Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПВЦ дограма, каква ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПВЦ дограма, каква ?!

    Здравейте колеги,
    имам дилема - "Trocal" или "Rehau" ?
    Става въпрос за 5-камерна... До тук клоня към "Trocal" тъй като за Русе немски "Rehau" монтира само 1 фирма,но пък за сметка на това цените са много солени, на другите фирми "Rehau"-то било румънско производство.

    Очаквам мнения и препоръки

  • #2
    От: ПВЦ дограма, каква ?!

    Аз взех Века, пет камерна. Това което ме накара да я избера е като тествах големи рамки без стъклопакета как се гънат по диагоналите. Тази ми се стори най-здрава, с 1.5мм метален профил вътре. Другото е да гледаш робот да я прави, не тамагочита. При роботите няма грешка, сглобката е много прецизна.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: ПВЦ дограма, каква ?!

      А знаеш ли,че има и българско Рехау и 100% ще ти пробутат от него.Мен познати дограмаджии щяха да ме извозят с него,добре,че се запознах с едно момче,което ми обясни всичко на дълго и на широко.Провери за Профилинк,много добро качество за не много пари и няма дубликати.

      Коментар


      • #4
        От: ПВЦ дограма, каква ?!

        Аз пък съм с viva plast. Българска, шуменска. Най-евтината. И вече четири(или пет ли бяха...) зими нямам никакви проблеми. Като сложа повечко дърва в печката, след половин час става доста топло, понякога се налага да се събличам. Палим обикновено следобяд, към 3-4. И никога не съм мръзнал през зимата.
        Мисълта ми е, че и най-евтиното върши добра работа. Та за тези "маркови" профили е без значение кое ще избереш. Аз бих избрал по-евтиното. Иначе плащаш за име.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: ПВЦ дограма, каква ?!

          Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
          Провери за Профилинк,много добро качество за не много пари и няма дубликати.
          А и във форума имаме човек който е във фирмата която внася, или разпределя профилинк за България. Ако имаш интерес-пусни едно лично, ще го питам, и ако той може-ще помогне.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: ПВЦ дограма, каква ?!

            Колеги, за "Рехау" съм сигурен, че не се лепи на робот, за "Трокал" нямам идея...
            Но и в двата случая имам познати и за това се двоумя
            От фирмата, която слагат "Трокал" ми гарантираха, че идват за най-малкия проблем.... На другата фирма(която монтира "Рехаъ") пък познавам собственика, но не е голяма фирма като другата...

            Коментар


            • #7
              От: ПВЦ дограма, каква ?!

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Аз пък съм с viva plast. .....Аз бих избрал по-евтиното. Иначе плащаш за име.
              Никак не си прав. Правих четири месеца проучване и обиколих незнам вече колко цеха за дограма. Има огромно значение профила. Гледах ги задължително в разрез и сглобени. Има много голяма разлика. Все едно да кажеш, че няма никакво значение с какъв пясък ще си направиш мазилката, там речен, морски, абе няма значение....
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: ПВЦ дограма, каква ?!

                Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                имам дилема - "Trocal" или "Rehau" ?
                Става въпрос за 5-камерна... До тук клоня към "Trocal" тъй като за Русе немски "Rehau" монтира само 1 фирма,но пък за сметка на това цените са много солени, на другите фирми "Rehau"-то било румънско производство.

                Очаквам мнения и препоръки
                "Rehau" имат изнесено производство в Турция от поне 10 години. В Румъния може също да произвеждат профили, но не съм се интересувала. Абсолютно е сигурно, че немското "Rehau" не се внася от Германия много отдавна.
                "Трокал" са част от огромен немски концерн HT TROPLAST , заедно с КБЕ и КЬОМЕРЛИНГ . Надявам се, че все още си произвеждат профилите в Германия. Има обаче един тънък момент - Трокал предлагат и рециклирани профили и трябва да се знае за какво точна се плаща. Освен това Трокал имат гумени уплътнения в светъл цвят, различен от черния.
                Всъщност, 90% от един прозорец е стъклопакета. Което означава, че трябва да се избере наистина добър и работещ стъклопакет, дори профилите да са на българска фирма, Вайс профил например. Много добро решение е всесезонното стъкло, което е по-добро от изолационното /К-стъкло/ с това, че работи през зимата като намалява загубите на топлина през стъклопакета, а в същото време през лятото спира жегата отвън. Всесезонното стъкло се монтира като външно стъкло в стъклопакета, за разлика от К-стъклото, което се монтира вътрешно.
                Другия много важен елемент на дограмата е обкова. Качествения обков е гаранция за безпроблемна експлоатация и добро уплътнение крило/каса.
                Разбира се,и най-скъпата и качествена дограма, монтирана некадърно, губи качествата си и е чиста загуба на пари.

                Коментар


                • #9
                  От: ПВЦ дограма, каква ?!

