Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колоездене около София!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колоездене около София!

    Понеже гледам че като че ли /поне на мен ми се струва/ има по скоро професионални теми та реших да се разпиша с едно лежерно предложение!!!
    Не може ли да си организираме приятни разходки с колела около София!?!?Без излишно натоварване!
    С джипа не се включвам в такива разходки щото ми е основна кола,но би ми било приятно да се запознаем фенове на колелата,макар че аз съм от много скоро такъв...
    Та евентуално може да се договаряме тук...
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Колоездене около София!

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    Понеже гледам че като че ли /поне на мен ми се струва/ има по скоро професионални теми та реших да се разпиша с едно лежерно предложение!!!
    Не може ли да си организираме приятни разходки с колела около София!?!?Без излишно натоварване!
    С джипа не се включвам в такива разходки щото ми е основна кола,но би ми било приятно да се запознаем фенове на колелата,макар че аз съм от много скоро такъв...
    Та евентуално може да се договаряме тук...
    И аз съм за!!!!!!

    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      От: Колоездене около София!

      Ще следя темата и когато имам възможност ще довтасам и аз
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #4
        От: Колоездене около София!

        И мойта джипка е основно возило, но не попречи да скъся пътя до вр. Мургаш с 4-5 км. Стига да не си дерем боицата.[emoji16] Та в тази връзка от Чурек е прекрасно- скоро разринато от булдозер- само баир.

        Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
        Марин Райковски

        Коментар


        • #5
          От: Колоездене около София!

          Аз. карам редовно около Банкя - има много хубави и интересни места.
          Много лесно. не е - зависи от критерия.
          Ако искате. заповядайте. ще ви водя. никой не ни гони. полека.
          Както писах в другата тема. ако е хубаво времето и не съм на тенис. съм готов.
          тел. ми е 0898 66 52 21.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: Колоездене около София!

            Да, и по вилните зони около Банкя има доста леки маршрутчета. А като се объркаш в някое сечище, става най- трудното бутане. Подпирал съм се на колелото, че да не се свличам по склона.[emoji3]

            Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
            Марин Райковски

            Коментар


            • #7
              От: Колоездене около София!

              Аз карам редовно. Хвърлям колелото в джипката и карам. А ако има и кой да кара джипката и да ме събира по пътя, възможностите стават безкрайни.
              Тъй като познавам добре маршрутите и трудността им, ще си позволя да предложа няколко примерни.

              1. Начална точка Долна Диканя - в посока Дупница, но още в селото се взима отклонението за Гълъбник. Следва Чуковец. В Кондофрей се завива надясно към Стефаново. След Стефаново пак надясно към Друган и финиширане в Долна Диканя. Лек маршрут, хубав асфалт, 2/3 от маршрута са пусти шосета. Дължина - малко под 30 км.
              1.1. Вариант е в Кондофрей да се продължи направо до Извор и да се върнете по същия път. Така дължината става около 40 км. Още по-добре е от Извор да се продължи напред до село Калища (още 7 км), където има хубава кръчма.
              1.1.1. Вариант е в село Жедна да се завие нагоре (наляво) към Бобов дол и да се качва баира, за да се поумори човек. Слизане към Бобов дол не препоръчвам, пътят е лош.
              1.1.1.1. Друг вариант е завиване надолу (надясно) и каране до Върба или Негованци. Възможно е от Върба да се завие към Радомир и пак да се излезе на шосето Радомир-Дупница, но има 2 кофти километра по пътя Кюстендил-Радомир с много движение.
              2. Доста по-тежък вариант. Колата може да се остави, в което и да е от селата, защото маршрутът е кръг, но нека изберем условно Стефаново. Оттам Кондофрей-Извор-после направо към Дебели лаг, Егълница, Лобош - оттам надясно към Ковачевци (има средно по трудност качване) - после към Косача (2 трудни качвания) - после спускане към Копаница - Радомир - Червена могила - Стефаново - около 70 км
              3. Колата се оставя на Ярджиловци и се тръгва към Брезник. В началото на Брезник се завива наляво към Кошарево. От Кошарево спускане към Гигинци - Ноевци и пак Ярджиловци. Около 35-40 км трябва да е, сравнително леко, в първата част има 4-5 кратки изкачвания, след Кошарево е само спускане.
              4. Колата се оставя в село Елов дол. Леко връщане назад (2 км спускане) - завой надясно по р. Светля към Чепино, Светля-Сирищник-Ковачевци, Лобош и Земен. В началото на Земен се завива надясно към Пещера. В началото на село Дивля се завива надясно към село Врабча (това е трудната отсечка 10 км. умерено качване). Обичам този маршрут. Не помня точните километри, но вероятно са към 60.
              5. Друга посока - колата се оставя в Горна Малина. Умерено качване до Байлово, където има хубава кръчма. (14 км). Тъй като маршрутът е кратък, си заслужава да се продължи след Байлово вляво по чисто нов хубав асфалт, който продължава още 4-5 км. Препоръчвам връщане по същия маршрут. Вариантите за кръг ги има, но ми изглеждат кофти и с лош асфалт.
              Много други варианти има, ако някой има интерес - да пише. Аз карам почти всяка седмица, но съм малко труден с уговорките, трябва в последния момент да се правят.
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #8
                От: Колоездене около София!

