Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да ходим на ски почивка ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да ходим на ски почивка ?

    Ски сезонът още не е започнал, но нека бъдем подготвени от сега. Тази тема е за препоръчване на курорти и хижи, където ски почивката би била рай.
    Пускам темата рано, за да може отсега да се дават съвети и препоръки, за предстоящия ски/сноуборд сезон.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Къде да ходим на ски почивка ?

    Австрия.
    Вярно малко по-скъпо е ама караш цял ден, без да има опашки по лифтовете.

    Коментар


    • #3
      От: Къде да ходим на ски почивка ?

      Ако целта е да изкараш супер семейна ваканция където и да отидеш БЕЗ Банско, ще се кефиш на живота.
      Ако търсиш алкохолен, секс туризъм + километри опашки по лифтовете - добре дошъл си, мога да съдействам с намирането на "най- шикозната " кръчма

      Коментар


      • #4
        От: Къде да ходим на ски почивка ?

        Глас и от мен за Австрия.. Роднини ходиха миналата и по-миналата година, дори споделят, че са похарчили по-малко от колкото на български ски курорт.

        Коментар


        • #5
          От: Къде да ходим на ски почивка ?

          Десо, и аз съм чувал, че излиза по-евтино в Австрия.
          Иначе аз всяка година си ходя на пистата на Беклемето. За тези които не знаят, затваря се прохода Троян-Кърнаре и се прави на писта, като пистата минава през два завоя.
          Освен тази писта, има още две. Картата за влека е от порядъка на 5-10 лева. Има няколко хотелчета, които са на много добро ниво.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #6
            От: Къде да ходим на ски почивка ?

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            ................ затваря се прохода Троян-Кърнаре и се прави на писта, като пистата минава през два завоя.
            ...... Има няколко хотелчета, които са на много добро ниво.
            Лятото минах през Беклемето и ми хареса за едноседмичен зимен престой - може би през февруари. Колега, можеш ли да споделиш как е ситуацията през зимата. През Троян ли се стига до Беклемето? Има ли достатъчно сняг, през седмицата има ли много хора, кой хотел е най-читав?

            Коментар


            • #7
              От: Къде да ходим на ски почивка ?

              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
              Лятото минах през Беклемето и ми хареса за едноседмичен зимен престой - може би през февруари. Колега, можеш ли да споделиш как е ситуацията през зимата. През Троян ли се стига до Беклемето? Има ли достатъчно сняг, през седмицата има ли много хора, кой хотел е най-читав?
              Единственият път, през зимата, е през Троян. През седмицата няма много хора, събота и неделя е повече гъчканица, но е в рамките на допустимото. А до снега.. всяка година е различно. По принцип всяка зима има, има и оръдия за изкуствен сняг. А до хотелите, с никой няма да сбъркаш, само където някои са на 15 минути пеша от пистата. И аз всяка година ходя Февруари месец. Ако искаш, ще те държа в течение, какво е състоянието на пистите, аз така или иначе ще го правя.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Къде да ходим на ски почивка ?

                Благодаря за бързия отговор. Ще планувам отпуската поне месец по-рано, така че няма да имам голям избор с датите. Макар че имам вила в Боровец, Беклемето ми хареса като място за спокойна почивка, където мога да уча децата да карат ски.
                Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Къде да ходим на ски почивка ?

                  Малката писта е много подходяща за учене на деца. Наистина е спокойно място. Когато със сигурност решиш датите, информирай ме, да видя какво е състоянието на пистите и да споделя.
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде да ходим на ски почивка ?

                    ОК, благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде да ходим на ски почивка ?

                      Австрия! Не е по-евтино, но отношението цена-качество е много, много по-добро!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде да ходим на ски почивка ?

                        Чужбината е ясна, навсякъде е по-добре уредено от тук, но и по-скъпо
                        Готино е на Добринище, който не е ходил, да отиде. Не очаквайте лукса от Банско обаче.
                        Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                        Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде да ходим на ски почивка ?

                          Всичко без Банско в БЪЛГАРИЯ си е ОК, най-поддържаните писти според мен са на Боровец и Мечи Чал. Бабин зуб в Сърбия е прекрасно място на 130км. от София. Картала-мястото където единствено не съм бил в България, ако някой има впечатления-бих се радвал да сподели, чувал съм само хубави неща до момента.

                          Иначе в топ-класацията ми- Терескол, Кавказ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде да ходим на ски почивка ?

                            От скромния ми опит и семейните почивки да споделя: 2 пъти на Пампорово - на родителите ми им хареса тази черта, че курорта носи собствения си дух на планината хората са гостоприемни и става веселба.. Пистите, честно казано ми бяха малко а и ако е през Януари и почивни дни изобщо лифтовете се задръстват.. Тази година бяхме на Банско - пистите са по-добре от тези на Пампорово, на кабинковият лифт ставаше опашка сутринта но за 20 минутки се внимаваше. Като инфраструктура пълен минус - хотели нахвърляни, молове чужденци лудница. В механите също не не допадна претрупана история и доста скъпа..
                            Живот и здраве, Януари 2014 ще споделям впечатления от Австрия
                            Non scholae sed vitae discimus.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде да ходим на ски почивка ?

                              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                              Десо, и аз съм чувал, че излиза по-евтино в Австрия.
                              Иначе аз всяка година си ходя на пистата на Беклемето. За тези които не знаят, затваря се прохода Троян-Кърнаре и се прави на писта, като пистата минава през два завоя.
                              Освен тази писта, има още две. Картата за влека е от порядъка на 5-10 лева. Има няколко хотелчета, които са на много добро ниво.
                              Можеш ли да дадеш малко по-подробна информация за Беклемето. Интересуват ме какви съоръжения има, кога работят, какви са постите по трудност. Казваш че картата е 5-10лв, от какво зависи.
                              Също и за хотелите ако може. И най-важното е има ли къде да се паркира кемпер около пистите?
                              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                              BMW F650CS
                              Радо о885 5о 59 5о

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X