Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушилня - отвеждане на влагата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Сушилня - отвеждане на влагата?

    Последно питам и повече няма...

    Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9078138929182.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5729595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9078138535966.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5729596


    ТИП : КОНД. С ТЕРМОПОМПА
    КАПАЦИТЕТ : 8.0 kg
    ЕНЕРГИЕН КЛАС : А+++
    ЕЛЕКТРОННО УПРАВЛЕНИЕ
    Цена 1059лв..




    Сушилня ELECTROLUX EDH3487RDE
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9409540259870.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5729597

    ТИП : КОНД. С ТЕРМОПОМПА
    КАПАЦИТЕТ : 8.0 kg
    ЕНЕРГИЕН КЛАС : А++
    ЕЛЕКТРОННО УПРАВЛЕНИЕ
    ЕНЕРГИЙНА КОНСУМАЦИЯ 2.35 KWH

    ЦЕНА:1199 ЛВ


    Какви са мненията за беко.

    Коментар


    • #77
      От: Сушилня - товеждане на влагата?

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Имам перална със сушилня.
      При нея в момент на сушене разхода на вода (и на ток де - това е ясно) рязко се увеличава...
      Явно ползват водата за охладителен агент за да кондензира изпарената вода от прането (вътре върти вентилатор)...
      Пералнята се намира в кухненския бокс но никога не ни е правила конденз или да видиш пара - конденза също се изхвърля с отпадната вода...
      Колега има кондензационна сушилня (отделен уред)... Конденза го събира в чекмедженце. Пара също няма...
      Но има мнооого дестилирана вода под ръка
      Доколкото знам това са двата варианта на сушилни които се продават сега...
      При всички случаи втория (чист кондензационен вариант) е доста по-икономичен от варианта, който е на моята перална - при мен разхода на ресурси (вода и ток) е повече отколкото на колегата...

      А да разбереш коя каква е - питай продавача
      Иначе по косвени признаци пак ще познаеш кое какво е - ако има като изводи само кабел (и чекмедже за конденза), то варианта ще е явен...

      Аз си намерих на улицата изхвърлено едно такова подобно нещо:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61JBr0S7S4L._SL1300_.jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5729599

      На цена нови са от 150 лв.

      Събира 10 л вода/24 ч. Има и маркуч и може директно в мифката/канала да изхвърля водата.

      Моето е 100 вата. Има и по 50 вата.

      Обаче за 7-8 часа суши перфектно 2-3 перални пране едновременно. Аз сега имам мокро 2х2.5 м и там имам 4 простора. Преди същото го правех в кухнята 3х3м, важното е да е затворена вратата на стаята.


      Имам и пералня 1200 оборота центруфуга със сушилня, обаче ако програмата е за 6 кг сушилнята е само за 3 кг. Отделна сушилня дори да суши 6 кг ще ѝ трябват 2-3 часа. Аз пускам 2 перални за 2 часа и на сутринта всичко е 100% сухо.

      Това се случва през ден, заради малко дете и жена.

      По-хитра схема от тая няма.
      Последно редактирано от garnet; 30-09-16, 14:43.

      Коментар


      • #78
        От: Сушилня - товеждане на влагата?

        Хайде малко измервателни стойности да дам за сушилня с термопомпа електролукс https://www.tehnomix.bg/electrolux-EDH3676TDW.И уреда от ибей Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:2
Размер:34.9 КБ
ID:5740808

        За една пералня и на час и две минути на сушилнята изгорени kw 1.223. За сега толкова по нататък още...

        Коментар


        • #79
          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

          Поне от 10 г.ползвам аристон сушилня, работи 2-3 седмично което значи през ден,няма нещо по нея което да не съм ремонтирал.Ariston 70C май беше,противно на всичко което чета,проблем със намачкани дрехи никога не е имало,винаги е работела на максимална степен,жена ми незнае че има още много програми и програматор и т.н Съответно смалява дрехите необратимо.Винаги вземам с един номер по големи
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #80
            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

            Първоначално публикуван от miraev Преглед на мнение
            Имам въпрос, на който може би някой ще може да ми отговори.
            Искам да поставя сушилня на остъклена тераса с PVC дограма. Зимата, в най-голените студове (-18 градуса) температурата стига до 4-5 градуса.
            Та въпросът ми е: Каква сушилня да си купя с термопомпа или с нагревател?
            Здравейте. И аз имам въпросче. Също искам да сложа сушилня на терасата,че зимата мъки с прането. Остъклена е с пвц. Не съм мерила градуси, но ще е около 4.5 зимата при големи студове. Чудя се дали ще има проблем заради студа и друго, къде отвеждате конденза. Гледам има сушилни с някакви контейнери вътре, които директно се изсипват в мивката примерно. И кое е по-добре. Термопомпа или нагревател. И трябва ли да има достъп до вода, че в едни теми четох че с вода се охлаждала...или е за стари модели тази опция?