                Кофти е че все още нямам вело багажник на жипа....
                Иначе през ден подкарвам от как го купих.Тоя уйкенд съм на вилата ама евентуално в неделя след обяд мисля 2-3 часа да покарам.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Колоездене около София!

                  Та уйкенда си оставам в София.И мисля да карам.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колоездене около София!

                    И не само мислИх,ами и карАх!
                    Намерих си добър маршрут.От нас,блок 414 тръгвам към ВиК-то и по натам към квартал Експериментален.Кат влязох в него и след санирания блок в дясно и тръгваш по поляната между Горубляне Младост.Минаваш под околовръстното и продължаваш по черно.Излиза се на пътя за Самоков около 5-600 метра може би след светофара.От там малко хасфалт и си на Панчарево.Малко снимки напрайх там.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094448.jpg
Прегледи:1
Размер:385.9 КБ
ID:5788708

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094456.jpg
Прегледи:1
Размер:415.8 КБ
ID:5788709

                    Те го те и овньо:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094507.jpg
Прегледи:1
Размер:699.5 КБ
ID:5788710

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094515.jpg
Прегледи:1
Размер:684.1 КБ
ID:5788711

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_100031.jpg
Прегледи:1
Размер:855.0 КБ
ID:5788712

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_100047.jpg
Прегледи:1
Размер:703.2 КБ
ID:5788713

                    Педала апе...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_100021.jpg
Прегледи:1
Размер:430.4 КБ
ID:5788714

                    И Панчарево

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094737.jpg
Прегледи:1
Размер:340.8 КБ
ID:5788715

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094742.jpg
Прегледи:1
Размер:414.6 КБ
ID:5788716

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_094750.jpg
Прегледи:1
Размер:353.3 КБ
ID:5788717

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_095518.jpg
Прегледи:1
Размер:722.1 КБ
ID:5788718

                    Общо време 4 часа каране!Ама на отиване мноу се мотах по полето между Младост Горубляне!Експериментирах.Разбрах що ако искаш да караш само по черно гумите ти тряа да са......абе не като моите!Ама за сега съм си доволен и от моите щот и на хасфалт вървят.
                    И.....най странното беше накрая кат се прибрах!Кантара показа 2 кила нодолу!?!?!?!93 съм а след карането показа 91!Естественно не очаквам да не ги възстановя още днес тия две кила ама бЕх приятно изненадАн!!!Утре мисля да повторя.........Желаещи в района има ли?????
                    Последно редактирано от traun; 12-05-18, 14:40.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колоездене около София!

                      Не съм в София в момента. Но има много по-приятен маршрут до Панчарево - През бизнес парка, Камбаните..
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колоездене около София!

                        Източил си всичката вода и гликоген из мускулите. Едва ли си стопил и 500 гр сланина - опс, простете - подкожна мазнина.

                        Но все пак чувството е приятно като си спасил кантара от погром.

                        Лек път!

                        Т
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колоездене около София!

                          Днес с колегата Ежко /Жеко/ обиколихме парковете!
                          Благодаря за разходката.....
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колоездене около София!

                            Мое удоволствие!
                            Гумите ти не са лоши. Но на кално черно следва да караш с по-малко атмосфери. Но ще ти трябва и помпа и резервна вътрешна гума и лостчета за смяна на гума ...
                            Харченето на вода води и до харчене на соли. Пиенето на вода по време на каране усилва харченето на соли и товари сърцето. Особено лятото. Има си режим на водопой и засоляване. Иначе може да стане лошо.
                            За повече инфо - тук:
                            http://bg.handbookmedical.com/15_drinking-regime.shtml
                            Гаден превод от руски, но много полезно и вярно съдържание
                            ...имаш ли брада, ще ти потрябва и гребенче.
                            Последно редактирано от ezhko; 13-05-18, 15:50.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колоездене около София!

                              Тоя линк дава ....Error 404. Page not found.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X