашна алармена система - каква?

                                Като пингвам постоянно алармата няма как да я заглушат и да не разбера. Понеже се дърпат, че нямало как да ми дадат IP на алармата - самата аларма може да контактва сървър, който ако спре да получава сигнала и да вдига тревога. Досегашните тракери са на тоя принцип, ама тия дето търсих искаха месечен абонамент и съответно им гласувах нула лева за услугите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X