Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нашийник за куче - как да го поправя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нашийник за куче - как да го поправя

    Имам си едно кученце - немска овчарка.
    Вече е на повече от година и тегли здраво.
    Купувам вече четвърти нашийник докато улуча точния размер и вид.
    Вече намерих точния нашийник обаче и той не издържа на кучето.
    Извади му се капсата .. или както се казва за закопчаване.
    Чудя се как да я поправя, каква точно да сложа за да издържа на силата на кучето.
    Иначе нашийникът ми харесва, само капсата не издържа и се вади.
    Ако не я поправя ще се разкъса нашийника.
    Трябва някаква капса която хваща здраво от двете страни на нашийника и не се вади и издържа на теглене.
    Надявам се някой с повече опит да подскаже как да го поправя, каква капса да търся.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132164.jpg
Прегледи:1
Размер:17.8 КБ
ID:6012986
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132165.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:6012987
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132161.jpg
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:6012983
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132160.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:6012982
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132162.jpg
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:6012984
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060520132163.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:6012985

  • #2
    От: Нашийник за куче - как да го поправя

    Капсите са калпави. ако има обущар или някой, който поставя копчета тик-так при него може да се сложат по-здрави.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Нашийник за куче - как да го поправя

      Как не пусна темата преди 10 дена?! Изхвърлих нашийник за бик!
      Това е! Законът на Мърфи!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        Re: Нашийник за куче - как да го поправя

        Пък, ако не намериш обущар с две шайбички и къс нит поразплескан с чука ще държи 100%

        Коментар


        • #5
          От: Нашийник за куче - как да го поправя

          Аз като гледам това е зъмба (или както му се казва) и през него минава езичето на катарамата. Много са меки и се кривят. Но и без нея да се ползва пак ще държи.
          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Как не пусна темата преди 10 дена?! Изхвърлих нашийник за бик!
          Това е! Законът на Мърфи!
          Абсолютно! За да разбереш, че нещо ти е нужно, трябва да го изхвърлиш
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Нашийник за куче - как да го поправя

            За да не се занимаваш повече с глупости купи строг/метален/ нашийник и го използвай от страната без шипове. Регулира се големината като се премахват звена. А още по- добре се заеми със обучението на кучето. Немска овчарка над година трябва да ходи до теб без да изпъва повода.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              От: Нашийник за куче - как да го поправя

              Нашата маймуна е на 4 г и още си кара с първата каишка, явно съм имал късмет при избора същото диване е , но каишката не е мръднала. Сега видях, че на първата дупка и липсва капсата .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Нашийник за куче - как да го поправя

                Подкрепям казаното от Хънтъра - строгия нашийник за това е измислен - да отучи кучето да тегли (да разхожда стопанина си, вместо стопанина - кучето). За всяко нещо се изисква време и работа с животното. За тези които нямат време, е измислен електрическия нашийник (гарантирано започва да върви в крак само за една-две разходки). За кучета при които "тегленето" е вродено, е измислен нагръдника (да не се сменя нашийника през два дена, както в твоя случай и да не се души животното). Аз избрах третия вариант за моята хубавица (американски стаф на година и три месеца), която по принцип ме слуша безприкословно, когато е пусната и не ме изпуска от поглед, нито се отделя кой знае колко от мен. Мине ли на повод обаче(от малка беше със строг нашийник) превключва на "боксирен режим" и нито команди, нито строгия нашийник са в състояние, да я накарат да върви "в крак" повече от две минути. Спрях се на една скандинавска марка - изключителна здравина и качество (на съответната цена, но няма да казвам марката, да не излезе, че я рекламирам неправомерно), като много важна екстра е самия повод - в основата му, там където се закача за нагръдника, има около 30 см. здрав ластик (не особено разтеглив), който обира всички резки дръпвания на животното в опита му да ти изкара ръката от рамото и играе ролята на динамично въже - в един момент сам дърпа кучето назад (което си има и възпитателния ефект). На мен вече не ми пречи, че кучето тегли и посредством нагръдника превърнах този му навик във физическа тренировка (не се препоръчва преди да е приключило развитието на костната система на животното - изкривяват се краката). Друг огромен плюс на нагръдника и най-вече на повода (продава се отделно и може да се ползва в комбинация и с нашийник) към него е, че кучето не може да ме събори от колелото, защото ако реши да ме тегли в страни - става плавно и ми дава време за реакция.

                Коментар


                • #9
                  От: Нашийник за куче - как да го поправя

                  За обущар - ходих при един, ами той иска да ми одере кожата. И за това искам да си намеря повече капзи и сам да си ги сменя.
                  За нашийника за бик .... добра идея, трябва да проуча
                  За обучението - един познат си дава кучето да го обучават обаче после се оказа че навиците трябва да се поддържат. Кучето му за няколко месеца забравило всичко от училището.
                  То моето момиченце - кученце като го държа на къс повод се дърпа малко и после разбира че трябва да върви спокойно и нямам проблем.
                  Не че съм го обучавал много. Обаче като види някоя котка да бяга - гони котката и не чува никакви команди. Затова на улицата само със повод.
                  По други кучета не скача и не реагира, дори и да го лаят. Защото се чувства защитено от глутницата (аз и жена ми).
                  Имам си страхотно място където можем да си правим 5-6 километра разходки и там вече е без повод. Отдалечава се от мен най-много на 15 метра. И като я извикам веднага идва.
                  Дърпането на повода е само докато излезем. Гледа ме зорко и взема ли повода за разходки - пощръклява. Като и дам команда, опитва се да я изпълни обаче само за 2 секунди. Брои се че чува и има желание. Даже така ми е по-забавна. Уф-ф-ф май се отплеснах.
                  Идеята за повод със ластик много ми хареса. Обаче нещо не мога да си го представя за моето куче. Ако някой има снимка да покаже, малко да се светна какъв да е ластика. Нещо като ластичен паяк за багажник или още по-здрав ластик.
                  Ами дали е подходящо вместо нашийник - синджир който е вкаран в гумен или пластмасов маркуч. Има ли такова нещо. И как бих му регулирал дължината.
                  Остава ми да разгледам и тия нашийници със шипове колко са здрави. По принцип съм против шипове за кучето ми обаче трябва да видя какво става като се сложи обърнат.
                  Също не ми харесва идеята за електрически нашийник със високо напрежение. Ами то животинчето си е част от семейството и не мога да си го представя с такова нещо на шията.
                  Благодаря за съветите, малко се ориентирах какви варианти имам. Все пак първо ще видя дали ще мога да оправя този нашийник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нашийник за куче - как да го поправя

                    Има едни ланци, гъзария голяма..
                    3 реда запоени един до друг..
                    Аз го знам Одушник..
                    Нека ме поправят ако греша..
                    Два О пръстена събират синджира и душат кутрето, и то се кротва..
                    Котрето ми го носи от 5 години и не съм го свалял.. Все едно онези агресивните, но не му причинявам нищо..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нашийник за куче - как да го поправя

                      Кучето те дърпа,защото тоя нашийник не е подходящ за него. За НОК,за обучение и разходки се ползват ето тези: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CHROME-CSP_1_846849.jpg
Прегледи:1
Размер:13.7 КБ
ID:5480505
                      Строг нашийник e подходящ само по време на тренировка с кучето и не повече от 30мин.
                      Ако купуваш горния душач,препоръчвам да не взимаш български или италиански,защото се окисляват. Само немски,моя го носи вече почтри 3г.,като се къпе и на морето с него и не е мръднал ама грам.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X