Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черни Връх - Кладница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черни Връх - Кладница.

    ....уникално FR маршрутче!
    До Черни... 1ви Вариант - Пеша,
    2ри ~ - Романския Лифт.
    Към Конярника, но преди Конярника се отклоняваш, за към х.Селимица, и от там за Кладница.

    Та да започна...
    Решихме този път (най-накрая), да отидем от другата страна на Прекрасната Витоша! До Черни Вр. си бутахме.... солидно... час и половина от точка Голи Връх(лифтта), до Черни. Починахме...
    На"бронирахме" се, разкършихме... и надолу с пълна концетрация към заслон Седлото... много готина пътека, тясна като коловоз, с камъни обли... абе приказка. От Седлото се почва малък равен и лееек наклон, който ние го бутахме... та до Смилица. Гола поляна с гадни треви(доста дълбоки) и самия връх, представляваш една купчина камъни(гаден змиярник)... та пътеката за х.Селимица е от дясно на купчината, ние (по препоръка на едни дядо, хванахме лявата.
    Пътека, мноого добре маркирана, доста голяма денивелация, с големи камъни....Големи! На места има носене, наистина не може да се премине(не повече от 5м. носене)... През цялото време концентрирани на Макс... Пътеката наистина ни разби! Накрая следва една бърза поляна... и два пътя - левия-черен път, от горските или от Оффродъри, с едни забравен Урал, още с веригите на гумите.... Едни приятно големи коловози!!! Но на едно място наистина спяхме и гледахме с недоумение! Коловоз.... 70-80...см висок... като стена, незнам кога е карано и от кого.... но ме разби. Доста интересно ще е пролетта ... когато там ще е адското блато .
    Десния път... пак излиза на Кладница, и той е интересен, с камънак... та до пътеката която тръгва от дясната страна на Смилица, ...

    От там... Едния вариант, е да се включите в "Обиколката на Витоша"(равна тясна пътека, през цялото време пътеката се движи по водопровода, но наистина е досадна!) - Рударци,Владая и от там на караулката. От владая или рейс, или... по шосето. (първия път така се прибрахме)
    Втория... някой с кола да ви чака....
    Третия... на стоп.... Ние така направихме втория път, един пичага ни спря с едни бус.... и така.

    Интересен, доста тежък маршрут.... прекрасна красота....яз. Студена, продължението и сипеите на Витоша ...
    Който е по ФР.... наистина си заслужава!!!

    Ето и снимка на маршрута - от заслона съм го нарисувал... , малко след Черни Връх. Зуумнете за да я видите по-добре.

    Лек Ден.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Черни Връх - Кладница.

    Леко в страни от темата, ама гледам не е много оживена, та ще ми простите.
    Значи, моето колело едва ли ще издържи маршрути от типа на описания горе. Пък и нямам екипировка, т.е. поне каска май е нужна.
    Но да питам. Има някаква пътека от Железница минава над Бистрица, Драгалевци... Денивелация малка, казват й "инфарктната" пътека, т.е. била подходяща за хора със сърдечни заболявания защото нямало натоварване. Знаете ли до къде стига тази пътека ? (аз май знам от къде започва над Железница) Мисля, че за моето колело и "екипировка" ще става.
    По-добре късно, отколкото по-късно.

    Коментар


    • #3
      До: Черни Връх - Кладница.

      Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
      Леко в страни от темата, ама гледам не е много оживена, та ще ми простите.
      Значи, моето колело едва ли ще издържи маршрути от типа на описания горе. Пък и нямам екипировка, т.е. поне каска май е нужна.
      Но да питам. Има някаква пътека от Железница минава над Бистрица, Драгалевци... Денивелация малка, казват й "инфарктната" пътека, т.е. била подходяща за хора със сърдечни заболявания защото нямало натоварване. Знаете ли до къде стига тази пътека ? (аз май знам от къде започва над Железница) Мисля, че за моето колело и "екипировка" ще става.
      Това е така наречената хоризонтална пътека, никога не съм я минавал цялата, но от Железница минава над Бистрица от там над Симеоново (симеоновските езера), от там над Драгалевци (около Манастира) и подължава към Бояна и нататък...

      Коментар


      • #4
        До: Черни Връх - Кладница.

        Дамм, точно така. Или Обиколлна... Пътеката е приятна за разходка и то много. Равна, сенчеста... хубава! Пътеката, има и маркировка. Нарисувано е тук-там "100". Демек Обиколката на Витоша- 100км. Може и парцалчета да са останали... но ако я хванеш от Железница, с нормално каране... 10-15км/ч.. до Драгалевци си за не повече от 1-2 часа.Незнам къде живееш, но аз се прибирам понякога по маршрута Драгалевци-"инфарктна"-Бояна, защото съм в Бъкстон и ми е перфектно. Ако не си от тоя "край", по добре не слизай към Бояна,Боянската църква. Но наистина пътеката, разходка, за безЕкипировка,за кеф е ЧУДНА.

        Без екипировка по "Тематичния" маршрут си е извратено. Трак.. не мога да дам, защото нито ще издържи ГПС на колелото, нито пък имам. Нарисувал съм... картата... Малко първобитно е така със снимка на карта и надраскано на Paint, ама ... шанс.

        Лек ден на всички. Ако мога с нещо да помагам, казвайте.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X