Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка колиба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кучешка колиба

    Аз имам две какракачанки, както вече споменах, майка и син, майката никога не е била вързвана(освен в случаите когато влиза някакъв инкасатор) и друг, освен с мое съгласие не може да влезе - пазач,който дори не е обучаван. Вярно двора, докато не стана на година и нещо беше изгризан и опоскан, но това са рисковете. Не мисля да вързвам и малкия нищо ,че изяде всички соларни лампи. Даже сега го гледам през прозореца гризе дръжката на брадвата, изяде маркуча, а да не казвам за морава която преди да се роди, хвърлих около 300 лв. за да я напрвя морава - а сега все едно си му вързал рало, я е изорал цялата, ама................... любов.
    Последно редактирано от zmiata29; 20-11-12, 06:30.
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • #47
      От: Кучешка колиба

      Мойте ги вързвах задължително,защото веднага се сбиваха(немска и кавказка овчарка мъжки).Когато съм при тях са като котенца,но оставяли ги сами боя е готов.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #48
        От: Кучешка колиба

        Първоначално публикуван от Венци В Преглед на мнение
        Мойте ги вързвах задължително,защото веднага се сбиваха(немска и кавказка овчарка мъжки).Когато съм при тях са като котенца,но оставяли ги сами боя е готов.
        Съвсем нормално при две мъжки кучета да се сбиват постоянно.Така ще продължи.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #49
          От: Кучешка колиба

          Колибата си търси нов стопанин,немска овчарка или канадски вълк,двора е голям.Помагайте колеги.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #50
            От: Кучешка колиба

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            Съвсем нормално при две мъжки кучета да се сбиват постоянно.Така ще продължи.
            Така ще продължи само докато не излъчат победител. Ако са вързани ще продължи завинаги.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #51
              От: Кучешка колиба

              Вече 3 месеца имам каракачанка. Първо докато беше малка я затварях в едно помещение в което гледахме пилета. Преди месец и направих къщичка върху палет с размери 120х80 и висока в страните по 60см и в билото 80см. Вратата е в широката страна за да има къде да се скрива кучето за да не му духа и навява. Вътре в къщата му е хранилката и само когато яде влиза в къщата. Има трактор спрян до кучето и когато вали е под трактора. През другото време стои навънка. Сега е натрупало доста сняг. Преди 2-3 дена ми открадна парцалите за бърсане от гаража, сложи си ги на снега и легна. Помислих си че му е студено и му сложих един голям парцал в къщата. На следващия ден гледам големия парцал навънка и кучето легнало на него. Днеска парцалите са заринати в снега. Не знам какво да го правя това куче. Другите ми кучета почети по цял ден стоят в къщичките си. Само когато ги раздразни нещо излизат. Едното куче е на 15 години и стои в кулибката си, като че ли му е студено.
              Каракачанката ми е на 5 месеца и половина.

              Коментар


              • #52
                От: Кучешка колиба

                Що трябва да му правиш нещо? Очевидно си играе с парцалите. НЕ му слагай в къщичката нищо което държи влажно и гледай да не ги изяде,че тогава драмата е голяма. Сложи сено,талаш или някакъв подобен материал,ако се притесняваш,че му е студено.

                Коментар


                • #53
                  От: Кучешка колиба

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  Що трябва да му правиш нещо? Очевидно си играе с парцалите. НЕ му слагай в къщичката нищо което държи влажно и гледай да не ги изяде,че тогава драмата е голяма. Сложи сено,талаш или някакъв подобен материал,ако се притесняваш,че му е студено.
                  Преди където стоеше му постилах слама. Резултата беше че там обича да го ползва като тоалетна. В новата къщичка слагах талаш, но на другия ден всичко е навънка. Парцалите не са мокри и имах намерение да ги сменям, ако ги приеме, но уви. Докато валя сняг и аз бях в гаража, кучето бяга по двора и беше в полепнал сняг. Не знам дали му е студено, но не се скриваше. Почна и да се спуска по чужди хора, докато е в дрвора. Обаче като го разхождам и се плаши от чужди кучета. Дали това се дължи на факта че е още малко.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кучешка колиба

