Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прескачаща верига ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прескачаща верига ?

    Здравейте, имам проблем от доста време се каних да си го тунинговам колелото с повече скорости (Shimano 10 speed 11-46 Deore), дерайльор (Shimano Deore long 46 10 speed ), Верига(Shimano 10 speed ), само командата дето не е Шимановска, всичко до тук е добре настроено,превключва си добре скоростите, но проблема почва като мина на на по ниска скорост (5-10), веригата ми почва да прескача по плочата, но не постоянно или като е натоварена, просто си карам и от време на време прищраква и прескача, обаче при 1 или 2 скорост дори под голяма натоварване го няма този проблем, какъв може да е проблема според вас ?

  • #2
    Какво означава ниска скорост? По-лека ли?

    Коментар


    • #3
      Предавка с по малко зъби !

      Коментар


      • #4
        Веригата и венците не са сработени заедно от нови или обтегачът е в неправилно положение - крив нанякъде.
        Разбира се, може веригата да има блокирали и вече трудноподвижни прешлени, но това е елементарно. И предните две причини не са чудо нечувано.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          Веригата и венците не са сработени заедно от нови или обтегачът е в неправилно положение - крив нанякъде.
          Разбира се, може веригата да има блокирали и вече трудноподвижни прешлени, но това е елементарно. И предните две причини не са чудо нечувано.
          Относно първото, не е ли малко вероятно защото все пак веригата, обтегача и касетата са нови, и освен това че са от една марка са и от един клас, леко обтегача е изнесен на страни но предполагам че е така защото рамото му е бая дълго!

          Коментар


          • #6
            Значи са работили заедно от нови и тази хипотеза отпада. Всъщност си писал, че прескачането е по плочата. Плоча е предният венец. А може той да е припаснат по разтеглена верига. В такива случаи помага обръщането му, ако е на болтове.

            Коментар


            • #7
              Имах в предвид една от плочите на касетата, сега пробвах нещо друго, проблема го има като карам примерно на 6 скорост отзад и 1 отпред, а днес пробвах пак 6 отзад но 2 отпред и проблема изчезна, мисля че всичко идва че не се натяга веригата добре и за това прескача, защото като мина на по голяма скорост отпред се опъва повече веригата, тъй като съм с 46 зъба на 1 скорост, рамото на обтегача е много натегнато така че не мога да скъся още веригата, просто като минавам на 6-10 скорост, ще превключвам на 2-3 отпред!

              Коментар


              • #8

                Благодаря за дадените съвети, проблема е решен, оказа се че заради невнимание от моя страна защото не съм стегнал каплата добре, тя се е разместила леко в страни и Chainlina се е загубил, за това ми правеше проблеми!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X