Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хлебопекарни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • хлебопекарни

    Колеги дайте ми съвет за хлебопекарна модел ватове и тн. и да е ефтина

  • #2
    От: хлабопекарни

    Гледай да е с две бъркалки и да пече хляб до кило и триста.Моята е мулинекс 155лв,страшен хляб прави,но зависи от брашното и маята-френска.
    Mitsubishi Padjero 2, 2.5
    тел 0898-31-о8-41

    Коментар


    • #3
      От: хлабопекарни

      Първоначално публикуван от ledenia1973 Преглед на мнение
      Гледай да е с две бъркалки и да пече хляб до кило и триста.Моята е мулинекс 155лв,страшен хляб прави,но зависи от брашното и маята-френска.
      Потвърждавам моята е същата, удоволствието е страшно, бягай купувай , внимавай да не си изгубиш бъркалките, че се продават само в сервиза а той е зачукан някъде в лозенец.

      Молинекс са най добри, другото е имитация.
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #4
        От: хлабопекарни

        Първоначално публикуван от ledenia1973 Преглед на мнение
        Гледай да е с две бъркалки и да пече хляб до кило и триста.
        Това обуславя формата на хляба- хоризонтално продълговата, бих я нарекъл 'правилната' по отношение на изпичане и рязане.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #5
          От: хлебопекарни

          Хи, преди новата година си купихме такъв уред и сме много доволни. Взех я от карфур 69лв и е за хляб до 900гр. Хляба е много по вкусен и траен макар , че не изкарва повече 2 хранения с него. Затова колегите ти препоръчват по голямата да вземеш, ако мен ме беше светнал някой да взема по голямата.

          Коментар


          • #6
            От: хлебопекарни

            И моята е Мулинекс,само че е за хляб до 1 кг!Доколкото си спомням нагревателя е 900 W.На мен ми стига за 4 членно семейство за 1 ядене,и не го изяждаме!Печем почти всеки ден!Мая ползвам една украинска,а брашно ползвам само синия етикет на .... - ще стане реклама!Имам и цял рецептурник с рецепти за хлебопекарни!А и нета ври от такива!Ако някой ги иска да свирка!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #7
              От: хлебопекарни

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...EA%E0%F0%ED%E0
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #8
                От: хлебопекарни

                У нас, жената напоследък ползва пекарната само за месене на тестото и после си го пече в желаната форма във фурната.

                Коментар


                • #9
                  От: хлебопекарни

                  Хи, сега се сетих , че жената ме пита от къде съм взел рецептата за хляб , защото за моята хлебопекарна не ми дадоха и като и казах, че гледам рецептите в БГмама - голям смях падна ))

                  Коментар


                  • #10
                    От: хлебопекарни

                    Много ме кефи хляба.Нашата е Зелмер 900гр и си пече много готино.Май беше към 160лв.Имаше книжка с рецепти.
                    Обаче колеги има много гадни брашна.Ние си купуваме вече само микс за хлебопекарна и нямаме проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: хлебопекарни

                      Вкъщи е мулинекс до 1 кило и си е просто перфектна. Подариха ни я едни познати и въпреки огромният скептицизъм от моя страна вече почти година не съм копувал хлаб от магазина. Брашното което използвам е някавко в бели пакети и синьо незнам как се казва има го на по 5кг в Метро. А маята е от най-обикновената дето е на купчета, а не тази на прах. Също така вътре слагам и различни семена - маково, ленено и др.

                      ОПРЕДЕЛЕНО си заслужава парите. Хляба е истинска мечтА.

                      Поздрави и успех с покупката .

                      Забравих да добавя, че е много важно да спазвате рецептата до грам инач каквито и импровизации да пробвате няма да направите читав хляб. Само леки корекции са допустими в захарта и солта. Другото което може да пробвате е смесица от типово и бяло брашо в съотношение 1:2. 2:1. 1:3

                      Коментар


                      • #12
                        От: хлебопекарни

                        Както е казал и колегата отгоре много е важно да се уцели рецептата и да се спазва!

                        Нашата е някаква куче марка и дори в началото мислех да я изхвърлям, защото жената произвеждаше само павета в нея,но после като и хвана чалъма взе да става чуден хляб.
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: хлебопекарни

                          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                          жената произвеждаше само павета в нея,но после като и хвана чалъма взе да става чуден хляб.
                          O, в началото и нашето куче си отяде,ама като почнах да спазвам пропорциите не оставаше за него!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: хлебопекарни

                            Да ви кажа аз за лоша хлебопекарна не съм чувал. Важна е рецептата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: хлебопекарни

                              Когато си взех мойта си помислих ,че повече хляб няма да копувам -ама трудно се чакат 6 часа особенно ако си гладен ! Но пък хляба става перфектен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X