                    Аз върху дъските в колибата постлах със сгънати кашони. След малко гледам - единия кашон пред колибата в снега и кучето се разположило блажено върху него. Не знам дали тия кашони не му пречат. Нищо не казва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кучешка колиба

                      За колиба не знам, обаче 'местообиталището' на 'вълкодава' вкъщи по цял ден се разнася из апартамента (това във връзка с обичаите на кучето)...
                      Местообиталището му представлява платнено меко кръгло изделие с размер на малко по-голям и нисък леген (май го бяхме вземали като легло на котките от зоо магазин).
                      Привечер като хапне и му дойде ищах, малкия мръсник не само разнася леглото си из апартамента, но и периодично го 'оправя' по няколко пъти
                      Обаче настане ли вечер - оставиш ли му го на мястото - не го пипа - ляга си в него и до сутринта е като писенце...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кучешка колиба

                        Имат си всякакви разни привички. ПО въпроса за спускането и страха от др. кучета. Отговора не е еднозначен,но като цяло да - нормално е,а и по принцип едното с другото няма общо. Кучето може да не го е страх от хора,но да го е страх от кучета и обратно. Имат всякакви фобии. Страха от кучета се лекува точно в този период на разтежа му,като се води редовно да играе със себеподобни иначе ще си остане неуравновесено.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кучешка колиба

                          Вече сме с куче,благодарение на колегата rraadd00,децата са доволни тоест всички.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6604.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5559859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6607.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5559860Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6608.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5559861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6609.jpg
Прегледи:1
Размер:149.7 КБ
ID:5559862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_6606.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5559863Рико е разкошен.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кучешка колиба

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Вече 3 месеца имам каракачанка. Първо докато беше малка я затварях в едно помещение в което гледахме пилета. Преди месец и направих къщичка върху палет с размери 120х80 и висока в страните по 60см и в билото 80см. Вратата е в широката страна за да има къде да се скрива кучето за да не му духа и навява. Вътре в къщата му е хранилката и само когато яде влиза в къщата. Има трактор спрян до кучето и когато вали е под трактора. През другото време стои навънка. Сега е натрупало доста сняг. Преди 2-3 дена ми открадна парцалите за бърсане от гаража, сложи си ги на снега и легна. Помислих си че му е студено и му сложих един голям парцал в къщата. На следващия ден гледам големия парцал навънка и кучето легнало на него. Днеска парцалите са заринати в снега. Не знам какво да го правя това куче. Другите ми кучета почети по цял ден стоят в къщичките си. Само когато ги раздразни нещо излизат. Едното куче е на 15 години и стои в кулибката си, като че ли му е студено.
                            Каракачанката ми е на 5 месеца и половина.
                            Мойта госпожица влиза в къщичката си само ако се е издънила нещо и се криеиначе вали гърми все отвън.Вече е на една година из целия двор намирам объвки ,въжета ,гуми -цяла вечер разнася а аз сутрин събирам докато се крие
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кучешка колиба

                              Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                              Мойта госпожица влиза в къщичката си само ако се е издънила нещо и се криеиначе вали гърми все отвън.Вече е на една година из целия двор намирам объвки ,въжета ,гуми -цяла вечер разнася а аз сутрин събирам докато се крие
                              Не я пускам свободна, щото прави много бели. Виси пред вратата и цялата като е оцапана се намъква в къщата и всичко става мазало. За това е вързана. Има пак доста свобода. Преди 2 дена като се прибрахме от разходка и от далеко и освобождавам повода. Влезе в двора и сама отвори вратата на къщата. Намъкна се чак до втория етаж. Не обичам да ми влиза животно в къщата и да ми цапа навсякъде. Баба ми има един котарак и като го видя да го прибира при нея ми става лошо, особенно когато целия е черен. Не и се стяло сама и котарака да и правил компания.
                              Така като гледам каракачанката става доста умна и разбира. Само как се е научила да си отваря вратата, качва се в колата, като и хвърля пръчка ми я носи (стига да не я изгуби от поглед). Само не мога да я науча да стои мирно като и кажа мирно. Постоянно се хвърля. На баща ми му направика една лека операция на крака и кучето като се хвърли все там уцелва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кучешка колиба

                                Може ли насоки как да спечелим доверието и да се сближим с възрастно куче, за което тепърва ще се грижим?
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X