Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстояние на външна тоалетна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отстояние на външна тоалетна

    Здравейте колеги.Знам, че е Неделя и всеки почива, но все пак имам едно питане.Да ви запозная накратко със случая.В провинцията, където е бабата тоалетната на съседите мирише меко казано отвратително.Миризмата се разнася и до нашата къща.Обикновен разговор с тях-не помага.Отстоянието на тяхната тоалетна от улицата е 3 метра, пътното платно е 4 метра и още 3 метра до оградата ни.Чух и слухове, че тоалетната им е изградена в близост (около 1 метър) от главният водопровод захранващ селото.Тръбите на водопровода са интернит.Въпросите са следните:
    1.Имат ли право тоалетната им да е в такава близост до нашата къща?
    2.Към кого да се обърна, за да видя от къде минава главният водопровод? (Изключваме кметът на селото и администрацията, тъй като те го играят защитник)
    3.Мога ли, обръщайки се към ХЕИ (РИОКОЗ) или друга институция да поискам затварянето на тази тоалетна или ще се раминат само с акт и препоръка?

    Благодаря за вниманието.
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

  • #2
    От: Отстояние на външна тоалетна

    Нещо не е наред .....на 10 метра не би трябвало да се усеща .....До скоро на моето село имахме външна тоалетна на 50 см от оградата на комшиите...никога не е имало миризми...септична яма........преди 1 година съборих тая тоалетна понеже направихме райграс,детски кът.....вкарахме тоалетните в къщата....но вече съм осигорил място и материяли за нова външна тоалетна...на село нестава без такава....При отсъствие на канализация комшиите са си в правото.....ако има смрад виж хеи........с сигорност знам че прасе неможе да гледат.......има си изисквания....които трябва да бъдат изпълнени....хеи вършат работа тогава....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Отстояние на външна тоалетна

      Не би трябвало, но за жалост се усеща.....Да, там няма канализация, а за миризмата която се носи....нямам думи.Не е от животни, тъй като оборите им са много по-назад от нашето селище, а и не гледат прасе-10-тина кокошки и две кучета.Мерси все пак за насоката-ще се ходи до ХЕИ, за да се види какво може да се стои по въпроса.
      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

      Коментар


      • #4
        От: Отстояние на външна тоалетна

        Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
        Здравейте колеги.Знам, че е Неделя и всеки почива, но все пак имам едно питане.Да ви запозная накратко със случая.В провинцията, където е бабата тоалетната на съседите мирише меко казано отвратително.Миризмата се разнася и до нашата къща.Обикновен разговор с тях-не помага.Отстоянието на тяхната тоалетна от улицата е 3 метра, пътното платно е 4 метра и още 3 метра до оградата ни.Чух и слухове, че тоалетната им е изградена в близост (около 1 метър) от главният водопровод захранващ селото.Тръбите на водопровода са интернит.Въпросите са следните:
        1.Имат ли право тоалетната им да е в такава близост до нашата къща?
        2.Към кого да се обърна, за да видя от къде минава главният водопровод? (Изключваме кметът на селото и администрацията, тъй като те го играят защитник)
        3.Мога ли, обръщайки се към ХЕИ (РИОКОЗ) или друга институция да поискам затварянето на тази тоалетна или ще се раминат само с акт и препоръка?

        Благодаря за вниманието.
        Здравей колега,
        За самото отстояние от вас не съм сигурен , но съм сигурен ,че от оградата им трябва да има мин. 3 м което се нарича сервитутна зона.Същото важи и за "постройки" около съоръжения на ВиК.Т.е. при евентуален проблем трябва да има място този водопровод да се отремонтира.Затова хората преди сторителство съглазуват визи за проектиране където се отбелязват всички комуникации.Отчитам и момена ,че говорим за село където много от нещата или са препознати или поне там не знаят какво е ЗУТ или пък на никой не му пука.
        За миризмата мисля ,че няма какво да направиш , но определено може да поискаш от ХЕИ изследване на водата , и да пуснеш едно питане до ВиК по район аджиба може ли върху тръбопровод едва ли не да се строи тоалетна със септична яма.
        Мисля , че не могат и да ти откажат скица или схема на това къде минава водопровода , не конкретно за чуждия парцел , а като цяло.
        Но бъди сигурен ,че тръгнеш ли така остро много други работи ще се "размиришат"
        "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
        "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

        Коментар


        • #5
          От: Отстояние на външна тоалетна

          Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
          Не би трябвало, но за жалост се усеща.....Да, там няма канализация, а за миризмата която се носи....нямам думи.Не е от животни, тъй като оборите им са много по-назад от нашето селище, а и не гледат прасе-10-тина кокошки и две кучета.Мерси все пак за насоката-ще се ходи до ХЕИ, за да се види какво може да се стои по въпроса.
          Ето временно решение за миризмата. Купи натриев хипохлорид , но на прах. Може и иначе да се нарича????.... но това е едновремешната вар която се слагаше когато обществените тоалетни бяха с клекала и миризливи . Ръси се и миризмата се потушава. Не е скъпа тази вар .Дай им на комшиите и дано се окажат хора?
          Едно поръсване със 100 гр ти решава проблема за доста време ( с миризмата ).Дано поне малко ти олекне!
          И поръси наоколо (около кенефа) за да се убие попилата в почвата миризма После само вътре да си ръсят веднъж на две седмици.
          Успех !

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X