                  Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                  "Rehau" имат изнесено производство в Турция от поне 10 години. В Румъния може също да произвеждат профили, но не съм се интересувала. Абсолютно е сигурно, че немското "Rehau" не се внася от Германия много отдавна.
                  "Трокал" са част от огромен немски концерн HT TROPLAST , заедно с КБЕ и КЬОМЕРЛИНГ . Надявам се, че все още си произвеждат профилите в Германия. Има обаче един тънък момент - Трокал предлагат и рециклирани профили и трябва да се знае за какво точна се плаща. Освен това Трокал имат гумени уплътнения в светъл цвят, различен от черния.
                  Всъщност, 90% от един прозорец е стъклопакета. Което означава, че трябва да се избере наистина добър и работещ стъклопакет, дори профилите да са на българска фирма, Вайс профил например. Много добро решение е всесезонното стъкло, което е по-добро от изолационното /К-стъкло/ с това, че работи през зимата като намалява загубите на топлина през стъклопакета, а в същото време през лятото спира жегата отвън. Всесезонното стъкло се монтира като външно стъкло в стъклопакета, за разлика от К-стъклото, което се монтира вътрешно.
                  Другия много важен елемент на дограмата е обкова. Качествения обков е гаранция за безпроблемна експлоатация и добро уплътнение крило/каса.
                  Разбира се,и най-скъпата и качествена дограма, монтирана некадърно, губи качествата си и е чиста загуба на пари.
                  За стъклото ясно, че всесезонното е ок и към такова съм се насочил, този момент с рециклираните профили не го знаех до сега, за това утре ще запитам.
                  Трокала нямам спомен с какъв обков точно беше, но мойта позната във фирмата ми каза, че е хубав, за Рехау не знам с какъв е....

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПВЦ дограма, каква ?!

                    Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                    За стъклото ясно, че всесезонното е ок и към такова съм се насочил, този момент с рециклираните профили не го знаех до сега, за това утре ще запитам.
                    Трокала нямам спомен с какъв обков точно беше, но мойта позната във фирмата ми каза, че е хубав, за Рехау не знам с какъв е....
                    Обкова е за алуминий или за ПВЦ, без значение от вида на профилите и производителя. За ПВЦ се работи с обков на Сигения /вече има и турски такъв/, Мако и Рото. В общи линии това са най-често използваните обкови, независимо какви са профилите. Важно е обкова да е регулируем, защото съм виждала ПВЦ дограма с обикновен обков за алуминий, който е и по-евтин.

                    Всъщност, разликата между различните производители на ПВЦ профили за дограма е в състава на самото ПВЦи в пропорциите между отделните съставки. В резултат на което едни профили са по-гъвкави като материал и по-устойчиви на атмосферни влияния, а други са твърди, крехки и буквално се цепят при разпробиване или при много ниски температури. След години различните бели ПВЦ профили променят цвета си различно, в зависимост от състава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПВЦ дограма, каква ?!

                      Човекът, който ми предлага "Рехау" каза, че на вилата си е сложил 6-камерно "KMG"... Не знам дали си заслужава да го обсъждаме...Споменавам го именно заради оцветяването след време...Каза, че с циф падало и профила ставал бял отново...
                      До тук никой не ми отговори еднозначно, но пък ми дадохте материал за размисъл и въпроси към двете фирми
                      Благодаря колеги
                      Очаквам и други да се включат ако имат желание

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПВЦ дограма, каква ?!

                        Браво,Цвети!Абсолютно вярно е всичко,което си отбелязала,много компетентно!Нека колегата пуснал темата се замисли над написаното от теб.Аз лично заложих на новия профил на Профилинк с обков Рото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПВЦ дограма, каква ?!

                          Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
                          Човекът, който ми предлага "Рехау" каза, че на вилата си е сложил 6-камерно "KMG"... Не знам дали си заслужава да го обсъждаме...Споменавам го именно заради оцветяването след време...Каза, че с циф падало и профила ставал бял отново...
                          До тук никой не ми отговори еднозначно, но пък ми дадохте материал за размисъл и въпроси към двете фирми
                          Благодаря колеги
                          Очаквам и други да се включат ако имат желание
                          Аз лично не харесвам Рехау, не само защото е от Турция, а го продават за немско. Основният недостатък е в размерите на профилите. Ако се сравни 3-камерно Рехау и 3-камерно Трокал например веднага се вижда разликата. Рехау е омален профил и като ширина /58 мм/ и във височина на профила / не помня колко беше точно, но може да се сравни в каталозите / Профилна комбинация каса+крило е доста по ниска от същата на Трокал. Може да се сравнят две мострени ъгълчета /част от каса и крило с панти/ от двете системи ПВЦ и да се измерят. Разликата е видима с просто око.
                          А това, че с "Циф ставало" е направо безумно изявление от професионалист. Ползването на абразивен почистващ препарат като този е абсолютно недопустимо за ПВЦ дограма..

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПВЦ дограма, каква ?!

                            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                            Аз лично не харесвам Рехау, не само защото е от Турция, а го продават за немско. Основният недостатък е в размерите на профилите. Ако се сравни 3-камерно Рехау и 3-камерно Трокал например веднага се вижда разликата. Рехау е омален профил и като ширина /58 мм/ и във височина на профила / не помня колко беше точно, но може да се сравни в каталозите / Профилна комбинация каса+крило е доста по ниска от същата на Трокал. Може да се сравнят две мострени ъгълчета /част от каса и крило с панти/ от двете системи ПВЦ и да се измерят. Разликата е видима с просто око.
                            А това, че с "Циф ставало" е направо безумно изявление от професионалист. Ползването на абразивен почистващ препарат като този е абсолютно недопустимо за ПВЦ дограма..
                            Отново много изчерпателен отговор, благодаря
                            Току що наклони везните към "Трокал", остава и да не е от рециклирания

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПВЦ дограма, каква ?!

                              В крайна сметка-ефекта е все същия.
                              Това кое ъгълче как пасвало, и какво стъкло да се сложи-все същия...
                              Единственото в което намирам смисъл е да се сложи стъклопакет 24 мм вместо 16.
                              Както се каза по-нагоре- профила е едва 10-15 процента от прозореца...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X