Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете в избора на ски маска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете в избора на ски маска

    Здравейте! Абсолютно начинаещ скиор съм и в момента съм на етап избор на ски маска. Очите ми са сини и слънцето много ме дразни. Особено зимата. По принцип при ходене по улицата и за шофиране ползвам поляризирани слънчеви очила и с тях се чувствам добре. Иначе направо си плача. След доста четене реших, че най-удачно ще е да си взема фотохроматични. Спрял съм се на следните маски: .........................
    ......................
    ....................
    но не ми е ясно дали термина "Фотосензитивна плака Varioflex " означава, че плаката е фотохроматична.
    Ще съм благодарен на всички за мненията и съветите. Благодаря Ви! Поздрави.
    Последно редактирано от Райковски; 02-02-17, 20:18. Причина: НЕПОЗВОЛЕН ЛИНК

  • #2
    От: Помогнете в избора на ски маска

    Качи само снимки на маските, без търговски линкове, защото не е позволено. Тогава ще получиш мнения и съвети.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете в избора на ски маска

      А така! Ама как ставаше това? Извинявам се за допуснатата грешка!

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете в избора на ски маска

        Запазваш си само снимката и я пращаш тук заедно с името на модела. Друг вариант е да напишеш моделите в гугъл и тук да постнеш чужди сайтове, но не и български! Извини ме, но си има правила.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете в избора на ски маска

          Много отговори на 1 въпрос.
          Аз смених 4-5 докато не получих възможността на пистата да ги тествам.
          Но няма универсална и в зависимост от времето и скоростта с която карам сами нужни поне още 2.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CEBE Verdict whitevariochrom.jpg
Прегледи:1
Размер:24.4 КБ
ID:5742618Очилата на Cebe са проектирани и изработени така, че да задоволят изискванията и на най-взискателните клиенти. Този модел е със фотохроматична суперкачествена висококонтрастна плака, която реагира при промяна на светлината. Колкото по-силна светлина навлиза в очилата, толкова по-тъмен става цвета на плаката. Дизайна на рамката е направен така, че да осигури максималнен визуален комфорт с оптимално периферно зрение. Рамката и закрепването на лентата прилягат много добре на почти всички модели каски. Три слоя мека материя от вътрешната страна на рамката за повече комфорт при допир с лицето. Широка ластична лента със силиконов слой държи очилата на място при агресивно каране, скокове или каране в пудра.
            Плака - Variochrom – фотохроматична висококонтрастна плака, която реагира при промяна на светлината
            Рамка - бяло
            Филтър категория - S1 - S3
            100% филтриране на UV лъчи
            пропускливост на светлината - 73 - 16% подходящи за всяко време
            ref. 1566P001M

            производител: Cebe - Франция

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CEBE Legend black [Variochrom.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5742619Тези очила са подходящи за ски, сноуборд и всякакви зимни спортове. Този модел е със фотохроматична суперкачествена висококонтрастна плака, която реагира при промяна на светлината. Колкото по-силна светлина навлиза в очилата, толкова по-тъмен става цвета на плаката. Благодарение на атрактивния си дизайн, двойната огледална плака и удобната форма на рамката, която приляга на всяко лице, CEBE Legend е чудесен избор за любителите на зимни спортове. Широки сферични плаки от поликарбонат осигуряват оптимално периферно зрение и отличен визуален комфорт, както и 100% UV защита за очите. Системата за проветрение не позволява запотяване от вътрешната страна на плаката. Очилата са с ластична лента, която е закрепена към рамката с подвижен клип, който се движи, за да пасне идеално на всеки модел каска. POLYCARBONATE OUTER LENS - Широки сферични плаки от поликарбонат осигуряват оптимално периферно зрение и отличен визуален комфорт.
            ACETATE INNER LENS - Системата за проветрение не позволява запотяване от вътрешната страна на плаката.
            ANTIREFLECTIVE COATING - огледално покритие на плаката, което я прави подходяща за дни с интензивно слънчево греене.
            Плака - Variochrom – фотохроматична висококонтрастна плака, която реагира при промяна на светлината
            Рамка - черно
            Филтър категория - S1 - S3
            100% филтриране на UV лъчи
            пропускливост на светлината - 73 - 16%
            подходящи за всяко време. Оранжевата плака осигурява отличен визуален комфорт като увеличава контраста на цветовете в лошо време, а в слънчеви дни максимално филтрира вредните UV лъчи.

