Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ски курорт Картала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ски курорт Картала

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:5999620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 034.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5999621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:241.7 КБ
ID:5999631

    Ето и от мен едно много добро място за ски на добра цена.Било за един ден било за повече.Ходил съм няколко пъти винаги съм оставал доволен има и евтина кръчмичка в близост до детската писта.Ако линка го има някъде се извинявам не съм видял-заповядайте http://www.kartalaski.eu/index.php/bg/
    Последно редактирано от Zahari007; 29-01-13, 08:34. Причина: Редакция

  • #2
    Ски курорт Картала

    Полезно за ски курорт Картала, отделих го в отделна тема.
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Ски курорт Картала

      Изглежда интересно, мисля да го пробваме това приятно местенце.
      Дайте информация за пътя до там, как е почистват ли го, дупки има ли много, да знам с каква кола да тръгваме.
      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

      Коментар


      • #4
        От: Ски курорт Картала

        Тръгваш с каквато кола намериш единственото условие е да е с две задвижващи зимни гуми.Може да има сняг на десетина км. преди да достигнеш пистата,но като цяло пътя го обработват.Завойчета има доста пътя не е осеян с дупки нормално за каране-Влизаш в Благоевград въртиш се на кръговото и тръгваш посока Механа Воденицата с. Бистрица и м. Бодрост.Центъра на града ти остава от ляво ти си успоредно на реката.Растоянието града пистата е 25-30км.В сайта гледам че има и карта може да е от полза.Приятно каране...

        Коментар


        • #5
          От: Ски курорт Картала

          Като трудност и дължина как са пистите? И колко са?
          www.offnews.bg

          Коментар


          • #6
            От: Ски курорт Картала

            Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
            Като трудност и дължина как са пистите? И колко са?
            http://www.kartalaski.eu/index.php/b...t/lifts-trails
            LZ1ZAH

            Коментар


            • #7
              От: Ски курорт Картала

              Дайте информация за състоянието на пистата. Наканил съм се да се кача с колата да видя каква е ситуацията.
              Но да видим какво ще времето тази седмица.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                От: Ски курорт Картала

                В планината термина "какво ще е времето" не важи особено. Справка миналата сряда 23 януари. Като цяло се чудех дали изобщо да тръгвам, на 21.01. в София измерих температура от +18 градуса, за какви ски говорим изобщо. Но както и да е, решили сме- тръгваме. Към обяд пристигаме в Добринище, температурата беше 8-9 градуса над нулата слънчево, сухо, пролет направо. Викам си "край, горе всичко се е стопило". С голяма доза недоверие поехме към пистата при долна станция на лифта, х. Гоце Делчев.
                Качвайки се към пистата, още по пътя нагоре, пропорционално на изкачването, се появяваше и снега около нас. Писта имаше и работеше, каращите бяха доволни. На другия ден заваля и за три-четири часа натрупа толкова сняг, колкото не е валял цяла зима в София.
                Така че вече не си правя никакви изводи за времето в планината от това, което се случва долу в населените места. Долу може да пече слънце, горе да е виелица и обратното.
                Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                Коментар


                • #9
                  От: Ски курорт Картала

                  Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                  Тръгваш с каквато кола намериш единственото условие е да е с две задвижващи зимни гуми.Може да има сняг на десетина км. преди да достигнеш пистата,но като цяло пътя го обработват.Завойчета има доста пътя не е осеян с дупки нормално за каране-Влизаш в Благоевград въртиш се на кръговото и тръгваш посока Механа Воденицата с. Бистрица и м. Бодрост.Центъра на града ти остава от ляво ти си успоредно на реката.Растоянието града пистата е 25-30км.В сайта гледам че има и карта може да е от полза.Приятно каране...
                  Колата е с 4 чисто нови зимни гуми, от които задните са задвижващи
                  Проблеми няма да има, щом пътя се обработва. Срамотa е , че съм ял и пил във Воденицата (преди 10-ина години де) , а сега не си спомням пътя. Ще се оправям с GPS-a
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ски курорт Картала

                    Съжалявам че те апострофирам . Но времето и аз не го гледам в града. В Благоевград е постоянно плюс. Но горе е друга работа.
                    На weather.bg дават седмична прогноза, която не е лоша. Там винаги посочват над 1200 м и над 2000 м. По това що горе се ориентирам.
                    Този сезон съм с късмет. След сняг съм на пистите.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ски курорт Картала

                      Днеска се качих на Картала:
                      Мнение за ски пистата:
                      Дължина - отлична.
                      Тип писта - за мен е червена, някои места от нея синя.Ако трябва аз да карам не бих я избрал - просто подготовката и уменията ми не за това ниво писти.
                      Състояние до 11 ч. беше добра - не мога да кажа отлична.След 11 ч. се насече и се образуваха бабунки, но не бабуни. Може би имаше пресен сняг и не беше обработена старателно.
                      Кабинка - видя ми се бавничка - засякох че качването до горе е 25 мин. Навярно днес са я пуснали на такава скорост, горе имаше вятър и малко навяване. Опашка - 20 човека - 10 мин.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ски курорт Картала

                        Да добавя,

                        Оказа се че Картала е фрий райдерско место. 50 % от клиентите караха извън пистата. Широките ски бяха бая и се качваха по двама най много трима на кабинката.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ски курорт Картала

                          Утре ще отскоча и аз до там и ще драсна някой ред.Учудва ме малко скоростта на кабинката миналия път ни качваше за 11-12мин. но е било по тихо най вероятно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ски курорт Картала

                            С мен пътуваше колега от София - каза че предишния път като е идвал кабинката се е качвала за 15-17 мин.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ски курорт Картала

                              Днес се качихме на Картала за целия ден се смениха четирите годишни сезона имаше много пресен неутъпкан сняг от сутринта.Пудра както му викат само че 15см.Лифта беше ужасно бавен както беше писал колегата но се оказа че имало проблем с някакви двигатели.Хора направо нямаше-може би прогнозата ги е отказала.Като цяло към обяд пистата се поутъпка от скиори и бордисти и стана добро каране.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X