Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължително ли е да се карат ски с каска ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задължително ли е да се карат ски с каска ?

    Понеже много хора твърдят, че било безопасно карането без каска, пускам тази анкета. Обосновете отговорите си и споделете мнение. Когато отбележите друг отговор, кажете какъв е той.
    Според мен каската е задължителна, защото никога не се знае, какъв ръб ще нацелиш, като паднеш.
    31
    Задължително, няма значение дали скиорът е професионалист, или аматьор.
    77.42%
    24
    Зависи дали скиорът е професионалист, или аматьор.
    3.23%
    1
    Каската е само аксесоар, не е нужна при карането на ски.
    3.23%
    1
    Друг отговор.
    16.13%
    5
    Последно редактирано от Райковски; 12-10-13, 18:20.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Трябва ли да се кара с каска ?

    И да и не. Аз съм любител и не слагам такива прибори, тъй кат не се силя...а и не ме бива, много - много. Иначе ако си PRO, слагай си каска, по - безопастно е. АМА РАЗБИРА СЕ, всеки каквото си иска това прави.

    Коментар


    • #3
      От: Трябва ли да се кара с каска ?

      Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
      И да и не. Аз съм любител и не слагам такива прибори, тъй кат не се силя...а и не ме бива, много - много. Иначе ако си PRO, слагай си каска, по - безопастно е. АМА РАЗБИРА СЕ, всеки каквото си иска това прави.
      Ами преди 3 години ей тъй реших да си купя каска - хареса ми просто! И същата година, аз любител, та дрънка така се сУрнах на пистата и каската ми с такъв трясък се удари в една от отлетелите ми ски, че даже не ми се мисли какво би станало ако не я бях купил! Веднага на другия ден купих и на жената!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Трябва ли да се кара с каска ?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ами преди 3 години ей тъй реших да си купя каска - хареса ми просто! И същата година, аз любител, та дрънка така се сУрнах на пистата и каската ми с такъв трясък се удари в една от отлетелите ми ски, че даже не ми се мисли какво би станало ако не я бях купил! Веднага на другия ден купих и на жената!
        А, така! Трябва да си пазите - жените.
        Аз не слагам каска, тъй като не мога да карам, пълен некадърник съм с тия ски и сноуборда. Даже бих казал, че не падам ама просто съм от хората на който не им се отдава.Минавам 10 метра и айде стой,спри и пак така... По - скоро трябва да слагам каска, когато карам кънки, за лед. Е, там съм най - голямата атракция, не мога да се задържа повече от 3 секунди прав. Там наистина имам повече инциденти, от колкото в планината със ски. Макар, че ако ми разрешават да си ползвам каската от мотора бих си я сложил и да си карам. Но тази година задължително ще съм с каска. Тъй като мисля да прескоча level 1 във карането на ски!

        Коментар


        • #5
          От: Трябва ли да се кара с каска ?

          Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
          А, така! Трябва да си пазите - жените.
          Аз не слагам каска, тъй като не мога да карам, пълен некадърник съм с тия ски и сноуборда. Даже бих казал, че не падам ама просто съм от хората на който не им се отдава.Минавам 10 метра и айде стой,спри и пак така... По - скоро трябва да слагам каска, когато карам кънки, за лед. Е, там съм най - голямата атракция, не мога да се задържа повече от 3 секунди прав. Там наистина имам повече инциденти, от колкото в планината със ски. Макар, че ако ми разрешават да си ползвам каската от мотора бих си я сложил и да си карам. Но тази година задължително ще съм с каска. Тъй като мисля да прескоча level 1 във карането на ски!
          Ами представи си както си спрял на пистата без каска /тъй като си левел 1/ в теб с пълна скорост се врязва сноубордист! На мен за последните три години два пъти ми се случва! Няма да ти казвам на какво кълбо ставахме!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Трябва ли да се кара с каска ?

