Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Това колело е направено само и единствено да ти се хареса и да си дадеш парите.
    Съгласен съм с това твърдение И спирам спора до тук
    Всеки ще кара това което му е на сърце.
    One Planet, One Internet!
    We Are All Connected!

    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

    Коментар


    • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
      Съгласен съм с това твърдение И спирам спора до тук
      Всеки ще кара това което му е на сърце.
      hackman, тук спор всъщност няма. Не знам какво си търсил, но мога да ти кажа какво не си купил-не си купил МТБ, още по-малко меко такова. Потенциалните потребители на подобни колела са децата от прогимназията, които искат "нещо по-така".
      Защо смятам така? Колелото е тежко, имитаращо геометрията на машина спускане (DH), с непретенциозен монтаж, със задна амортизация, която пречи при педалиране(предполагам не се заключва). Зрял мъж би имал трудности с такъв велосипед, защото обикновено размерите на рамките са до 17-18", а и по-сериозното натоварване скоро разлуфтва целия монтаж.
      Това, което съветвам всички паркови и градски велосипедисти е да си вземат с 28' гуми или просто едно евтино твърдо МТБ с твърда вилка и V-brake за ок. 300лв. За неекстремно каране всякакви евтини пружини и тенекии за дискови спирачки само увеличават теглото.

      А иначе с меко АМ/ДХ колело "за 2000лв" обикновенно не се ходи до магазина. Такова колело върви в комплект с много свободно време за каране по планините, немалко умение, а и екипировка за още доста пари (протектори, каска, джърсита и клинове, раница, шпайкове, педали, очила), т.е. рядко се купува случайно от начинаещи.

      Коментар


      • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
        Съгласен съм с това твърдение И спирам спора до тук
        Всеки ще кара това което му е на сърце.
        Човека е обяснил,че не го иска за товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:419.8 КБ
ID:5367247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:337.3 КБ
ID:5367248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5367249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5367250
        Последно редактирано от veskov; 21-04-12, 10:12. Причина: не че в#122 не е вярно и viplamen не е прав
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

          Две години по-късно бих искал отново да се изкажа по темата. Дано не съм повлиял на някого с предишното си мнение, което с времето разбрах, че не е правилно.
          Значи след като около 2 години карах Крос Ендуро, предимно градско, се качих на един РАМ НТ1 и разбрах за какво става дума. Въпреки, че РАМ-ът беше най-евтиния възможен, е много по-лек. Преди разсъждавах така - аз съм 80 кг и колелото е 18 кг, т.е. общо около 100 кг. Дали ще са 100 или примено 94 кг не е толкова фатално. ТОВА НЕ Е ТАКА ! Сега вече знам, че всеки грам е от значение.

          Равносметката:
          За 2 години, Кросът стоеше вързан по цял ден навън, никой не го взе. Все пак беше в близост до кабинката на портиера. На същото място РАМ-ът изкара по-малко от два месеца и го откраднаха. Т.е. ако караш кофти колело не го мислиш толкова, къде го оставяш. Но това е единственото му предимство. После се качих на Рам ХС1 защото смятам, че крадецът не заслужава по-хубаво колело от мен. (майтап - ясно ми е, че който и каквото да краде гледа да го продаде, не да го ползва). Между другото, кросът го взех употребяван от колега от форума с гаранционна карта. Найстина цената му като нов не си струва.

          Това със събирането на колело на части не го разбирам - просто излиза по-скъпо и не знам какъв е смисъла да си купиш някакъв евтин монтаж (колкото да върви колелото), после да го изхвърлиш и да си купиш правилния. Това е както едно време се купуваха "западни" коли и им се монтираше допълнително климатик за 1500 марки. Много ясно, че е по-евтино да си купи кола с фабрично монтиран климатик.

          Накрая, но не на последно място, МОЛЯ всички - внимавайте когато купувате! Не купувайте "изгодно" крадени вещи, било то велосипеди, гуми, лебедки или части и т.н.
          По-добре късно, отколкото по-късно.

          Коментар


          • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

            Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
            Това със събирането на колело на части не го разбирам - просто излиза по-скъпо и не знам какъв е смисъла да си купиш някакъв евтин монтаж (колкото да върви колелото), после да го изхвърлиш и да си купиш правилния.


            Накрая, но не на последно място, МОЛЯ всички - внимавайте когато купувате! Не купувайте "изгодно" крадени вещи, било то велосипеди, гуми, лебедки или части и т.н.
            Съгласен съм, че излиза по-скъпо, но кефа от това да си го направиш колелото част по част е несравним...отне ми 7 месеца на мен, а го експлоатирам от около 4 месеца насам и все още искам да пипна това онова Пък и понякога като говорим за ниския ценови клас може да излезе по евтино, ако си в час с цените на компонентие и къде какво се предлага. Все пак тая тема си е баш за това - евтини колела.

