Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

    Приятели, днес бяха гласувани спорните изменения в Закона за горите, с които Витоша ще може да бъде застроявана с писти и лифтове от "Витоша ски". Материята е спорна, но при всички положения новината е важна.
    Исках просто да ви осведомя как вървят нещата към момента, пък ако има какво да допълните, било то и мнение, е добре дошло

  • #2
    От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

      Мисля че всеки качвал се някога на Витоша е наясно, че с наличните лифтове и инфраструктура Витоша като курорт е пълна нула, не само това, но е и опасен за ползващите го. Да не говорим че надали има повече от 5 човека на този протест които са виждали истинският проект, малко тъпо ми се струва да се протестира за нещо което някой им е казал, че не е добро. Силно се надявам до няколко години да видим един конкурентен курорт на 20км от София в лицето на Витоша!

      Коментар


      • #4
        От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

        Важното е да се протестира.
        Както с шистовия газ.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

          Силно се надявам да не видим конкурентен курорст - планината не е само ски писти и лифтове. Някой неделни скиори нещо се самозабряват.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

            Витоша никога няма да е световен, дори европейски ски-център! Тук става въпрос за мангизи, не за туризъм...

            Коментар


            • #7
              От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

              А не бе за благотворителност става въпрос, не за мангизи...
              Световен ски-център? а якой да не би да се е залъгвал за това? Европейски? Е на Витоша се е провеждала Европейска купа през 80-те години, на писта Лалето има всички условия да се направи слалом и гигантски от висок ранг и сега (ако се хонорова пистата), в този смисъл спокойно може да стане един от многото Европйски ски-центрове. Пак ще го повторя в момента ски-съораженията на Витоша са опасни за скиорите, повечето лифтове са на повече от 30години и доволно амортизирани. Пистите и лифтовете не отговарят на модерните изисквания, единствения начин лифтовете да функционират нормално е да се заменят с нови, единственият начин пистите да отговарят на модерните изисквания е да се обособят писти, а не както сега да се кара кой-където иска.

              Коментар


              • #8
                От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                А кой им пречи да модернизират сегашните съоръжения, дори да ги заменят с нови? Действащият закон не!
                JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                Манол Денев

                Коментар


                • #9
                  От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                  Точно обратното досега закона не им позволяваше да заменят лифтовете, нямаха право на мястото на котвата да направят седалка например.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                    Драмата има ново развитие, което рязко накланя везните.

                    Шефът на ПП „Витоша“ отстранен, служителите си го искат

                    www.offnews.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                      Изключително свестен, съвестен и принципен човек - абсолютно невписващ се в стереотипа на държавен служител от този ранг. Даже много дълго се задържа на този пост, предвид родната обстановка.

                      Тези конкурси са ясни - името на кандидата не трябва да започва с "т" и да завършва на "ома". Конкурсът категорично е опорочен и имам неопровержимо доказателство - спечелил го е друг, а това няма как да стане, ако е обективен.

                      Цеко и компания пак си напазаруваха...
                      Последно редактирано от Obersturmbahnfuehrer; 27-02-12, 17:43.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                        Преди седмица, дойдоха на гости деца от чужбина, заедно със сина ми да карат ски. Канили сме ги от години, да дойдат на Витоша, да видят България. Знаеха за Алеко, нощната писта и т.н. Нямаше как да им откажа, имаха голям мерак, пък и ваканция.
                        Не знам колко ми костваше да ги карам всеки ден на Боровец... Но не е това въпроса.
                        Искам да работят пистите, лифтовете и всички съоръжения, поне на нивото на останалите курорти у нас.
                        За какво са виновни хората в София, най-големия град в България да не работи инфраструктурата в парка? Оправдания с този, онзи или еколози въобще не минават.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                          Не знам или поне аз не познавам някой да е против да има ски на Витоша, и аз съм за модернизиране и разширяване на пистите на Витоша но в разумни граници де! И не по начина по който става сега с извиване на ръце(нищо неработещо на Витоша)
                          LZ1ZAH

                          Коментар


                          • #14
                            От: Промените в Закона за горите минаха на първо четене днес...

                            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                            Точно обратното досега закона не им позволяваше да заменят лифтовете, нямаха право на мястото на котвата да направят седалка например.
                            Колега в пълна заблуда си дали,ако "палячето цеко" подмени съоръженията ще му излезе сметката?
                            А по начина по който взе всичко от предишния гъз, с пълното съзнание какво има право да прави и какво не затова го мразят ,защото сега като стопанин има право да работи и да не работи,в случая извива ръцете на нас където от както сме се родили сме били в планината/Витоша/
                            Ако си купувам камион винаги знам,че не мога да го регистрирам като самолет нали?,ама понеже храня една сбирщина от чиновници/ дрисльовци/и се надявам,че дребните душици ще ми решат проблема с регистрацията в бъдеще.
                            Ето това прдставлява долната душица на това човеченце.
                            Като цяло моето мнение е:благодаря аз не искам второ Банско в София.
                            Защото,ако сега дърварите се радват,то сълзите ще ронят техните наследници.
                            Последно редактирано от the_trident; 28-02-12, 11:30.
                            ПАВКО
                            0888802068

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X