Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

    Концепцията твърдак с голяма вилка и на мен ми е любима, също излиза и по евтино/първо заради по евтината рамка и второ заради липсата на амортесьор който да се чупи, а такъв дето не се чупи няма/. Но тази концепция е само за фрирайд, било то и екстремен. За чист ДХ при който гониш скорост няма място за сравнение, с меката рамка/хубава/ си значително по-бърз при еднаква окомплектовка.

    Коментар


    • #62
      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
      Концепцията твърдак с голяма вилка и на мен ми е любима, също излиза и по евтино/първо заради по евтината рамка и второ заради липсата на амортесьор който да се чупи, а такъв дето не се чупи няма/. Но тази концепция е само за фрирайд, било то и екстремен. За чист ДХ при който гониш скорост няма място за сравнение, с меката рамка/хубава/ си значително по-бърз при еднаква окомплектовка.
      Аз искам рамка точно за Фрирайд повече ми харесват различни елементи комбинирани в едно трасе. А каза да си потърся CrMo рамка, какво мислиш за РАМ 4130 ?
      Калин Величков

      Коментар


      • #63
        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Този рам е повече за ДИРТ И ДЖЪМП. За мен нестава за фреерайд. Земи си или клаймбър или ХТ1

        Коментар


        • #64
          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

          Първоначално публикуван от Brute-Force Преглед на мнение
          Аз искам рамка точно за Фрирайд повече ми харесват различни елементи комбинирани в едно трасе. А каза да си потърся CrMo рамка, какво мислиш за РАМ 4130 ?
          Не съм запознат с тази рамка, на снимки ми изглежда с добра геометрия, незнам как ще и седи 66. CrMo рамка защото стоманата е по-здрава от алуминия, алуминия старее по-бързо/умора на материала, заради това и именно dj рамка е CrMo, там рамката непрекъснато е подложена на рязки големи натоварвания, всяко едно натоварване се отразява на материала и скъсява живота му / стоманата се заварява по-лесно/ако изобщо се наложи/, стоманените рамки не са по-тежки от еквивалентните им алуминиева /със същата здравина/.

          Коментар


          • #65
            До: Съвет за ново колело , за луда глава !

            Първоначално публикуван от Петър Павлов Преглед на мнение
            Земи си или клаймбър или ХТ1
            Сигурен ли си, че ХТ1 е за фрийрайд?
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #66
              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

              Един съвет от мен ! Този спорт ( както и ендурото ) не са " шега работа ". Ако искате да се занимавате трябва сериозно отношение и без да се вложат много средства неможе да се правят по сериозни номера, да се пускат трудни патеки и т.н. Купете си ЗДРАВА рамка, добри спирачки и що годе добра вилка. Останалите неща също не са за подценяване. От спирачките и здравината на рамката зависи животът ви ! Моето падане се дължи на немърливост от страна на собственика на едно колело и сега съм месец месец и половина в обездвижено състояние!! За колело с което може да се правят повече трикове и да се пускат по стръмни и трудни патеки трябва да се отделят мин. 1400 1500 лв. Моето мнение е дотук. Не искам други хора да си патят като моите грешки и затова предупреждавам- хора, използвайте винаги каска. А за сериозно каране ризница. При моето падане носих шапка и тя ми спаси главата. Ако я нямах можеше да си спукам главата или най-лошото - да не ви пиша сега. Ако имате въпроси питайте на лично или на скайпа ми
              Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
              [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

              Коментар


              • #67
                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                Само ще добавя, преди всяко каране преглеждайте рамка и вилка, за пукнатини на ключови места, също и дали са стегнати всички болтовете по окачване и спирачки /от вибрациите се случва да се отвие нещо/. Ако сте свикнали с колелото си и докато карате усещате нещо различно или странно спрете и го прегледайте в 90% от случаите има основателна причина .

                Коментар


                • #68
                  До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                  Това ми напомни нещо - всичке болтове, крепящи важни сглобки задължително им се слага Локтайт. Особено на спирачките!
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                    Общо взето за около 500 лв най-добрия избор е Драг.Имат разнообразие от модели като онтарио,климбер(и там разновидностите им ПРО,ТЕ) Климбера за агресивно каране е по-добър от онтарио и за 500 лв по-здраво няма.Sprint Blockhead за 550лв на промоция също не е лош,но съм чул че не е удобен.За дълги карания не е много приятен.Иначе вилката му не е лоша,по-добра е от тази на климбер комп и може би и ПРО.И между другото блокхеда е на промоция от 750 лв

                    Коментар


                    • #70
                      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                      Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                      Гарантирам ти, че ако беше си дал парите за един твърдак щеше да си много по-доволен, щеше да хвърчиш заради по-ниското тегло и липсата на безмисленото лашкане. Не става въпрос да си взимаш колело за n-хиляди за да си го караш в града, а да си вземеш това което е удобно и практино за градско/или каквото искаш там каране/. Иначе незнам дали знаеш но колело като блекхоук ако тръгнеш да караш в града ще си изплюеш дроба за 5 км все едно наточена за гората джипка да юркаш по магистралата.
                      Позамислен над тези думи, се поразходих до 1-2 магазина и си харесах Raleigh Stream. Но за да се метна на него би било добре да продам предишното колело.
                      Та кажете някакво мнение за модела. В МТБ форума има една тема, която се изчерпва с това, че било шарено, имало лепенки и затова не е добро. Аз не мисля, че доброто колело трябва задължително да е грозно.
                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      Из софийските дупки,парка ,малко офф роад, но леко.
                      Моето каране май се включва в тази дефиниция.
                      По-добре късно, отколкото по-късно.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                        Колелото не е лошо, но е съвсем очевидно, че е правено да "хване окото", вместо да върши работа. Тия спици са върховна тъпота. Центровката им е кошмар, да не кажа невъзможна. При рамката очевидно си личи намесета на некадърни дизайнери и отсъствието на кадърни инженери. Не си взимай Крос!
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                          Някой ще идва ли на Тетевен на спускането ?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Колелото не е лошо, но е съвсем очевидно, че е правено да "хване окото", вместо да върши работа. Тия спици са върховна тъпота. Центровката им е кошмар, да не кажа невъзможна. При рамката очевидно си личи намесета на некадърни дизайнери и отсъствието на кадърни инженери. Не си взимай Крос!
                            Aз съм на същото мнение, а ако решиш да направиш някакъв ъпгрейд/по хубави шини или главини /,ще трябва да си вземеш цели наплетени колела. Най-добре си дай парите за някоя читава марка/рам,драг,скот,спешалайз,спринт,трек/
                            Последно редактирано от братчеда; 19-04-10, 19:03.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                              Здравейте,като стана въпрос за DRAG CLIMBER TE,много искам да си взема такъв но нямам финансовата възможност.Въпроса ми е ако го купувам на част много ли ще се оскъпи и от къде мога да намеря части за него?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                                Като стана дума за DRAG CLIMBER,от доста време искам да си взема такъв байк но все не мога да ги събера всичките пари на куп,та за това искам да питам ако го взимам на части една по една много ли ще се оскъпи и можете ли да ми препоръчате от къде да си взимам части?
                                Последно редактирано от братчеда; 03-05-10, 14:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X