Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Месомелачка - избор на нова?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Месомелачка - избор на нова?

    Аз съм с нова придобивка, събрана оттук-оттам:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка2.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5775895

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка1.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5775894

    Засега съм я пробвал само като екструдер на подхранващо захарно тесто за пчелите, но по-нататък ще меля и мръвки.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • #47
      От: Месомелачка - избор на нова?

      Онзи ден със споменатата по-назад месомелачка kenwood pro 1600 смляхме 80+ кила свинско без вобще да се замисли, като я прибирах по-късно случайно видях ,че има и ревърс...
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #48
        От: Месомелачка - избор на нова?

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        Аз съм с нова придобивка, събрана оттук-оттам:

        [ATTACH=CONFIG]940984[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]940983[/ATTACH]

        Засега съм я пробвал само като екструдер на подхранващо захарно тесто за пчелите, но по-нататък ще меля и мръвки.
        Какви са параметрите на двигателя и редуктора? От какво е редуктора?
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #49
          От: Месомелачка - избор на нова?

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Какви са параметрите на двигателя и редуктора? От какво е редуктора?
          Както написах - събирана е от каквото е имало подръка. Другата седмица ще погледна параметрите на мотора и редуктора, че не си ги спомням. Редуктора със сигурност е взет от вторичните на В.Търново, ако и да е съвсем нов. Мотора е хартисал от някой друг замисъл, мелачката е купена, както и съединителя.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #50
            От: Месомелачка - избор на нова?

            Ето снимки на табелките. Мотора е съвсем слабичък, не е пробван на мръвки. Понеже машината се върти бавно заради редуктора, предполагам въртящия момент да е достатъчен, а производителността - малка. За захарното тесто върши работа. Винаги мога да сложа по-сериозен мотор.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:редуктор.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5776225

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:двигател.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5776224
            Прикачени файлове
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #51
              От: Месомелачка - избор на нова?

              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
              Аз съм с нова придобивка, събрана оттук-оттам:



              [ATTACH=CONFIG]940983[/ATTACH]

              .
              Това си го поръчах преди 3 (три) години . No 32 .
              Преди две му направих стойка (маса от квадратни профили , разглобяема , да не заема място) ,
              Преди година му намерих мотор ....
              Тази година си купих управление и му направих така необходимите връзки .
              При мен е с мотор от пералня (четков) с управление по обратна връзка по обороти , два ремъка... междинен вал ...заигравка.

              Преди седмица,най-после успях да го тествам.
              предимства :
              - двата ремъка (голяма редукция на въртене) + плавното регулиране в голям диапазон , дават богата гама на работни за мелачката обороти .
              - относително добро регулиране според месото което ще се мели (няма горещи ножчета ) - работни обороти според мен оптимални за този номер са около 120/мин.
              Има моменти когато са много , има моменти когато са малко.
              Затова има и регулиране . По моя преценка , броене на око и на часовник - мах- 380/мин , мин 24/мин.
              може и по надолу , почва да прекъсва (няма загуба на въртящ момент) , тресе ,става шумна .....
              -следствие на горните две , след доста проби (сефтето) , прасе около 130 кг , освен месото което беше специално отделено за разни неща , 30 мин - две големи корита с кайма .

              недостатъци (явно идват от "сефтето"):
              -приплъзване на ремъка, вторичния , клиновидния . Първичния , от мотора на пералнята е пистов.Там няма беля.
              - При рязане , мелене на "шарено" месо (колкото и да е почистено , все има някоя жила) , натрупва жилки около режешия нож.(според мен си е нормално , имаше го и на малката ми машинка преди години , има го и на "готините" електрически от техномара).
              - При мен след първото мелене , след почистването , се оказа , че лагера на центалната ос (6206) е грипирал .
              Възможно е заради това , че три години стоя в гаража ....може да си е бил калпав . Освен това натрупва маса (смляно месо) в кутията на лагера . Не е достатъчно уплътнено.
              - При първото мелене се оказа , че "шнека" е много лошо обработен . "Върти" месото , не го придвижва към ножа.
              Отливката е директно вкарана в машината .
              След тотално шлайфане и полиране със 120 шкурка , всичко си дойде на място .