            ref. 6488/1570P009L

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bolle Emperor 21302 Blue - GreyBlue Argyle.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5742620Тези очила са подходящи за ски и сноуборд и други зимни спортове, които изискват сигурна защита и усещане за комфорт по време на практикуване на любимите занимания и в по-екстремни условия.Всички модели Emperor са с плаки от поликарбонат и осигуряват пълна защита от вредните ултравиолетови лъчи, по-леко тегло и имат добра устойчивост на надраскване и при удар.Този модел има много добро периферно виждане,мека и удобна силиконова рамка,двойна плака с много добра система за проветрение и съвместимост с всички модели каски.
            Equalizer vent-техническа водоустойчивост,дишаща технология предпазва плаката от изпотяване, като позволява на въздушният поток да преминава в двете посоки, прецизна оптика запечатана в двойна плака.
            Carbo-Glas- защитна броня която пердпазва плаките от надраскване и ги запазва за да виждате ясно.
            Double Lens- създава двойна термична бариера срещу студеният въздух от вън и влагата. Двойната плака не позволява да се образува конденз при интензивна дейност.
            P80+Layer-тази система осигурява максимална защита от замъгляване и не позволява да се образутат капки вода по плаките.
            UV Protection- всички очила на Bolle имат UVA/UVB защита до 400 нанометра.
            Плака- Modulator Citrus Gun-Оранжева фотохроматична плака със сребърно огледално покритие,адаптира се мигновенно към променящите се условия осветеност.

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Много отговори на 1 въпрос.
            Аз смених 4-5 докато не получих възможността на пистата да ги тествам.
            Но няма универсална и в зависимост от времето и скоростта с която карам сами нужни поне още 2.
            Ясно ми е, че както казват руснаците "на вкус и на цвет ски маска нет" ама поне малка насока кажи! Поне дали си струват фотохроматичните такива.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BOLLE Gravity  White Diagonal.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5742621Тези очила са подходящи за ски и сноуборд и други зимни спортове,които изискват сигурна защита и усещане за комфорт по време на спорт.Плака от поликарбонат която осигурява пълна защита от вредните ултравиолетови лъчи, по-леко тегло и имат добра усойчивост на надраскване и удар.Този модел предлага много добро периферно виждане,мека и удобна силиконова рамка,двойна плака с много добра система за проветрение и са съвместими със всички модели каски на BOLLE.
            Flow-Tech Venting-конструкцията на рамката и двойната плака са изработени така,че да се оптимизира проветрението от вътрешната страна на плаката.
            Double Layer Face Foam-два слоя от супер мек дунапрен, завършен с фин микрополар е единственото, което се чувства при допир с лицето.
            OTH ( Over the Helmet) -този модел на Bolle е изработен и проектиран съобразно дизайна на новите каски.
            Doble Vented PC Lens- уникалният дизайн на двойната плака с рамката е херметически затворен,което елиминира запотяването и осигурява много добро проветрение и отлична видимост.
            P80 Plus/ Carbo Glas- тази технология разработена от Bolle е използвана при плаките от поликарбонат и осигурява максимална защито от надраскване и замъгляване на плаката от външната страна.
            100% UV Protection-плаките на всички модели Bolle са със UV защита и блокират 100% вредните ултравиолетови лъчи то 400 нанометра.
            Плака -Photohromic -суперкачествена плака.
            Филтър-cat. 1-3,с видимо предаване от 15% до 45% светлина.
            Те са идеални за каране както при ярка слънчева светлина, така и при мъгла, сняг и тъмно.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Alpina-OpticVision-DH-Black.png
Прегледи:1
Размер:220.0 КБ
ID:5742622• С фотосензитивна плака Doubleflex• 100% UV A, B и C защита
            • Вентилационна система Turbo Venting
            • Термоизолационен слой Thermocoating
            • Система Thermoblock против замъгляване
            • Фотосензитивна плака Varioflex с висок контраст
            • Airframe venting - Използването на специално покритие, което оптимизира обмена на въздуха вътре в очилата.Тази циркулация на въздуха изпарява влагата, като не позволява на обектива да се замъглява
            • Venting Frame - Отвори в страничната и долната част на рамката на маската позволява на въздуха да влезе във вътрешната им част, което предотвратява тяхното замъгляване. Въздушният поток е индиректен, така че очите се напрягат.
            • Hinge Band - Лентата на ски маската е прикрепена на куки на външната част на рамката. Това осигурява удобство, особено когато носите маската заедно със ски каска
            • Over the glasses – Ски маската е адаптирана за носене на очила с диоптър.
            Специално за тези не можах да разбера дали са фотохроматични или не?
            Последно редактирано от Райковски; 02-02-17, 21:39.