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ами представи си както си спрял на пистата без каска /тъй като си левел 1/ в теб с пълна скорост се врязва сноубордист! На мен за последните три години два пъти ми се случва! Няма да ти казвам на какво кълбо ставахме!
            Точно поради тази причина, тази година ще съм с каска. Стига сме се правили на мъже.

            Коментар


            • #7
              От: Трябва ли да се кара с каска ?

              Каската е задължителен аксесоар, като е важно да е правилната според сезона/спорта и да бъде точно по размер. Аз при спускане с колело, през зимата от х. Алеко към София буквано разцепих една, след като се хлъзнах на лед. Не знам как не си счупих врата, но от тогава карам колело само през лятото...

              И на двамата ми братя се случва по два пъти едно и също. Две пътеки/писти се събират в една и... скиорите също в един. А другото е да се подхлъзнат на изорана писта.
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #8
                От: Трябва ли да се кара с каска ?

                Бащата на времето като е тренирал ски бягане групата се е качвала на разни многоседмични лагери нагоре по Витоша.

                На един от тях едно от алпийчетата се нацепило в дърво. Счупен череп. Пренесли го на една от масите в хижата и наблюдавали намаляващите му прохърквания в пълна безпомощност.

                Издъхнало на носилката докато го смъквали надолу опитвайки се да се доберат до санитарите които се опитвали да се доберат до тях нагоре след като линейката им закъсала в преспите някъде по пътя. От тогава си има слабост към каските... въпреки че по ония години - и да искаш не е имало. Поне не за скиори май.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Трябва ли да се кара с каска ?

                  И аз не бях фен на каските, но тази година февруари месец, се хлъзнах на един лед и направих няколко задни кълбета, като при всяко си удрях главата в снега. Главата ме боля няколко дена, а цицината беше повече от прекрасна. От този момент, реших, че купуването на каска е повече от необходимо.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трябва ли да се кара с каска ?

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    ..удрях главата в снега. Главата ме боля няколко дена, а цицината беше повече от прекрасна..
                    Сняг или лед? Щото снега е мекичък принципно..
                    А като цяло, темата трябва да бъде "Трябва да се кара с каска" без анкета.. Де що е спорт хората са открили топлата вода и са разбрали, че каската е не животоспасяваща!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трябва ли да се кара с каска ?

                      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                      Сняг или лед? Щото снега е мекичък принципно..
                      А като цяло, темата трябва да бъде "Трябва да се кара с каска" без анкета.. Де що е спорт хората са открили топлата вода и са разбрали, че каската е не животоспасяваща!
                      Сняг, направен от оръдия, тоест лед, тоест твърдо.
                      Каската е НЕ животоспасяваща ? Не съм съгласен.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трябва ли да се кара с каска ?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Сняг, направен от оръдия, тоест лед, тоест твърдо.
                        Каската е НЕ животоспасяваща ? Не съм съгласен.
                        Моя грешка в писанията.. Каската Е животоспасяваща..
                        За другото, тези оръдия, не знам, но съм карал и падал от мотор, без каска с 40км/ч. и знам, че ако имах каска нямаше да страдам толкова след това..

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Трябва ли да се кара с каска ?

                          Зависи, слагал съм каска само на по тежки състезания, от сорта на супер г и спускане. Когато карам за удовоствие ползвам само шапка, всеки има право на собствен избор и не съветвам никой да кара без каска, ако смята че му е нужна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Трябва ли да се кара с каска ?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Зависи, слагал съм каска само на по тежки състезания, от сорта на супер г и спускане. Когато карам за удовоствие ползвам само шапка, всеки има право на собствен избор и не съветвам никой да кара без каска, ако смята че му е нужна.
                            Прав си, но сигурността не вреди на никой. А и не знам, като падна, какъв чеп, или бабуна ще нацеля с глава.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трябва ли да се кара с каска ?

                              Аз затова си карам лека полека и гледам да не падам.На малчо каската му има бая драскотини от некадърни сноубордисти дето се ръчкат между скиорите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X