              Вчера около 120 кг говеждо - за около час. без проблем .Учим се .
              Личен съвет обработете винта(шнека) , полирайте го за да нямате ядове .

              Машината не е при мен . При първа възможност ще я снимам в действие.

              Коментар


              • #52
                От: Месомелачка - избор на нова?

                Търсим месомелачка, с опция за доматен сок. Дали има такава с фабрично сито тип бъбрек, за кълцане?
                Тази реже и други неща, но е 210лв. Препоръки?

                https://www.emag.bg/mesomelachka-zel...IMILAR-07ba0zd

                Коментар


                • #53
                  От: Месомелачка - избор на нова?

                  Е преди една година взех такава за майка ми, само че 1900W мисля беше. Има си сито-бъбрек, суджуци правих с нея. Кайма мели добре, но с големи количества не съм я пробвал, до 20 кила макс. Лятото добре се представи и в доматената кампания. Има и много други възможности, но при мен досега само месо и домати е работила.
                  А 32 номер румънка е класика Подходящ мотор й трябва и "дръж се Земьо"

                  Коментар


                  • #54
                    От: Месомелачка - избор на нова?

                    А бе, цел живот са ме учили, че от комбинирани инструменти нищо не става, но и аз купих такъв Зелмер. По мое виждане и опит, от приставката с 4-те барабана нищо не става. Освен това изобщо не се сещам как може една шепа двигателче да е два киловата. По-скоро нещата се въртят около 300-те вата на първия модел от 150 лв.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Месомелачка - избор на нова?

                      Я кажете откъде да си вземе човек читава ръчна месомелачка със сменяеми решетки. че електрическите нещо ми идат твърде обемисти, а вече няма място по шкафовете, пък и не смятам да преработвам някакви по-големи количества.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Месомелачка - избор на нова?

                        Е, има ги по сайтовете... че не са и скъпи. Ама те и за големи количества не са лош вариант. С електрическата дигаш малко производителността и освобождаваш ръката от въртока, това е. А дали ще изкара тия десетилетия дето ги изкарва чугунената - Божа работа. Мойте са чугун, една румънка и другата май чех беше, на много години. Сега гледам и алумин има, там не знам как е.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Месомелачка - избор на нова?

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Е, има ги по сайтовете... че не са и скъпи. ...
                          Лошото по сайтовете, че не можеш да видиш какво купуваш в действителност. Иначе на снимка повечето изглеждат еднакви. Преди годиини изхвърлих една българска, произведена в късния соц, която беше безумно некачествена (като дялана с тъпа тесла, с кофти шнек и т.н), та не ми се ще да взема нещо от китайски гараж и затова бих предпочел ако някъде има магазин, око да види, ръка да пипне.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Месомелачка - избор на нова?

                            Някой има ли проблем с ръждясване и на решетките?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Месомелачка - избор на нова?

                              Месомелачки на магазин в Търново:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка1.jpg
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5777439

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5777440

                              Месомелачки на събота пазар в Дряново:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка3.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5777441

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:месомелачка4.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5777442
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • #60
                                От: Месомелачка - избор на нова?

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                ..... При първа възможност ще я снимам в действие.
                                Ето и малко картинкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180103_114236[1].jpg
Прегледи:1
Размер:494.4 КБ
ID:5777447
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180103_114308[1].jpg
Прегледи:1
Размер:278.3 КБ
ID:5777448
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180103_114344[1].jpg
Прегледи:1
Размер:350.1 КБ
ID:5777449
                                тук е в период на затишие , чакаше решетка и черва за бахур...
                                Вече ги има в комплекта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X