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете в избора на ски маска

              Доста фирми, продават вече очила със бързи сменяеми плаки на магнити - качват се за две секунди. Взимаш си маска и набор от плаки и си тестваш "на живо" на пистата.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете в избора на ски маска

                Каквото и да избереш на френската фирма Julbo, няма да сгрешиш. Има и с фотохроматични плаки.
                Поздрави !
                Nissan Pathfinder 2.5 dci

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете в избора на ски маска

                  Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                  Каквото и да избереш на френската фирма Julbo, няма да сгрешиш. Има и с фотохроматични плаки.
                  Поздрави !
                  Интересно има ли марка, с която да сгреши?!?

                  Иначе, маски, каски, обувки, ръкавици и т.нт се купуват в магазина, а не във форума. Ако вече си обиколил магазините и си направил шорт лист от неща м/у които се колебаеш, тогава можем да помогнем...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете в избора на ски маска

                    Ползвам последната на Алпина - доволен съм , вентилацията е добра , не се изпотяват .
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете в избора на ски маска

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Интересно има ли марка, с която да сгреши?!?

                      Иначе, маски, каски, обувки, ръкавици и т.нт се купуват в магазина............

                      Маке му и трьн,тук шспорим.Маска по нета,каска от 240 на 85 кинта,обувки от 650 на 130,рькавици на половин цена та 75 кинта............Маската за средна глАва,няма как да го обьркаш,каската ти трябва шивашки метьр да си премериш екватора над веждите и да си избереш над средната хубост които като размер варират поне 5-6 см та няма бьркане,обувките са на см. и те - стьпваш на един лист,очертаваш,мериш от пета до палец и добавяш още 1/2 или 1 см.Рькавиците малко куцат,че повечето фирми са на С ,М или Л сьс ХЛ.Намираш кой продава ХЕСТРА,мериш си от средния прьст до края на дланта колко см. са и по таблица разбираш,че си някьде около 9 или 10 или 11 размер като на тия размерите им почват от нищо та да БАААААСИ ЛАПИТЕ.
                      Е под 80 долара трудно им се намират свестни рькавици ма то и средна хубост М са там някьде,айде 10 кинта разлика да има,кинтите у долари тук.

                      Та на кратко баш по нета става еле ако можеш да ги вьрнеш след проба у вас.

                      Сега дебна ОУКЛИ скиорски,в магазина лесно ма им искат едни 240 долара,а аз толкова ще дам ако жена ми кара гола пред мен.Поне не се навива на тоя фифел то сега ги ровя на не повече от 100 кинта пак по нета.

                      Другото което е,че АЗ поне ТУК не сьм срещал магазин който да е зареден с всичко което ми е на списька пьк по нета тоя проблем го няма.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогнете в избора на ски маска

                        Ми аре да спориме - вчера в магазина на Salomon ми мериха тиквата, не със шивашки метър, а бележи - със специално смарт устройство за тикви, което показа 57 см. А са познай кой размер каска си купих? Ако вече си премерил всичко, на ясно си какво ще купуваш и не бързаш, тогава спокойно може да дебнеш за оферти по нета.

                        Иначе разнообразието е наистина проблем, особено в БГ.
                        Последно редактирано от bushiDO; 05-02-17, 12:27.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогнете в избора на ски маска

                          Хайде да не спорите и да не цапате темата на човека.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогнете в избора на ски маска

                            Ползвам нещо подобно на второто CEBE и съм страшно доволен,
                            но маска, каска, ръкавици и обувки се взимат с мерене и тестване

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогнете в избора на ски маска

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Ми аре да спориме - вчера в магазина на Salomon ми мериха тиквата, не със шивашки метър, а бележи - със специално смарт устройство за тикви, което показа 57 см. А са познай кой размер каска си купих? Ако вече си премерил всичко, на ясно си какво ще купуваш и не бързаш, тогава спокойно може да дебнеш за оферти по нета.

                              Иначе разнообразието е наистина проблем, особено в БГ.

                              Това лесно - аз имам един Соломон,ония тежащия 370 грама или там някъде по спомени,сертификация за ски както и за скално катерене.При положение,че мойта тимберица е 58 то като я нахлупиш размер М в началото ти се струва тясна,но повярвай ми след първите 3 минути не се усеща с часове пък и имаш 4 зъба за стягане.Модела Соломон MTN Charge, не ме харесва форума та не ми качва снимките да ме видиш какъв съм чаровен с нея.

                              Взел си Л вместо М и ако съм познал тая лесна гатанка ш черпиш.

                              Дай друго,за очила да спорим.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X