Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    И рамка, и колче, и седалка, и лапа, и кормило и вилка, ...
    е то всяка част е важна, но ако си тежък и трябва да правиш компромис не трябва да е с шини,курбели или спирачки

    Коментар


    • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Бе то аз съм си готов за падания, те старите белези са си още по мен...но човек трябва да отчита и реалностите, или както казва един мой приятел:"то душата иска, но тялото не дава"...Бюджета с мъка мога да го увелича до 1000лв.Тия дни ще ходя да видя какво ще ми хареса от ДРАГ...Своевременно ще докладвам.

      Коментар


      • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Аз си скачам с едно от 300 лв.За мене е важно колелото да е с твърда рамка ,малко ръмби но е сигурно и не ме е дънило
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

          Здрасти, вчера имах подобна на твоята питанка от един приятел. Накрая го насочих към Драг ZX4-TE (http://screambikes.eu/bg/velosipedi-...4-te-2011.html) или Драг ZX5 (http://screambikes.eu/bg/velosipedi-...tion-2010.html). Основното при малко по-тежички хора, че трябва задната главина да е на шлиц, да е среден и нагоре клас, за да не се осуче остта на даден период от карането. Друго важно нещо са шините - пак по подобна причина със "сгъването" им.

          Другите неща вече са личен комфорт що се отнася до геометрия/размер на рамката, седалка (!!!) и т.н.
          И както казаха NovemberCharlie и kvv - с някои компоненти компромис не трябва да се прави!

          Успех с избора и после с карането

          Коментар


          • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Аз си скачам с едно от 300 лв.
            Недей! Ще постардаш. Не се шегувам!
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

              Няма проблеми имал съм доста инциденти единият от тях беше почти фатален,но оцелях само с тежко счупване!Който го е страх от мечка не ходи в гората!Винаги и сега ,си карам не скъпи класици.Падал съм и със скъпи същото е еднакво боли!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                Виж и Драг Онтарио. Последно беше с доста добра окомплектова за парите си (около 500лв)
                Имах такова, падах, скачах, катерих, спусках се... после се ожених и почна да прашасва... продадох го на приятел, който хич не пази (при него нищо не се задържа за повече от година), но още го кара!

                сега видях сайта... то онтарио вече няма... прекръстено е на някой XZ, но на кой...

                Коментар


                • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                  Колеги, изчетох цялата тема миналата седмица и разбрах, че хубаво колело с цяло окачване неможе да се купи за под 2000лв и съм изцяло съгласен с това твърдение.

                  Обаче има и някой други неща които трябва да се обмислят:
                  * За 2000лв човек може да си купи 4 колела които вършат работа.
                  * Ако колелото бъде откраднато, нервите на собственика ще са далеч по-малки.
                  * Супер неприятно е чувството да влезеш в магазин и постоянно да се притесняваш дали някой няма да ти окрадне хубавото колело.
                  * За нормално каране или само от време на време няма никакъв смисъл да се дават толкова пари.
                  * За хора които не са карали колело от много време и не са сигурни дали изобщо ще го карат това колело, 2000лв са абсолютна загуба на пари.

                  Много неприятно ми стана, че хората които разбират от колоездене и колела като цяло, изобщо не обърнаха внимание на горните аргументи и дори и не помислиха да помогнат с избора на по-добрият "боклук".

                  Та ще споделя моя опит:

                  След доста мислене, аз си купих Cross Enduro и след вече 75км с колелото мога да кажа че ми допада доста. Естествено не минах и без няколко подобрения. Смених гумите с шосейни и централният венец с по-голям, но с това приключих.

                  Да колелото е по-тежичко, но съвсем спокойно се поддържат 25км/ч по околовръстното.
                  За разлика от някой други модели които изпробвах не почна да се клати в средата след първият километър.
                  Предната вилка е приятно мека, но задният амортисьор(ако може да се нарече изобщо така, пружината която са сложили ) е малко твърдичък
                  Тръбите на предната вилка са доста по-дебели от стандартните и при закопуването на допълнителни upgrades като километраж, звънец и фар се оказа, че закрепването им представлява проблем.
                  Повечето калници също не пасват директно на предната вилка, аз лично доработвах малко моя за да не се упира в гумата, но и да не е монтиран много високо.
                  One Planet, One Internet!
                  We Are All Connected!

