Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за едно цвете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за едно цвете

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 15.01.30.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5966690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 15.00.51.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5966689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 15.01.30.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5966691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 15.02.25.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5966692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 15.01.46.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5966693Не знам дали това е правилното място за такова питане,ако не е съжалявам.Казуса ми е следния:
    Преди няколко дни видяхме с благоверната ми нещо като листни въшки на единият от питомците ни/цветраството ни е нещо като хоби без ангажименти т.е. харесваме нещо и го заселваме в къщи,нямаме претенции за задълбочени познания./Бели на цвят като наръсени и кафяви....кафявите бяха в центъра на новоизлизащите листа а белите около тях,прилагам и снимки ............Чинно купих някакъв препарат на ГАМА като предварително се посъветвах с тетката в цветарницата,изпълних точно инструкцията.Проблема не само не се реши а едното растение направо си се унищожи/т.е. от около 2,10 м с богата листна маса в момента границите на трагедията........ както е видно от снимките/ листата се свиха и изсъхнаха буквално за 10 часа а клонките се разпаднаха и окапаха/около 40 % от клонките,предимно нови/.На другото разстение само окапаха листата/ненапълно/.И двете са еднакви като едното е на 5 години а другото на по малко от една.Ако някой има идея как да огранича границите на трагедията,как да премахна въпросната гадост и как да си орежа цветето та да се възстанови максимално бързо моля нека помогне.А и ако някой знае какво е ще съм задължен ако ми каже.А и ако на някой му харесва........малкия е на възраст и размер за подаряване/около H=60 см/
    Последно редактирано от alex052; 27-03-12, 14:40.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

  • #2
    От: Малко помощ за едно цвете

    На мен защо ли ми прилича повече на ефект от прекаляване с поливане, а белите буби ако са хвърчащи е оранжерийна белокрилка, много досатна работа, номера е да смениш климата, тя затова е оранжерийна... обича жега и влага. Малко вятър и сянка и ще избяга. Но за поливането, ако съм права, процеса е трудно обратим.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за едно цвете

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      На мен защо ли ми прилича повече на ефект от прекаляване с поливане, а белите буби ако са хвърчащи е оранжерийна белокрилка, много досатна работа, номера е да смениш климата, тя затова е оранжерийна... обича жега и влага. Малко вятър и сянка и ще избяга. Но за поливането, ако съм права, процеса е трудно обратим.
      не е от поливането-гаранция.Изрода пие по литър вода на ден,ако няма пресъхва и пада надолу целия,след като се полее се възстановява.Специално съм му направил система с 10 л. вода когато пътуваме на по дълги от 3 дни почивки.Не мисля че хвърчи въпросната гадост по скоро е като яйце или не знам какво неподвижно е.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за едно цвете

        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
        не е от поливането-гаранция.Изрода пие по литър вода на ден,ако няма пресъхва и пада надолу целия,след като се полее се възстановява.Специално съм му направил система с 10 л. вода когато пътуваме на по дълги от 3 дни почивки.Не мисля че хвърчи въпросната гадост по скоро е като яйце или не знам какво неподвижно е.
        Такова нещо ли е:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i010463.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5359522
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за едно цвете

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Такова нещо ли е:

          [ATTACH=CONFIG]433614[/ATTACH]
          много сходно но по скоро не.Бялата гадост е с някак по продълговата и заострена форма а тази е по топчеста/проверено с лаптоп,снимка и реално листо наложени едно до друго/
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за едно цвете

            Ми давай с Bio Kill, мори повечето гадове. Включително по цветя, кучета, котки, къщи
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за едно цвете

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Ми давай с Bio Kill, мори повечето гадове. Включително по цветя, кучета, котки, къщи
              а дали тези му похвални качества няма да доуморят и цвекето?То продължава да си капе,в момента нещо ми се струва че препарата май май е някак причината.Листата/оцелелите/ са като заляти със сладка вода т.е. много пралича на тънко лаково покритие,не личи на снимките.Довечера мисля да ги измия с вода............само това ми идва като свежга идея.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за едно цвете

                С вода и сапун, няма да го умориш, но и Био Кил-а е безвреден за цветята, пробвано. Основната причина да му падат листата е нападението на гадовете. Като ги махнеш и тях и яйцата им, ще се оправи.

                Растенията са угнетени допълнително и от отделящата се от въшките "медена роса", която замърсява листната повърхност и така затормозява фотосинтезата.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за едно цвете

                  Цигара накисната в чаша с вода за няколко часа и после се пръска с тази вода растението. Ако са някакъв вид въшки, помага
                  "Дипломатът е човек, който ще ти каже да вървиш по дяволите по такъв начин, че да очакваш пътешествието с нетърпение."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ за едно цвете

                    благодаря за бързата реакция.Започвам лечение/с биокил и цигара-от застраховка глава не боли/ надявам се да спася точно този "домашен любимец "някак сме свикнали с него.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ за едно цвете

                      Вземаш едно повредено листо и отиваш в най- близката агроаптека ! Ако бабата(задължително да е баба, а не кака) там първоначално се поколебае -отиваш в друга!
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ за едно цвете

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Вземаш едно повредено листо и отиваш в най- близката агроаптека ! Ако бабата(задължително да е баба, а не кака) там първоначално се поколебае -отиваш в друга!
                        явно трябва да опитам друга аптека......този резил е от такъв тип поведение.
                        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                        GSM +359 895 236 182

                        А Rhf +

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ за едно цвете

                          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                          явно трябва да опитам друга аптека......този резил е от такъв тип поведение.
                          Те разбирачите си личат веднага! Намери читава (всъщност не агроаптека ами специалиста вътре)! Някой трябва да го види на живо листото с гнидата за да ти даде правилният препарат. Също така универсални такива срещу всички вредители няма.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ за едно цвете

                            Само да отчета резила............изпълних гореописаните инструкции,отидох и до аптека,предписаха някакъв препарат.Купих и него разредих го полях.............и към момента вече окапаха над 60 процента от клонките и листата.ще го орежа и ще се надявам да се даврандиса.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ за едно цвете

                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X