Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пералня...

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Пералната е един от уредите, които могат да ти направят сериозни поразии вкъщи, ако се счупи. Кра кра, възгледите ти са достойни за уважение. Насърчаването на потреблението е един от инструментите за икономически възход. Специално по темата, обаче, ти пожелавам да не разбереш, че принципно не си прав. Щото, новата перална на майка ми направи поразиите в кьошето на 15 кв.м. баня (старо строителство, мамка му) на гола мозайка и наличен сифон. Ако беше аварирала така в мойта кухня (шкафове, плотове... простотии) щяха да ме изгонят от кооперацията, освен двете бонки, дето щеше да ми струва ремонта.
    Не съм никак съгласен.
    Не само пералнята може да ти направи сериозни поразии в къщи. Един скапан котлон или фурна може да те оставят без къща въобще.
    А пък това, че новата пералня се споминала - е, случва се.
    Няма никаква застраховка срещу това.
    Нали ти в новата си кухня не си сложил стара пералня?

    Преди време си бях купил пералня втора употреба - тогава - новодомец, безпаричен, и прочее. Това чудо ми пра гащите две десетилетия, и накрая се скапа програматора.
    Купих си нова, и помолих двама уважаеми съфорумеца да ударят едно рамо с изхвърлянето на старата. Единия приятел ме пита, дали няма да се разсърдя, ако я прибере. Естествено, не се разсърдих, и се оказва, че чудото на италианското лавабианчериястроене продължава да работи до ден днешен, без никакви ремонти, настройки, подобрения или поглеждания.

    Нека Тони да си я ползва със здраве поне още 20 години.

    Не съм сигурен дали новата ми покупка ( отпреди няколко години) ще изкара до края на петгодишната си гаранция, или ще и изгори централния бушон, и ще отиде във вечните перални полета...

    Коментар


    • От: Пералня...

      ...и не на последно място, що си слагате пералните там, дето могат да направят беля? Лично пералня в кухня не бих сложил никогИш. Няма такава дето да е невъзможно да направи беля. Даже и за съдомиялната си ме гложди, ама нали съдове мие....
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Пералня...

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Не съм никак съгласен.
        Не само пералнята може да ти направи сериозни поразии в къщи. Един скапан котлон или фурна може да те оставят без къща въобще.
        А пък това, че новата пералня се споминала - е, случва се.
        Няма никаква застраховка срещу това.
        Нали ти в новата си кухня не си сложил стара пералня?

        Преди време си бях купил пералня втора употреба - тогава - новодомец, безпаричен, и прочее. Това чудо ми пра гащите две десетилетия, и накрая се скапа програматора.
        Купих си нова, и помолих двама уважаеми съфорумеца да ударят едно рамо с изхвърлянето на старата. Единия приятел ме пита, дали няма да се разсърдя, ако я прибере. Естествено, не се разсърдих, и се оказва, че чудото на италианското лавабианчериястроене продължава да работи до ден днешен, без никакви ремонти, настройки, подобрения или поглеждания.

        Нека Тони да си я ползва със здраве поне още 20 години.

        Не съм сигурен дали новата ми покупка ( отпреди няколко години) ще изкара до края на петгодишната си гаранция, или ще и изгори централния бушон, и ще отиде във вечните перални полета...
        Е това
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164623 не можа да изкара гаранцията ...наздраве
        ...
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Пералня...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...и не на последно място, що си слагате пералните там, дето могат да направят беля? Лично пералня в кухня не бих сложил никогИш. Няма такава дето да е невъзможно да направи беля. Даже и за съдомиялната си ме гложди, ама нали съдове мие....
          По лични наблюдения , меките връзки и крановете създават много повече проблеми , а без тях в кухнята не може. Та не е проблем да има пералня в кухнята , затова има модели за вграждане.Но трябва да се спазва едно правило , има ли кран за вода , трябва да има и сифон на пода.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Пералня...

            Ъ-ъ-ъ-ъ, аз лично, след доста обикаляне по магазините си взех четиригодишно Миле преди година и половина.Не го препоръчвам на никого, нямам достатъчно експлоатационен опит, за да го правя. Да, за предпочитане е отделно, мокро помещение. Когато го има.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Пералня...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...и не на последно място, що си слагате пералните там, дето могат да направят беля? Лично пералня в кухня не бих сложил никогИш. Няма такава дето да е невъзможно да направи беля. Даже и за съдомиялната си ме гложди, ама нали съдове мие....
              Тя пералнята ми е в едната тоалетна, която се води мокро помещение. Не, че се мокри, ако не уцеля чинията де, ами така се води.
              а пък миялната..

              ами то и пералня, и миялна - и двете хидромелиоративни сьоръжения, ако им се възпали апандисита, или им се спука червото - пораженията са еднакви.

              Моята миялна е в кухнята, и ако недай Боже, се случи случка....
              пу, пу, пу...

              Коментар


              • От: Пералня...

                До момента втора "умна" перална на познати индикира на дисплея незатворен люк. Във веригата на ключа на люка всичко е на ред иска въвеждане на код който ако си късметлия с хакерски умения го намираш някъде из интернета ако не за фирмения сервиз е дошло време да си вземат данъка . В такива моменти се радвам че на времето си взех най простичкото Горение с механичен програматор .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Пералня...

                  То и аз си търся кола с карбурато след 2005 година.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Пералня...

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    До момента втора "умна" перална на познати индикира на дисплея незатворен люк.
                    Веднага докладвай марка и модел.

                    Коментар


                    • От: Пералня...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Веднага докладвай марка и модел.
                      Самсунг някакъв е днес ще и видя модела . На ортака е седи си в работилницата и чака някой по умен от нея да я оправи . Жена му бълва змии и гущери и пере на старата Перла 05
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Пералня...

                        Затова се купува с WI-FI и през нета се ремонтира дистанционно.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • От: Пералня...

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Веднага докладвай марка и модел.
                          Самсунг MF - HWQ 4CPC - 00 V4F51 Q8/0013 Това е модела .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Пералня...

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...и не на последно място, що си слагате пералните там, дето могат да направят беля? Лично пералня в кухня не бих сложил никогИш. Няма такава дето да е невъзможно да направи беля. Даже и за съдомиялната си ме гложди, ама нали съдове мие....
                            Имам пералня с поплавък на дъното и система Аква стоп в началото на захранващия маркуч.Как ще ме наводни,ако изключим стечение на обстоятелства възможни под 1на 1 000 000?
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • От: Пералня...

                              Ми ще скъса маншона на люка по време на работа или някое гумено съединение.
                              Или при теб това е невъзможно?
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • От: Пералня...

                                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                                Ми ще скъса маншона на люка по време на работа или някое гумено съединение.
                                Или при теб това е невъзможно?
                                При късане на което и да е гумено съединение ще напълни тавата и поплавъка ще спре водата,преди да е потекла на земята,за маншона- не виждам как ще направи наводнение,водата не се показва на стъклото,както беше при Перлите.Има опасност от наводнение,ако примерно стане толкова силно земетресение,че пералнята падне настрани,но това ще го мислим след като разчистим отломките.Ето за информация какво значи система Аквастопhttp://www.instrukcii.info/manu/inde...o-e/4-akvastop
                                Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 03-02-16, 19:58.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X