Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миялна + алуминиеви съдове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Миялна + алуминиеви съдове

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Като разредиш чашите да не опират и не се ядат. Или почти.
    Не ми дават да пипам там, но ще се опитам да дам акъл

    Коментар


    • #17
      От: Миялна + алуминиеви съдове

      Само алуминия да беше...неръдавейката ръждясва, някои пластмаси побеляват, ракията горчи...гадна и силна химия е това.

      Коментар


      • #18
        От: Миялна + алуминиеви съдове

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Пробвай и ще видиш.
        Общо взето алуминият много-много не подлежи изобщо на миене, ако не е покрит с нещо. Т.е. нещо побелява или почернява. Ама не много.
        Кафеварки не съм видял, но алуминиеви тенджерки без покритие стават бели и съвсем слабо прозира металът. Нищо отровно де и след време пада, ама не е естетично. И ще се продънят по някое време.
        Т.е. няма натриево основа в препаратите? Смисъл като нехимик не се сещам за друго дето разтваря ХалуминТ

        Естетиката е вторичен проблем.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Миялна + алуминиеви съдове

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Не ми дават да пипам там, но ще се опитам да дам акъл
          Пробвай. Ама имай предвид че като разредиш чашите да не се стържат една-друга и се събират много по-малко.

          Коментар


          • #20
            От: Миялна + алуминиеви съдове

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Само алуминия да беше...неръдавейката ръждясва, някои пластмаси побеляват, ракията горчи...гадна и силна химия е това.
            Няма силна и слаба химия. Като не ти харесва - сменяш препарата и пускаш допълнително изплакване. Някои води просто не плакнат добре.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Т.е. няма натриево основа в препаратите? Смисъл като нехимик не се сещам за друго дето разтваря ХалуминТ
            Натриева, калиева - каквато докопат евтинко и да се връзва с разтворимостта на другите съставки.

            Иначе ще се смаяш колко неща разтварят алуминия.

            Коментар


            • #21
              От: Миялна + алуминиеви съдове

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              .
              лллДа, препаратите са основи. Главно.
              Теоретично нищо не пречи да се сложи препарат за миене с гъба, на практика не мие толкова добре и е по-скъп.
              ...
              Пени се и лъже ниворегулаторите, после зор с ремонтите. Абразивните свалят шарките. В райони с твърда вода излизат на капки, независимо от солта и гланца. За мека вода-половин доза от препарата е достатъчна. Компромиси и проби, но само с добри маркови, с ясен произход.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Миялна + алуминиеви съдове

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Иначе ще се смаяш колко неща разтварят алуминия.
                Много е възможно. Кат не знам си питам

                Една дюдюклю тенжере от неръждавейка отказа да я измие след варене на език вътре - два пъти я пускам и останаха петна та трябваше на ръка да се изтърка

                Или химията съкс или в езика има немиещи се съставки ))
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Миялна + алуминиеви съдове

                  И като правило го ядеш по-голям, защото след измиване (неизмиване) ги изсушава и изпича, и зорът после е по-голям. Затуй първо ръчичка.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Миялна + алуминиеви съдове

                    Пробвах да дам акъл за подреждането. Не било от него. И не било по всички чаши, май само по евтинджосите.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glass.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5567166

                    Между другото, намерих ценно приложение на хапчетата за миялна... в пералната. От течните препарати и ниската температура там се събират гадости, най-вече по гумата. Едно хапче и един цикъл без пране на 90 гр. и е като нова.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Миялна + алуминиеви съдове

                      Един преди мен го каза,но не му обърнахте внимание.ПРЕПАРАТИТЕ СЪДЪРЖАТ СОДА КАУСТИК.Иначе как ще се разлагат и отмиват остатъците от храна?И един въпрос от мен:още ли има неграмотни хора,които ползват алуминиеви съдове за готвене,особено без покритие?Отдавна е известно,че окисите на алуминия са отровни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Миялна + алуминиеви съдове

                        Със сигурност освен подреждането, и нещо друго ги яде. Имам няколко купи, май и топлоустойчиви са. Ми имат вид на ползвани 20 години нон стоп в силно вървежен и евтин ресторант. И това примерно няколко месеца след като купихме съдомиалнята, а ги имаме от няколко години преди нея и си стояха лъскави. Имаме и едни синеещи чаши, дето станаха бели. Нищо друго - стоят си лъскави като нови, ама станаха бели. Имат и плътни декоративни тъмно сини и непрозрачни линии (личи си че е боя) - те си стоят все едно вчера са сложени.

                        Има нещо в тая химия. Ползваме Somat на прах, обикновено половин доза и кратка програма на 45 градуса. Без соли и гланцове.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Миялна + алуминиеви съдове

                          Що вода съм изпил от такава манерка... . Ма докторите ми викат, че е от друго.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Миялна + алуминиеви съдове

                            Първоначално публикуван от лев4о Преглед на мнение
                            Отдавна е известно,че окисите на алуминия са отровни.
                            И по тоя въпрос не знам да има единодушия към момента. Или по-точно по това до колко е опасно или беопасно ползването на алуминиеви съдове за храна. Догадките са че влияе на мозъка и костите, но при какви концентрации и как точно и за колко време - няма категорични твърдения, или поне аз не мога да намеря такива, дето да ми звучат убедително. За сметка на това има твърдения как кока-кола в кутийка била най-опасна, защото била с най-ниско pH от всичко и разреждала алуминия най-много. Еми нито е с най-ниско pH, инто алуминия го е най-страх от ниско pH. А аз като прочета нещо такова приключвам с конкретното четиво.

                            По темата - няколко пъти съм си мил алуминиевите капак и тавичка на скаричката. Нищо фрапантно не забелязах да им се случва, освен че побеляват с половин идея, ама нищо повече от това.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Миялна + алуминиеви съдове

                              И аз имам поразии по чашите. Ама нека са по чашите а не по ръцете.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Миялна + алуминиеви съдове

                                Какви препарати ползвате,че имате оплаквания. Вече повече от година слагам всичко в миялната и нямам никакви оплаквания. Нито с чашите,нито със съдовете. Ползвам таблетки на finish.
                                Ако спестявате обаче от солта или от препарата за блясък,е нормално да не стават нещата. Аз освен таблетките слагам и тях,па и такова за изсушаване. Винаги всичко е перфектно чисто,измито,няма петна и пр.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X