            Коментар


            • #81
              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

              Първоначално публикуван от Anastasia. Преглед на мнение
              Здравейте. И аз имам въпросче. Също искам да сложа сушилня на терасата,че зимата мъки с прането. Остъклена е с пвц. Не съм мерила градуси, но ще е около 4.5 зимата при големи студове. Чудя се дали ще има проблем заради студа и друго, къде отвеждате конденза. Гледам има сушилни с някакви контейнери вътре, които директно се изсипват в мивката примерно. И кое е по-добре. Термопомпа или нагревател. И трябва ли да има достъп до вода, че в едни теми четох че с вода се охлаждала...или е за стари модели тази опция?
              1. Не ти трябва канал - всяка си има чекмедже за кондензната вода - в края на програмата го хвърляш.
              2. Термопомпената харчи ток на сушене 1 киловатчас а нагревателната 3-4 киловатчаса, освен това повечето с нагреватели искат отвеждане на влажния въздух и поради това изстудяват допълнително помещението
              3. Тераса с 4-5 градуса не е най доброто решение особено за термопомпената.
              4. Аз бих сложил сушилнята някъде под покрив и на по топло.
              5. комбинираните перално сушилни са големи ла_на
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #82
                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                Имам Миеле, не е термопомпа и ми е в помещение включващо кухня,столова и хол общо 38кв.м което се топли отклиматик. Духа си направо вътре и отделя доста топлина. Проблем с влагата не съм имал нито като мухъл, нито като конденз по стъкла. На сестра ми е на закрита тераса , но още на първата зима всичко беше в мухъл. Миелето има два начина на отвеждане на водата ,само се мести една капачка взависимост дали ще я хвърля в канал или ще си я събира в чекмеджето. Моделите които трябва даизхвърлят влагата на вън нямат друг вариант,а само на вън. При мен лятото няма ка да я ползвам ясно защо, това е неудобното, но нямам друго място
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #83
                  От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                  От години използваме сушилня, хвърлил съм едно Горение. Сега сме на Беко. Все обикновени нагревателни сушилни, без термопомпа. Сушилнята живее в кухнята. Проблеми с конденз не сме имали никога, освен когато на Горението не му наместех добре кондензора след профилактика. Тогава ставаше зле работата

                  Каквато и да е сушилня не би трябвало да ти връща конденз в помещението, ако е изправна и е на стайна температура. На терасата е малко екстриим заради големите температурни разлики и вероятно ще прави конденз по стъклата, стените, оттам и мухъл. Имай предвид, че нагревателните сушилни отделят доооста топлина. Иначе са изключително прости устройства и ако не я претоварваш системно живеят дълго и просто Сметката за ток не я товари чак толкова ...

                  И да, комбиниран уред не си купувай. Нагревателните сушилни са доста леки и могат да се поставят над перални - това също е важно и ако има как да стане при вас може би е добра идея.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                    Миеле с нагреватели. Че последно съм го сложил върху пералнята - сложил съм го. Ама кой го набеди за леко не знам - тежи си колкото пералнята.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                      Имам електролукс обикновен кондензационен (? мисля че така беше термина) - живее си на остъклена тераса - температура през зимата около 5-8 градуса проблеми никога не е имало.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                        Няма никакви ядове да стои на терасата, само да не замръзва. Даже като тегли по-студен въздух работи по-ефективно
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #87
                          От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                          Пет стинки. Една комбинирана (от тия лайна дето за нищо не стават) отглежда второ дете. Като бонус - две кучета и котарак.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Миеле с нагреватели. Че последно съм го сложил върху пералнята - сложил съм го. Ама кой го набеди за леко не знам - тежи си колкото пералнята.
                            Доста по-леко е от пералня Миеле, поне при моите модели
                            Какви нагреватели?


                            Коментар


                            • #89
                              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Какви нагреватели?
                              Нямам понятие. Работещи.
                              Пералнята е някаква нова с директен мотор на барабана и не е Миеле.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Нямам понятие. Работещи.
                                Пералнята е някаква нова с директен мотор на барабана и не е Миеле.
                                Как изглеждат - загложди ме любопитство. Директен е същото, като инверторен или не съм в час?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X