            Да не забравяме обаче, че и Кросс дръпнаха много за последните две години и ако сега някой се чуди за колело за начинаещ за около 500-600-700 лв. е най-добре да се ориентира към някой кросс твърдак, отколкото нещо с двойно нереботещо окачване като Т-рекс.

            Пък и е добре да се преглежда мтб-бг, най-малкото защото има читави втора употреба колела от време на време.

            А за който си мисли, че 500 лв. за колело са много мога само да кажа, че вчера купих на един приятел две нови външни гуми, среден клас, 115 лв....
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

              Първоначално публикуван от Г. Атанасов Преглед на мнение
              Здравейте , отдавна разбивам стария байк из града и близките горички , но вече няма как то какво ли не му се чупи и прецаква...таа и още 1 приятел с мене реши че е време за промяна ... засилихме се към първия магазин и почнахме уговорките с продавача ... до към 500 лева лимит , той ни предложи ето този модел колело , Cross T-Rex , ето го модела , http://www.sportdelivery.com/catalog...cross_trex.jpg е някой имали го ? как е като цяло ? слаби места ? силни места ... всичко за него , струва ли си 480те лева които ни иска този и как ще му е поддръжката и ремонта ... като се има впредвид че с моя стария спринт XTB ли нещо от тоя сорт , абе простотия е 200 лева с дискова предна , кво да ви говоря ама скачах по метър и половина височина и поне 2 метра дължина , и това 3х подред (такъв ни е центъра) така де , в гората също не си поплювам карам до края на възможностите и неведнъж съм се озовавал на Джвъ с колелото в г**а , направо се чудя как още се движи след целия този тормоз който изтърпя .... хайде кажете какво да правя а и веднъж както си карах на задни гуми ми остана половината кормило в ръцете не беше приятно де ... на този T Rex здраво ли е или отсега да поръчвам по-арно ?
              значи аз имам Cros T-Rex ! хубаво колело е , но като го карам из гората бързо се чупи !! по- добре си вземи некой RAM !!!!!!!

              Коментар


              • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                Първоначално публикуван от valio 60 Преглед на мнение
                значи аз имам Cros T-Rex ! хубаво колело е , но като го карам из гората бързо се чупи !! по- добре си вземи некой RAM !!!!!!!
                Този пост искрено ме развесели!
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                  Че защо? Това си е синтез на цялата тема в един ред.

                  Коментар


                  • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                    Здравейте, гледам че във форума има доста хора които се занимават с планинско колоездене и се надявам на съвет.В момента карам някакъв евтин Спринт, който съм купувал преди 5 години и се чупи с поглед.Не става дори и за града.На пролет искам да си взема нещо по-сериозно, но бюджета ми е между 600 и 800лв.Не ми предлагайте по-скъпи байкове, моля За сега съм се спрял на Drag zx3 TE, Drag ZX4 Pro и Drag ZX4 TE, според това с каква сума ще разполагам през април.За около 800лв. се предлага и RAM HT1.3, но ми се струва, че е с по-слаба окомплектовка от ZX 4.Може да ми дадете и други варианти в този ценови диапазон.Колелото ми трябва повече за градско и по-малко за XC.Пробвах Драга в магазина на княз Борис, но 18" ми дойде голям("пакета" ми почти опираше в рамката), а 16" сякаш ми малееше.Аз съм 174, 75 кг и явно ми трябва 17" рамка.Кой призвотидел предлага?Ако не намеря 17-ка, ще се качвам на 16 явно...
                    Благодаря предварително
                    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                      Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                      Drag ZX4 TE
                      Познал си от първия път. Вземи си поне каска и ръкавици. Малеенето може малко да се оправи с по-дълга лапа (макар че тази е 90 мм и си е дълга) и преместване на седалката назад. 18 инчовата пък обратно - по-къса лапа и седалката напред. По-късото колело е по-удобно за технично каране, по-дъгото за въртене на горе.
                      Последно редактирано от NovemberCharlie; 04-02-13, 10:04.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                        Благодаря за бързия отговор
                        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                          Според мен колелата на РАМ са по добри от към комплетовка и качество....
                          С такова впечатление съм останал...
                          На ново колело 3 за 7 месеца 2422 км,Общо на трите колела 16678 км.

                          Коментар


                          • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                            Първоначално публикуван от s1m3on Преглед на мнение
                            Според мен колелата на РАМ са по добри от към комплетовка и качество....
                            С такова впечатление съм останал...
                            В еднакво ценово отношение окомплектовката на РАМ е по-нисък клас. Просто марката е позиционирана в малко по-висок и по-тесен ценови диапазон.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                              Ами не знам...
                              Но рамките на ДРАГ някак си ми изглеждат много келяви...
                              С такова впечатление съм останал...
                              На ново колело 3 за 7 месеца 2422 км,Общо на трите колела 16678 км.

                              Коментар


                              • От: Съвет за ново колело, за луда глава !

                                Грешиш.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X