                  Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                  Коментар


                  • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                    Не е вярно, че трябват 2000 лв. за читаво колело. За справка Рам НТ 2. Съжалявам приятелю, но този Крос е боклук. И защо си купуваш планинско колело и му слагаш шосейни гуми?
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                      Чарли е съвсем прав. Ти сам ще се убедиш, че грешиш както всички минали през Крос, Ралей или както аз през Фигаро/не питайте/, че колело под 500 лв не струва и стотинка, освен ако не го взимаш само за каране в града, за където не ти трябва никакво окачване.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                        Момчета незнам вие къде карате, но явно не е в БГ
                        Всеки ден минавам по 30км по път с разбити тротоари, дупки и всякакви неудопства за дупето(в софия). Имам и твърдак, след първото каране ме болеше дупето от това колело и го оставих само за близки разстояния. Сега ще кажете то това е от седалката, взех си силиконова за твърдака преди да се кача на него....
                        Какъв е смисъла да си вземеш колело на чиято седалка няма да сядаш и когато стигнеш в офиса ще си вир вода поради тази причина...
                        Има много голяма разлика във возията със и без задно окачване.

                        О.К. - Определено го карам в града(парка), за гората си имам кола

                        В никакъв случай не твърдя, че колелото е супер добро.

                        Обаче твърдя, че е добър компромис. Да, може би в гората ще е ужасно, но за града върши много хубава работа. И там където няма да ми е приятно да карам с градско колело, това се представя добре.
                        One Planet, One Internet!
                        We Are All Connected!

                        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                        Коментар


                        • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                          За да имаш проблеми със седалището, или седалката ти е кофти, или стойката ти е кофти, или не си карал достатъчно дълго за да свикнеш с претриването на бедрата. Карам почти нон-стоп - и на асфалт, и в гората, и по пъмпа и където ми падне. Нямам никакви проблеми. След около две години без байк карах една седмица и първите няколко дни имах описаните болки в бедрата и след това не съм усещал никакъв дискомфорт.

                          В страни от това... повечето хора имат навика да карат седейки на седалката. Не е правилно. На седалката можеш да седиш, ако няма дупки, ако завоят го позволява или ако изкачваш не много стръмно нагорнище, което е доста продължително. През останалото време си прав на педалите.

                          Коментар


                          • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                            Най-важното е на теб да ти е удобно и да ти е приятно да го караш, а ние няма смисъл да ти казваме, че не е така. Честито за колелото и безаварийно.
                            Лопата - друг солдата!!!

                            Коментар


                            • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                              Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                              Най-важното е на теб да ти е удобно и да ти е приятно да го караш, а ние няма смисъл да ти казваме, че не е така. Честито за колелото и безаварийно.
                              Запомни го.Честито,безаварийно и ако си мераклия ще вкараш доста повече пари,отколкото да тунинговаш автомобил.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                                Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                                Момчета незнам вие къде карате, но явно не е в БГ
                                Всеки ден минавам по 30км по път с разбити тротоари, дупки и всякакви неудопства за дупето(в софия). Имам и твърдак, след първото каране ме болеше дупето от това колело и го оставих само за близки разстояния. Сега ще кажете то това е от седалката, взех си силиконова за твърдака преди да се кача на него....
                                Какъв е смисъла да си вземеш колело на чиято седалка няма да сядаш и когато стигнеш в офиса ще си вир вода поради тази причина...
                                Има много голяма разлика във возията със и без задно окачване.

                                О.К. - Определено го карам в града(парка), за гората си имам кола

                                В никакъв случай не твърдя, че колелото е супер добро.

                                Обаче твърдя, че е добър компромис. Да, може би в гората ще е ужасно, но за града върши много хубава работа. И там където няма да ми е приятно да карам с градско колело, това се представя добре.
                                Окачването на планинското колело НЕ СЛУЖИ ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА КОМФОРТ!!!Целта му е да осигурява възможно най-добро сцепление с терена!

                                Ако ще го караш в града - купи си градско колело. Това, което си купил, е подвижна шаренийка. Не е нито градско, нито планиско. А лошото е, че не е и добър компромис между двете. Това колело е направено само и единствено да ти се хареса и да си дадеш парите.
                                Последно редактирано от братчеда; 16-04-12, 00:55.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X